stat

Planuj tydzień: juwenalia, bieg i imprezy w plenerze

9 maja 2019, 10:00
Aleksandra Wrona

Przed nami bardzo różnorodny tydzień. Miłośników muzyki powinien zadowolić bogaty program gdańskich juwenaliów, czekają nas też plenerowe festyny i kiermasze, a także festiwal filmowy. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

KoncertyW piątkowy wieczór Oliwski Ratusz Kultury zaprasza na solidną dawkę flamenco, w Teatrze BOTO wystąpią Gdynia Improvisers Orchestra, a w Harry's Art & Cafe zagrają Maciej Łyszkiewicz i Nelson Latif. W Wydziale Remontowym Zeppelinians wykonają piosenki Led Zeppelin.

W sobotę świętować będą studenci, podczas wielkich gdańskich Juwenaliów. Na siedmiu scenach wystąpi aż 33 artystów, m.in. Krzysztof Zalewski, Lady Pank, Nocny Kochanek, Bass Astral x Igo, Muchy, Bitamina, Dwa Sławy. Filharmonia Bałtycka zaprasza na koncert Ireny Santor z zespołem, Oliwski Ratusz Kultury odwiedzi Słowiańska Dusza (bilety wyprzedane), a w Blues Clubie AS/DS zagrają utwory AC/DC.

Poniedziałek rozpocznie koncert Stray Dogg w Blues Clubie, dzień później w Wydziale Remontowym zagrają Khroma i Medeia, a w czwartek w Blues Clubie zagra Zespół Q. Tego dnia Oliwski Ratusz Kultury zaprasza na koncert Rozalii Pokorskiej, w Dwóch Zmianach wystąpi Resina, a w Plamie Budyń Supersam & Sebastian Pikula. Dużo emocji wzbudzi na pewno koncert Stachursky'ego z nowym projektem Doskozzza.

Sprawdź nagrody w naszych konkursach


Imprezy kluboweW piątkowy wieczór w Sfinks700 zagra Dj Kiasmos, Bunkier zaprasza na zabawę, którą rozkręcą Dj Komar i Dj Pz, a w Metrze zaśpiewamy na KaraRocke. Po raz pierwszy w tym sezonie pobawimy się na Ulicy Elektryków. W Ygreku możemy spotkać się po juwenaliowych koncertach, Mechaniczna Pomarańcza zaprasza na Mechaniczne Męskie Granie, a we Wtedy zapanują wiosenne porządki. Protokultura ponownie zaprasza do swojego Patio na Techno Garden.

W sobotę Bunkier zaprasza do konfrontacji z weekendem, w Ziemi zagra Sam Sveerg, a w Sfinks700 usłyszymy Polish Techno. Paszcza Lwa zaprasza na III Zlot Trójmiejskich Wieśniaków, we Wtedy czekają na nas wódka, cerata i śledzik, a w Metrze pobawimy się na Schism.

Wydarzenia, wystawy, spotkaniaW sobotę na Targu Rybnym odbędzie się Otwarcie Sezonu Żeglarskiego. Dzień później w Sopocie możemy spotkać się na Wielkim Sąsiedzkim Grillowaniu lub wybrać się do Gdyni na Wybory Kundelka Roku. Miłośnicy ogrodnictwa mogą wybrać się na tematyczną wystawę, piknik rodzinny i kiermasz w Parku Kolibki.

Czeka nas dużo dni otwartych w trójmiejskich instytucjach, odwiedzić będziemy mogli siedzibę PKP SKM, Grupową Oczyszczalnię Ścieków "Dębogórze", zajezdnię trolejbusową lub bazę PKA w Gdyni. Gdyński InfoBox zaprasza do odwiedzenia EkoPrzystani - ekologicznej przystani dobrej zabawy. W Muzeum Emigracji odbędą się warsztaty filmowe Late Nite X TV Show. Warto też wybrać się na rodzinny spacer po mieście Maszynownia: Gdynia Tu i Teraz. Wydział Elektroniki Telekomunikacji PG zaprasza na Trójmiejskie Targi Pracy 2019.

Kawoszy czeka wiosenna edycja Festiwalu Czas na Kawę. Po nietypowe zakupy możemy wybrać się na Giełdę Vintage - z koca i z ręki lub wyprzedaż chodnikową we Wrzeszczu. W 100czni odbędzie się kiermasz Winyl za 5.

Poniedziałek to pierwszy dzień Festiwalu Literatury i Teatru Between.Pomiędzy. Teatr Wybrzeże zaprasza na piątą Receptę w Starej Aptece poświęconą operze współczesnej. CSW Łaźnia zaprasza na wernisaż wystawy Michała Szlagi Fotografowałem polskiego króla.

