stat

Planuj tydzień: food trucki, koncerty i zlot klasycznych aut

12 października 2017, 10:00
Aleksandra Wrona

Materiał archiwalny z poprzedniej edycji.

Za oknami prawdziwa jesień, dlatego zamiast poddawać się złym nastrojom, warto wyjść z domu i skorzystać z trójmiejskich atrakcji. Miłośników food trucków czeka ostatnia okazja w tym sezonie, żeby spróbować ich specjałów. W nadchodzącym tygodniu nie zbraknie też koncertów.

Koncerty

W piątkowy wieczór w Klubie Ucho zagra Cjalis, w Teatrze BOTO wystąpią Romantic Fellas, a w sopockiej Scenie zobaczymy DonGURALesko & WSRH. Teatr Miniatura zaprasza na koncerty z cyklu Biografie Gdańskie, wystąpią m.in. Karolina Cicha i Bart Pałyga. Czekają nas też dwa koncerty z piosenkami Starszych Panów - w Sali Koncertowej Portu Gdynia oraz Filharmonii Bałtyckiej. W sobotni wieczór, w Scenie, Natalia Przybysz zaprezentuje piosenki ze swojej najnowszej płyty "Światło Nocne". W Klubie Ucho zagrają Kat & Roman Kostrzewski, w Klubie Żak Mapa oraz Kurws, a w Paszczy Lwa Revenge Insanity, Reymond i Anna Heron. Teatr BOTO zaprasza na Wieczór z piosenkami Louisa Armstronga. Natomiast miłośnicy cygańskich rytmów mogą się wybrać do Centrum Stocznia Gdańska na koncert Don Vasyla i Gwiazd Cygańskiej Pieśni (uwaga, impreza została odwołana!).

W niedzielny wieczór w Gdynia Arenie wystąpi Gregory Porter. Filharmonia Bałtycka zaprasza na utwory Pink Floyd w blasku księżyca. Bunkier zaprasza na elektroniczny duet z Krakowa - Bass Astral x Igo. Muzycznie zapowiada się też środa - w Starym Maneżu usłyszymy Roy Hargrove Quintet, a w Teatrze BOTO Reinis Young. W czwartkowy wieczór w Protokulturze wystąpią Yuri Gagarin i Red Scalp, w Spatifie Limboski wykona utwory Davida Bowie, a podczas BOTO Wild Jam zagra zespół Let's Swing.

Imprezy klubowe

Sfinks700 zaprasza na piątkową imprezę, podczas której zagra Ten Walls. W Wydziale Remontowym odbędzie się oficjalne before party Hip Hop Festival 3Miasto, a w B90 Hip Hop Festival 3miasto. Warto odwiedzić też Drugi Dom i wziąć udział w Zaćmieniu #16. W piątek będziemy świętować też 13. uro Absa, podczas którego wystąpi Tomek Makowiecki. Mechaniczna Pomarańcza zaprasza na sobotnie ROCK and ROLL night, a w Bunkrze znów wybuchnie Music Bomb. Sfinks700 zaprasza do przeżycia jednej nocy w Sopocie z Shdw & Obscure Shape. W środę rusza 6. edycja największej Integracji Studenckiej w Sopocie.

Wydarzenia, wystawy, spotkania

W ten weekend nastąpi zakończenie sezonu z food truckami w Trójmieście, czyli jesienna edycja Festiwalu Smaków Food Trucków. Restauracje na kółkach staną przy Parku Handlowym Matarnia, a poza jedzeniem na gości czekać będzie wydarzenie towarzyszące "Szafa w modzie". Fani stand-upu mogą wybrać się na Elżbietańską na ostro lub obejrzeć duet Olka Szczęśniak & Tomek Kołecki w Sfinks700.

