Planuj tydzień: mniej koncertów, więcej sportu i dobrego jedzenia

8 czerwca 2017 (artykuł sprzed 3 lat)
Aleksandra Wrona
Materiał archiwalny z poprzedniej edycji

Biegacze znów będą mogli wziąć udział w Nocnym Biegu Świętojańskim

W nadchodzącym tygodniu czekają nas wydarzenia sportowe, m.in. Nocny Bieg Świętojański i Wielki Przejazd Rowerowy, ale też nowy festiwal filmowy w Gdańsku, targi kulinarne oraz koncerty.Koncerty

W piątek i sobotę odbędą się koncerty w ramach SeaZone Showcase Festiwal, na scenie zobaczymy takich wykonawców jak Low Roar, O.S.T.R., Daria Zawiałow, Coals, Rosalie, BeMy czy Lilly Hates Roses. B90 zaprasza na koncert Perturbator i Nightrun87, w Metrze zagrają Butelka, Detonacja i Sain, a w Jack's Hi Fi Divine Weep, Crimson Trail i Fear Of Blood. Możemy też wybrać się na Tribute to Alice in Chains Unplugged w Wydziale Remontowym.

W sobotę Protokultura zaprasza na Świński Fest Porky, a w Wydziale Remontowym usłyszymy Kormorany. W sopockiej muszli zagrają Kuba Hajdun Trio i Przemek Dyakowski, natomiast w Parlamencie odbędzie się Rotariański Wieczór Jazzowy - Wojtek Mazolewski Quintet.

W niedzielę w Teatrze na Plaży wystąpi Hatti Vatti ze swoją najnowszą płytą "Szum", a w Uchu odbędzie się kolejna odsłona PMGuitar GIG - pARTyzant. W poniedziałek rozpoczyna się festiwal Memphis in Poland Festival, tego dnia możemy też wybrać się na BOTO Bluesowy Poniedziałek #57. We wtorek w Protokulturze wystąpią Mastabah, Grin i The Artificer. W środę Teatr Na Plaży zaprasza na koncert Brel / Młynarski, a w Centrum Stocznia Gdańska zagra Machine Gun Kelly. W czwartek warto wybrać się na Boto Wild Jam: Ilona Damięcka & goście.

Imprezy klubowe

W piątkowy wieczór w Bunkrze odbędzie się kolejna impreza dla miłośników "dobrego stylu", czyli Faszyn from raszyn. Protokultura zaprasza na Luna Plena - Open Air Edition - Psytrance Party, w S.F.I.N.K.S 700 pobawimy się na MC Conrad: Addiction meets Uknowme. Dużo imprez odbędzie się też w ramach SeaZone Nocą. W sobotę, w Mechanicznej Pomarańczy pobawimy się na Mechanicznych Winylach, S.F.I.N.K.S 700 zaprasza na 15 Years Watergate, a Bunkier na Music Bomb / Whiteboy & Crusader. Sobota to też Depeche Mode & The Cure Party w Klubie Metro. Ciekawe imprezy odbędą się też w środę, wśród nich Bwana Before Kaskada Festival w Parlamencie i Urban Zoo: Rodhad & Tijana T w S.F.I.N.K.S 700.

Materiał archiwalny z poprzedniej edycji
Wydarzenia, wystawy, spotkania

W najbliższą sobotę odbędzie się Noc Świątyń, podczas której trójmiejskie świątynie otworzą swoje drzwi dla wszystkich ciekawych. Europejskie Centrum Solidarności zaprasza na Freedom & Peace Day 2, czyli warsztaty przygotowywania happeningów, zwiedzanie wystawy stałej, giełdę płyt winylowych oraz inne atrakcje. W sobotę w Oliwie świętować będziemy Viva Oliva - Święto Dzielnicy, a w parku Kilońskim Święto Ulicy Chylońskiej. Warto wybrać się też na Gdański piknik rowerowy i Pchli Targ w Oliwie. Koniecznie trzeba się także wybrać do ASP na nową wystawę z pracami Tadeusza Kantora.

Szykuje się dużo atrakcji dla smakoszy. W Starym Maneżu odbędzie się letnia edycja Smakuj Trójmiasto. Na terenie Gdańska Oliwy odbędzie się XI Pomorskie Święto Produktu Tradycyjnego. W hali Amberexpo do piątku trwać będą targi Foodexpo i Polfish.

Muzeum Emigracji zaprasza na grę muzealną "Misja Ściśle Fajna". W Europejskim Centrum Solidarności będziemy mogli zobaczyć wystawę Okładki kaset Video Rondo, a w Muzeum Miasta Gdyni odbędzie się wernisaż wystawy Równoległa rzeczywistość. Gdański Teatr Szekspirowski zaprasza na Travel To The Cloud - Hackaton.

