Planuj tydzień: koncerty, design i żaglowce

4 lipca 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
Aleksandra Wrona

Nadchodzący tydzień zapowiada się raczej spokojnie, jednak okazja do wyjścia z domu na pewno się znajdzie. Do Gdańska przypłyną żaglowce, w Sopocie czeka nas kolejny koncert w Operze Leśnej, a w Gdyni spotkają się miłośnicy designu.
KoncertyW piątkowy wieczór w Starym Maneżu usłyszymy muzyczny projekt Cisowa-Wrzeszcz, w Teatrze BOTO zagrają Jazz Pretenders, a na Ołowiance rozpocznie się trzydniowe muzyczne święto Szanty pod Żurawiem. Dzień później, Operę Leśną odwiedzi Andrzej Piaseczny, w Teatrze Miejskim w Gdyni wystąpi Reprezentacyjny Zespół Pieśni i Tańca "Wileńszczyzna", a w Teatrze Leśnym posłuchamy koncertu Po prostu piosenka. W niedzielę w Amfiteatrze Orana wystąpi Hanna Śleszyńska. Przed nami trzy koncerty Katarzyny Groniec (piątek, sobota, niedziela) w Teatrze Atelier.

Trwa Opener Festiwal. W naszym Kalendarzu Imprez możecie sprawdzić jakie gwiazdy pojawią się na festiwalowej scenie w piątek i sobotę. Na zakończenie muzycznego tygodnia w Ergo Arenie wystąpi Mark Knopfler.

Sprawdź nagrody w naszych konkursach


Imprezy kluboweW piątek Vogule Poland zaprasza na Kolorowe jarmarki, czyli imprezę tematyczną w Sfinks700. W Bunkrze DVJ Mamut zagra teledyski, w Mieście Aniołów pobawimy się na wakacyjnym Hot This Up!, a w piątek Protokultura zaprasza na Dreaming Ravers na Patio. W sobotę Bunkier zaprasza do zabunkrowania się przed codziennością, w Sfinks700 pobawimy się na Klubnacht, a do Mewy Towarzyskiej wrócą Cudowne Lata. Wydział Remontowy zaprasza na TOG - before Castle Party - dark dance, w Browar Porcie pobawimy się na Latino / Zumba Party, a w MK Bowling czeka nas Retro Summer. Protokultura zaprasza do zabawy wszystkich, którzy "nie idą na opka".

Wydarzenia, wystawy, spotkaniaPrzed nami kolejna edycja festiwalu designu Gdynia Design Days.

W piątek rozpocznie się Baltic Sail Gdańsk, czyli duża, międzynarodowa impreza żeglarska. Część lądowa wydarzenia odbędzie się Ołowiance, a w niedzielne południe tradycyjnie czeka nas Parada Żaglowców na Motławie.

W sobotę pobawimy się na Święcie Ulicy Północnej. Mobilny Dom Kultury odwiedzi tym razem Przymorze. W niedzielę we Wrzeszczu odbędzie się kolejna wyprzedaż chodnikowa. Rodzinnie możemy wybrać się też na Mini Festyn w Parku Oruńskim. Kibice Arki Gdynia spotkają się na skwerze imienia klubu na pikniku z okazji 90-lecia Arki Gdynia.

Biblioteka Sopocka zaprasza do Sopoteki na spacer śladami Zbyszka Cybulskiego. Na plaży w Jelitkowie odbędzie się pierwsza tegoroczna Różowa Plaża. Ulicami Gdyni przejdzie II Marsz Równych. W Gdańskim Teatrze Szekspirowskim możemy zobaczyć wystawę Grand Press Photo. Sofitel Grand Sopot zaprasza na wystawę przedaukcyjną oraz oprowadzania po hotelu. Gośćmi kolejnego spotkania cyklu Kultura 200 m od morza będą bracia Sekielscy.