Oprócz juwenaliowych gdańskich koncertów, studentów Politechniki Gdańskiej czekają też atrakcje odbywające się w ramach Technikaliów. W Scenie Teatralnej NOT odbędą się wybory Miss i Mistera Ziemi Pomorskiej 2019.

Otwarcie Sezonu Żeglarskiego 2017

Mat. archiwalny

Teatr, kabaret, muzyka poważnaW trójmiejskich teatrach czekają nas spektakle Seks dla opornych, Seans, Konsternacja, Zielony mężczyzna, Tajemnicza Irma Vep, Czarnoksiężnik z Krainy Oz, Nic nas tu nie trzyma, Tresowane dusze, Noc Helvera, Śniący chłopiec, Chłopi, Notre Dame de Paris, Rewia. Lata 20., lata 30. oraz monodramy Harce kupidynowe czyli niecne morsztyny i Podróż do Buenos Aires. Opera Bałtycka zaprasza na Hrabinę i Orfeusza i Eurydykę. Na Darze Pomorza będziemy mieli okazję zobaczyć spektakl Tango - na pełnym morzu. Teatr w Blokowisku zaprasza na spotkania teatralne MonoDuo. W Sali Koncertowej PFK odbędzie się Impro Atak! Kryminał improwizowany w dwóch aktach.

Spektakle dla dzieci


W tym roku Orkiestra Kameralna Progress obchodzi 10-lecie swego istnienia - z tej okazji w sobotę w kościele św. Barbary w Gdańsku odbędzie się jubileuszowy Koncert Galowy. Polska Filharmonia Kameralna Sopot zaprasza na koncert Mistrzowskie Interpretacje. W ramach święta Akademii Muzycznej w katedrze oliwskiej usłyszymy koncert muzyki sakralnej Stanisława Moniuszki. Filharmonia Bałtycka zaprasza na koncert familijny Roztańczony Smok Wawelski, koncert Soliści z orkiestry i Siódma Beethovena i W kręgu francuskiego impresjonizmu. W cyklu Niedziela Melomana czeka nas koncert pt. Strzał w dziesiątkę. Akademia Muzyczna zaprasza na I Międzynarodowy Festiwal Obojowy. Z dziećmi możemy wybrać się na DźwiĘkoManiA: Piosenki z Akademii Pana Kleksa i Koncert edukacyjny: Antonio Vivaldi - Cztery Pory Roku dla dzieci. Lato.

SportBiegaczy czeka kilka okazji do spotkań. W Gdyni odbędzie się Bieg Europejski, czyli drugi start w cyklu PKO Grand Prix Gdyni. W Gdańsku odbędą się Biegowe GP Dzielnic Gdańska - GP Przymorze Wielkie oraz Gdańskie Biegi Leśne 2019. Miłośników imprez na orientację czeka kolejny Harpuś. W niedzielę w wyścigu smoczych łodzi zmierzą się pracownicy trójmiejskich firm. W sobotę odbędzie się Gdańsk Streetball Challenge. Młodzi fani Arki mogą spotkać się na Dniu Małego Arkowca. Kibiców czekają mecze: Arka Gdynia - Zagłębie Sosnowiec, Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin i Arka Gdynia - Wisła Kraków.

Ubiegłoroczny Bieg Europejski

Materiał archiwalny

KinoW środę rozpocznie się festiwal filmów dokumentalnych 16. Millennium Docs Against Gravity. Do Cinema 3d, Heliosa i Multikina możemy wybrać się na maratony horrorów. W cyklu Met Opera czekają nas Dialogi karmelitanek, a w National Theatre Live: Antoniusz i Kleopatra.

Teatr BOTO zaprasza na pokaz filmu Metropolis z muzyką na żywo w wykonaniu Irka Wojtczaka i Kamila Piotrowicza. W Kinie Kameralnym Cafe odbędzie się pokaz filmów krótkometrażowych ARTshorts połączony ze spotkaniem z Bartoszem Reetzem. Reżyser będzie gościł też na pokazie filmu Przystanek w DKF Kurort.

Kino muzeum zaprasza na bezpłatny pokaz filmu Piaśnica. W Spatifie odbędzie się bezpłatny pokaz filmu Tomasza Sekielskiego Tylko nie mów nikomu. W cyklu Kinoterapia zobaczymy Żniwa. Teatr Szekspirowski zaprasza na film Hamlet.

Repertuar kin w Trójmieście

Z imprez najciekawiej zapowiada się:
50%

gdańskie juwenalia

4%

festyn ogrodowy w Parku Kolibki

4%

rodzinne grillowanie w Sopocie

15%

otwarcie Ulicy Elektryków

3%

koncert Stachurskiego w Protokulturze

6%

Otwarcie Sezonu Żeglarskiego

9%

wybory Kundelka Roku

4%

bieg europejski

5%

festiwal filmów dokumentalnych

zakończona

łącznie głosów: 123