stat

Planuj tydzień: maraton, targi i koncerty

11 kwietnia 2019, 10:00
Aleksandra Wrona

Nadchodzący tydzień zapowiada się bardzo różnorodnie. Sportowcy zmierzą się w maratonie, a miłośników designu czekają targi oraz pierwsza w tym roku wyprzedaż garażowa. Zapowiada się też kilka ciekawych koncertów.
KoncertyW piątek w Starym Maneżu Fisz Emade Tworzywo zaprezentują utwory ze swojej najnowszej płyty, w B90 wystąpi Nocny Kochanek, a w Sfinks700 Joda. Teatr BOTO zaprasza na koncert The Strands, w Wydziale Remontowym usłyszmy przeboje Jimiego Hendrixa, a podczas Gali Finałowej III Festiwalu Wrażliwego wystąpi Stanisław Soyka. Dzień później w Starym Maneżu spotkają się fani Krzysztofa Zalewskiego, w Sfinks700 wystąpią Coals, a w Oliwskim Ratuszu Kultury Laura Jazz Band. Filharmonia Bałtycka zaprasza na koncert Estas Tonne, a w Teatrze Szekspirowskim usłyszmy Laboratorium Pieśni. W B90 odbędzie się Resort Festival, podczas którego wystąpią m.in. Young Igi, Reto i Kukon (bilety wyprzedane).

W niedzielę klub Parlament odwiedzi Krzyszof Iwaneczko, w Blues Clubie wystąpi Sosnowski, a w Teatrze Na Plaży Rebeka. Oliwski Ratusz Kultury zaprasza na recital Mario Szabana. We wtorek w B90 zagra Mono, a w Oliwskim Ratuszu Kultury usłyszymy piosenki Jacques'a Brela. W czwartek Blues Club zaprasza na koncert Przemka Dyakowskiego, a w Teatrze BOTO zagra Adam Golicki z gośćmi.

Wygraj bilety w naszych konkursach


Imprezy kluboweW piątkowy wieczór Protokultura zaprasza na 26. odsłonę cyklu Dub Club Trójmiasto, której gościem będzie Moonshine Recordings. Tego wieczoru w Sfinks700 zagra Duel, w Bunkrze zabawę rozkręcą Komar i PZ, a w Klubie Atelier odbędzie się afterparty festiwalu Off Snow. Mechaniczna Pomarańcza zaprasza kinomaniaków na Bal Filmowy. W Gorzko Gorzko pobawimy się na Przedwielkanocnym Weselu.

W sobotę w Sfinks700 pobawimy się przy muzyce Kaiserdisco, Klub Ucho zaprasza na Indie Night Party, a w Metrze zabrzmi Polski Rock, Dobry Rock. W Bunkrze do tańca zagra saksofon, w Mewie Towarzyskiej świętować będziemy 30. Ewy z Mewy, a we Wtedy zaliczymy Angielskie Wejście. W czwartek, Bunkier zaprasza wszystkie panie na Bunkier Lejdis.

Wydarzenia, wystawy, spotkaniaPrzed nami kolejna edycja targów mody, designu i młodej sztuki - Bakalie, których tematem przewodnim będzie Wielkanoc. W tym samym czasie odbędą się też Targi Plakatu. We Wrzeszczu czeka nas za to pierwsza w tym roku wyprzedaż garażowa.

Instytut Kultury Miejskiej zachęca do udziału w spotkaniach odbywających się w ramach festiwalu Odnalezione w Tłumaczeniu. Miłośnicy poezji mogą zmierzyć się w Slamie Poetyckim w Gdyńskim Centrum Filmowym, a czytelników czeka kolejne spotkanie z cyklu Biesiada Literacka, którego gościem będzie Konrad Piasecki. Natomiast w Bibliotece Śródmieście odbędzie się spotkanie z Krzysztofem Skibą. Miejska zaprasza fanów komiksów na Komiksowe Spotkania Rysunkowe. W niedzielę w klubie Desdemona odbędzie się trzecia edycja wielkiego Turnieju Wiedzy o Harrym Potterze.

W piątkową noc z dwóch miejsc w Gdańsku wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa.

Muzeum Emigracji zaprasza na Kryminalny Piątek, czyli grę detektywistyczną dla dorosłych, natomiast razem z Muzeum Miasta Gdyni wybierzemy się na niekonwencjonalną wycieczkę po gdyńskim Śródmieściu śladami miejsc kulturalnych i rozrywkowych. W sobotę możemy wziąć udział w Wielkim Wyprowadzaniu Psów ze schroniska.