Dom Rzemiosła zaprasza na targi projektantów Cloudmine Pop Up. W sopockiej Muszli Koncertowej zobaczymy wybory Bursztynowej Miss Lata, a na molo w Sopocie po raz kolejny wręczony zostanie Diamentowy Klaps.

Teatr, kabaret, muzyka poważnaW czwartek rozpocznie się Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA.

Tymczasem w trójmiejskich teatrach zobaczymy spektakle Little Pony, Bella Figura, Reset, Jak wam się podoba, KA-BA, Koniec Kontemplacji (teatr tańca), Żółta łódź podwodna, Bóg mordu, Siła przyzwyczajenia - Cyrk Egzystencjalny, Sprawa Danki, Osiecka. Archipelagi i #hasztag #M19 (spektakl teatru tańca przy fontannie na molo w Sopocie).

Lipiec melomana: Roberto Alagna i festiwale


W piątek rozpoczyna się ósma edycja festiwalu muzycznego Europa +/- 1700. Ideą festiwalu jest prezentacja dzieł wybitnych kompozytorów działających na dworach całej Europy w XVII i XVIII wieku. Przed nami trzy koncerty z cyklu Fortepiany Wolności: Duda gra Bacewicz, Lutosławskiego, Walentynowicz gra Głowicką i Sokołowski gra Koniecznego i Pawlika. W ramach 42. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej, Chóralnej i Kameralnej w bazylice Mariackiej wystąpią Chór 441 Hz i Maciej Zakrzewski.

Szkoła Muzyczna w Gdyni zaprasza na Koncert Muzyki Promenadowej - Uśmiechaj się do każdej chwili. W murach Akademii Muzycznej odbędą się ostatnie koncerty w ramach 9. Międzynarodowej Akademii Marimby. Warto pamiętać, że wciąż trwają: VIII Euro Chamber Music Festival, XXI Gdański Festiwal Carillonowy, 62. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w archikatedrze oliwskiej i Capella Angelica. Warto też wybrać się z dziećmi na sopocką odsłonę wydarzenia Baltic Souvenir.

Wcześniejsza edycja Rolkowiska w Ergo Arenie

Mat. archiwalny

SportW sobotę na placu Zebrań Ludowych będziemy mogli zobaczyć Gdańsk Motocross Show. W niedzielę w ramach obchodów 90-lecia Arki Gdynia z bulwaru Nadmorskiego wystartuje Bieg Arkowca. Biegacze mogą też wziąć udział w Gdańskich Biegach Leśnych na terenie Wrzeszcza. Miłośników imprez na orientację czeka Miejska Gra Terenowa Dominik.

Wciąż trwają regaty Lotos Nord Cup 2019. Fani MMA spotkają się na Gali RWC 3 a Ergo Arena ponownie zaprasza na Rolkowisko. Miłośnicy kajaków mogą zapuścić żurawia kajakiem do Gdańska. Na Politechnice Gdańskiej odbędą się zawody dronów i pojazdów IAV Cup 2019.

KinoTrwa sezon na kina pod chmurką. Filmy w plenerze czekają nas na dachu Teatru Szekspirowskiego (środy i soboty), placu Grunwaldzkim (co piątek), plaży w Orłowie (poniedziałki i wtorki), na Karwinach i Dąbrowie (piątki) oraz na molo w Sopocie (codziennie).

W Multikinie zobaczymy transmisję Hamleta - spektaklu z cyklu National Theatre Live. Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na Muzyczne Hity Festiwalu MDAG oraz Kinowe Wakacje. W cyklu kina rosyjskiego wyświetlony zostanie film Na głośnomówiącym. W ramach Gdynia Design Days odbędzie się przegląd Filmowo wokół designu.

Repertuar kin w Trójmieście

Z imprez najciekawiej zapowiada się:
48%

Baltic Sail

10%

Opener Festival

11%

Gdynia Design Days

10%

Gdańsk Motocross Show

9%

Święto Ulicy Północnej

12%

Piknik 90-lecia Arki Gdynia

zakończona

łącznie głosów: 97