Młodzież będzie mogła wziąć udział w grze detektywistycznej "Misja Ściśle Fajna" w Muzeum Emigracji, zaś galeria Güntera Grassa zaprasza na Urodziny Güntera Grassa i Daniela Chodowieckiego. W Europejskim Centrum Solidarności odbędzie się Konferencja Naukowa Media-Biznes-Kultura. Warto wybrać się na Stadion Energa Gdańsk, gdzie zjadą się miłośnicy pojazdów klasycznych.

Materiał archiwalny z poprzedniej edycji.

Teatr i muzyka poważna

Fundacja Pomysłodalnia wraz z partnerami zapraszają na cykl wydarzeń w ramach 4. sezonu projektu Teatr na nowe czasy: 7 wydarzeń, 7 cyklów warsztatów, 4 premiery, 1 rezydencja, spotkania artystów z publicznością, pokazy filmowe, debata. W Sali Koncertowej PFK odbędzie się Sopot! Sopot! Improwizowana komedia muzyczna. Tymczasem w trójmiejskich teatrach zobaczymy spektakle: "Tuwim dla dorosłych", "Ghost", "Okno na parlament", "Między łóżkami", "Następnego dnia rano", "Fahrenheit 451", "Idąc rakiem", "Pełnia szczęścia", "Essentia", "Nina i Paul", "Tuwim or not Tuwim", "Kursk", "Mary Page Marlowe", "Piotruś Pan", "Dwóch w twoim domu", "Balladyna" i "Cafe Luna". W Oliwskim Ratuszu Kultury odbędzie się monodram "Ćma. Marilyn Monroe jakiej nie znacie" w wykonaniu Magdaleny Płanety. Z dziećmi warto wybrać się na: "Wikingowie. Musical nieletni", "Turban mistrza Mansura", "Wielkie ciasto", "Rybki. Historia gdyńskiej miłości" czy "Krzyżaków".

Trwa festiwal organowy ORGANy PLUS+, w nadchodzącym tygodniu czekają nas koncerty Traverso, Skrzypce i Ensemble. Maestro Wojciech Rajski oraz Polska Filharmonia Kameralna Sopot zapraszają na koncert Księga Pieśni. W sobotę chór gospel "No Saints" pod dyrekcją Karoliny Adamiak-Pruś wykona Koncert dla Jana Pawła II (kościół Chrystusa Odkupiciela). Filharmonia Bałtycka zaprasza na Galę najpiękniejszych arii operetkowych i operowych. W piątek rozpoczyna się kolejna edycja festiwalu Gdynia Classica Nova.

Sport

W sobotę w Ergo Arenie odbędzie się wielki maraton zumby Dance Bang. Na imprezie wystąpią znani instruktorzy Zumba Fitness, a o oprawę muzyczną zadba Oktawian. W niedzielę będziemy mogli wziąć udział w V Biegu Oliwskim. Na Autodromie Pomorze odbędzie się V runda Drift Open 2017. Czekają nas też Trójmiejskie Gry Parkowe na Orientację Almanak 2017. W nadchodzącym tygodniu czeka nas też dużo sportowych emocji: zobacz wszystkie planowane mecze.

Kino

W piątek startuje All About Freedom Festival, w programie pokazy filmów oraz dyskusje z twórcami i znawcami kina. Wielbiciele horrorów mogą wybrać się do Multikina na piątkowy Maraton Strachu z premierą Krucyfiksu. W DKF Kurort wyświetlony zostanie "Rysopis", a w DKF Miłość Blondynki "Safari". The Metropolitan Opera i Multikino zapraszają na transmisję opery "Czarodziejski Flet". W serii kina rosyjskiego zobaczymy film "Sztuka prawdziwa". KinoPort zaprasza na Młode kino - zestaw filmów krótkometrażowych. Warto wybrać się też do DKF Miłość Blondynki na spotkanie z Kubą Czekajem i pokaz filmu "Królewicz Olch".

Repertuar trójmiejskich kin znajdziesz w Serwisie Kino >>>