Smakoszy czeka ostatni tydzień Restaurant Week i jarmark Żuławskie Smaki w CH Osowa.

Teatr, kabaret, muzyka poważnaW weekend rozpoczyna się kwietniowa odsłona 11. Gdańskiego Festiwalu Tańca, a w środę Opera Bałtycka zaprasza na Galę Baletową. Spragnionych śmiechu czeka Stand Up Skład II oraz wizyta kabaretu Neo-Nówka z nowym programem "Żywot Mariana". W Teatrze Gdynia Główna odbędzie się 64. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski.

W trójmiejskich teatrach zobaczymy spektakle Cud albo Krakowiaki i Górale, Poławiacze pereł, Tydzień, nie dłużej..., Kolacja dla głupca, Zabójstwo króla (Affabulazione), Strajk Małp, Wieloryb, Tajemnicza Irma Vep, Kursk, Zacznijmy jeszcze raz, Reset, Bóg mordu, Fedra, Dwóch w twoim domu, Dyskretny urok Picassa.

Spektakle dla dzieci


Melomanów czeka wyjątkowo barwny tydzień. W środę rozpocznie się Actus Humanus, czyli największy polski festiwal muzyki dawnej, w ramach którego odbędą się koncerty: Zbigniew Pilch, William Christie / Les Arts Florissants, Agnieszka Gorajska i Sébastien Daucé / Sophie Karthäuser / Ensemble Correspondances. Kościół św. Józefa zaprasza do wysłuchania utworu Kaszubskie Stabat Mater. W Nadbałtyckim Centrum Kultury usłyszymy Koncert Nadzwyczajny oraz koncert z cyklu StARTer. W Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni odbędzie się Koncert wielkopostny w ramach cyklu "Niedziela Melomana". Czekają nas też Koncert Papieski w katedrze Oliwskiej i Koncert Pasyjny w kościele Świętej Trójcy w Gdańsku. Filharmonia Bałtycka zaprasza na Penderecki Piano Trio, Akademia Muzyczna na Koncert Katedry Kameralistyki, a kościół św. Katarzyny na The 3 Tenors & Soprano.

Zeszłoroczny Gdańsk Maraton

Materiał archiwalny

SportW niedzielę ulicami Gdańska przebiegną uczestnicy piątej edycji Gdańsk Maratonu, a dzień przed biegiem głównym odbędzie się impreza "Gdańsk na Piątkę", czyli start na dystansie 5 kilometrów. Miłośników imprez na orientację czekają Rodzinne Gry Parkowe na Orientację - Gdańsk Matemblewo oraz Ekstremalny Rajd na Orientację Harpagan 57. Hokeiści zmierzą się w Olivia Cup, a na sopockim Hipodromie zobaczymy finały Halowych zawodów Regionalnych w skokach przez przeszkody JumpOFF. Cykliści mogą zmierzyć się w Leśnym Wyścigu Rowerowym. Sporo emocji czeka też kibiców - nadchodzące mecze znajdują się w naszym Kalendarzu Imprez.

KinoTeatr BOTO zaprasza na wydarzenie łączące film z muzyką - Michał Jacaszek i Ignacy Jan Wiśniewski zagrają koncert do projekcji niemego filmu Behind the door. W Muzeum Miasta Gdyni zobaczymy fim Piaśnica, w Spichlerzu Opackim Czyściciele internetu, a w Kino Muzeum Katyń i Las katyński. W serii Kina Rosyjskiego wyświetlony zostanie Gogol. Wij, w DKF Miłość Blondynki Litość, a DKF Kurort zaprasza na Obietnicę Poranka. W cyklu Filmoterapia Gdyńskiego Centrum Filmowego czeka nas pokaz filmu W tenisie love znaczy zero po którym odbędzie się rozmowa z Aleksandrą Zienowicz-Wielebską, psycholog sportową. Kino Kameralne Cafe i Kino Świat zapraszają na pokazy premierowe filmu Wilcze Echa. Sieć Multikino organizuje Maraton Antybohaterów, a Cinema 3D Mocny Maraton.

Trójmiasto: repertuar kin

Z imprez najciekawiej zapowiada się:
2%

koncert Estas Tonne

40%

koncert Krzysztofa Zalewskiego

11%

5. Gdańsk Maraton

15%

Bakalie Wielkanocne

7%

Targi Plakatu

25%

wyprzedaż garażowa

zakończona

łącznie głosów: 92