Teatr

W środę rozpocznie się IX edycja Wybrzeża Sztuki, podczas której na deskach Teatru Wybrzeże zaprezentowane zostaną najciekawsze i najgłośniejsze spektakle minionego i obecnego sezonu. Do niedzieli potrwa 9. Gdański Festiwal Tańca. Miłośnicy improwizacji mogą w nadchodzącym tygodniu wybrać się na "Im Prościej, tym frytki do tego" lub "No i Fajnie w 107: Volume 5". Dużą dawkę dobrego humoru znajdziemy też podczas Elżbietańskiej 6 na ostro.

Poza tym w trójmiejskich teatrach zobaczymy takie spektakle jak "Wikingowie. Musical nieletni", "Amadeusz", "Nabucco", "Mayday. Run For Your Wife", "Dzień świra", "Ghost", "Dziennik przebudzenia", "Burmistrz", "Szepty serc", "Kursk" i "Sekretne życie Friedmanów".

Do teatru warto zabrać też najmłodszych. Do wyboru będziemy mieli spektakle "Jasiek i Małgośka, czyli uważaj, robaczku!", "Tajemnica kina", "Wielka Podróż Dorotki", "Kasieńka", "Wielkie ciasto" i "Brzechwa dla dzieci".

Muzyka poważna

Już po raz trzeci będziemy mogli wziąć udział w festiwalu ORGANy PLUS+ we franciszkańskim kościele pw. Św. Trójcy, tym razem w ramach niego odbędą się trzy koncerty: Chorał, Bach oraz Haendel. Na skwerze Kościuszki odbędzie się koncert "Wciąż tak blisko" podczas którego pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego wystąpią: Elbląska Orkiestra Kameralna, Polski Chór Kameralny Jana Łukaszewskiego oraz Natalia Szroeder, Muniek Staszczyk, Natalia Kukulska, Rafał Brzozowski, Anna Jurksztowicz i Mieczysław Szcześniak.

Filharmonia Bałtycka zaprasza na II Koncert Promenadowy. W kościele św. Mikołaja usłyszymy koncert organowy z cyklu "Bliżej Bacha". Możemy wybrać się też na któryś z trzech recitali: Recital fortepianowy Pawła Kowalskiego, Recital Agaty Walczak i Ignacego Jana Wiśniewskiego lub "Mój ulubiony Młynarski" Recital Piotra Machalicy.

Materiał archiwalny z poprzedniej edycji
Sport

W piątek odbędzie się kolejny Nocny Bieg Świętojański. W sopockim Hipodromie trwają Międzynarodowe Zawody w Skokach CSIO Sopot 2017. Miasto Gdańsk oraz Gdański Ośrodek Sportu zapraszają na XI Regaty o Puchar Mariny Gdańsk, natomiast w Sopocie odbędą się zawody Ergo Hestia Formula Windsurfing European Championships. W nadchodzącym tygodniu czeka nas też SKAT International Golf Cup oraz Wielki Przejazd Rowerowy.

W sobotę możemy wybrać się na Pomorski Festiwal Wschodnich Sztuk Walki, a w Ring3City odbędzie się gala White Collar Boxing Night. W Gdyni młodzi rowerzyści zmierzą się podczas Szkolnej Olimpiady Rowerowej o Puchar Prezydenta Gdyni, a w Gdańsku zobaczymy Beach Volleyball Business Cup 2017. Przed nami kolejna odsłona Triathlonu Chmielno. W środę rozpocznie się Rajd Pomorski Kluka, czyli największa impreza turystyczno-rekreacyjna w województwie. W Gdyni będzie można wziąć udział w biegu o Puchar Gdyni - Orłowo. W nadchodzącym tygodniu odbędzie się też SPAM czyli Samochodowy Puchar Automobilklubu Morskiego. Miłośników sportowych emocji czeka mecz BAŁTYK Gdynia - KS Chwaszczyno (piłka nożna).

Kino

W piątek rozpoczyna się 20. Festiwal Filmów Kultowych, w ramach niego odbędą się m.in. Kino samochodowe, Polskie Kino Nowej Przygody, Najgorsze Filmy Świata i Kino na złomowisku. B90 zaprasza na projekcje z cyklu VHS Hell: Retrospektywa Sama Firstenberga oraz Tomasz Knapik LIVE i Cykl Nastolatki. Trwa Conrad.fab, czyli przegląd filmów fabularnych inspirowanych twórczością Josepha Conrada. W serii Kino rosyjskie wyświetlony zostanie film "Poczmistrz". W Starym Kadrze zobaczymy przegląd filmów o tematyce LGBT.

Informacje na temat repertuaru trójmiejskich kin znajdziesz w Serwisie Kino >>>