Planuj tydzień: muzyka, pikniki rodzinne i bieg

27 czerwca 2019 (artykuł sprzed 2 lat)
Aleksandra Wrona
W niedzielę możemy się wybrać na jednodniowe wczasy na Drogowcu. Piknik odbędzie się 30 czerwca w godz. 11.00-17.00 na Wyspie Sobieszewskiej. Więcej zdjęć (3)

W niedzielę możemy się wybrać na jednodniowe wczasy na Drogowcu. Piknik odbędzie się 30 czerwca w godz. 11.00-17.00 na Wyspie Sobieszewskiej.

fot. Dominik Staniszewski/Trojmiasto.pl

W niedzielę możemy się wybrać na jednodniowe wczasy na Drogowcu. Piknik odbędzie się 30 czerwca w godz. 11.00-17.00 na Wyspie Sobieszewskiej.

fot. Dominik Staniszewski/Trojmiasto.pl

Początek lipca sprzyja wychodzeniu z domu. W nadchodzącym tygodniu czeka nas sporo pikników, spotkań i pokazów, biegacze znów zmierzą się na ulicach Gdyni, a festiwalowicze ruszą na Open'era.
KoncertyW piątek Stary Maneż zaprasza na kolejną odsłonę Muzycznego Lata, podczas której wystąpi Seeme. Tego dnia możemy wybrać się też do Protokultury na koncert Braci Figo Fagot, do Teatru BOTO na koncert Oli Mońko Trio lub posłuchać żeglarskich piosenek w wykonaniu Bandy Czworga w Oliwskim Ratuszu Kultury. W sobotni wieczór Grodzisko zaprasza na Leśne Uniesienia, w Operze Leśnej wystąpi Jan Garbarek, a na nowej scenie Plener 33 odbędzie się jednodniowy festiwal muzyczny N-Day.

W niedzielny wieczór Teatr BOTO zaprasza na List do Czarnego Anioła, czyli piosenki Ewy Demarczyk, w środę w tym samym miejscu wystąpi Krzysia Górniak, a w czwartek Michał Jan Ciesielski z gośćmi.

Największym muzycznym wydarzeniem nadchodzącego tygodnia będzie jednak początek Open'er Festival 2019. Koncerty, które odbędą się w środę i czwartek znajdują się w naszym Kalendarzu Imprez.

Sprawdź nagrody w naszych konkursach


Imprezy kluboweW piątkowy wieczór Bunkier zaprasza na kolejną imprezę z cyklu Faszyn from Raszyn, w Sfinks700 usłyszymy Polish Techno, a Paszcza Lwa zaprasza na Noc Kupały. W Mieście Aniołów pobawimy się na wakacyjnym Hot This Up, we Wtedy usłyszymy przeboje Al Bano & Romina Power, w Protokluturze czeka nas Back to Bass w wykonaniu ØLMØ, a na Elektryków zagra Powder.

W sobotę na patio Protokultury pobawimy się na Element Techno: Echoplex Live, a w klubie odbędzie się kolejna edycja Dub Mass. Sfinks zaprasza do zabawy przy dźwiękach deep house, we Wtedy czeka nas Miłość w kurorcie, a w MetrzeDepeche Mode & The Cure Party. Tego dnia Art Bar Grzechu Wart zaprasza na wielkie otwarcie. We wtorek Mewa Towarzyska zaprasza na Bifor przed Openerem.

Przed nami pierwsze dwa dni festiwalu Open'er. Więcej zdjęć (3)

Przed nami pierwsze dwa dni festiwalu Open'er.

fot. Lucyna Pęsik/Trojmiasto.pl

Przed nami pierwsze dwa dni festiwalu Open'er.

fot. Lucyna Pęsik/Trojmiasto.pl

Wydarzenia, wystawy, spotkaniaPrzed nami sopockie święto miłośników dobrego smaku, czyli kolejna edycja Slow Fest Sopot. Smakosze lodów mogą wybrać się też na Noc Lodożerców w Umam lub Pre-opening Stacji Food Hall (obowiązują zapisy internetowe).

W weekend na Ołowiance będziemy mogli zobaczyć kolejną edycję Water Show Gdańsk. Hitem tegorocznej edycji są pokazy akrobatycznych skoków do wody z wysokości 24 metrów. Pozostając w temacie wody - warto sprawdzić wydarzenia odbywające się w ramach Święta Morza w Gdyni.

Mobilny Dom Kultury odwiedzi w tym tygodniu Nowy Port i park na Osowej. Stacja Biologiczna Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego zaprasza na VI Piknik Wyspa Przyrodników na Wyspie Sobieszewskiej. W Muzeum Westerplatte świętować będziemy 45. rocznicę otwarcia Wartowni nr 1. Grodzisko zaprasza na Trójmiejski Piknik Wielokulturowy, a na Wyspie Sobieszewskiej odbędzie się piknik miejski Wczasy na Drogowcu.

W Państwowej Galerii Sztuki możemy zobaczyć wystawę malarstwa Jana Matejki.

W Gdańsku po raz drugi zobaczymy Water Show

Mat. archiwalny

Teatr, kabaret, muzyka poważnaW niedzielę na Targu Węglowym zobaczymy plenerowy pokaz opery Stanisława Moniuszki "Paria", która transmitowana będzie na żywo z Teatru Wielkiego im. St. Moniuszki w Poznaniu.

Do teatru możemy wybrać się na spektakle: Bóg Mordu, Nord-Ost, Jak wam się podoba, Fedra, Tango - na pełnym morzu, Śmierć komiwojażera, Kandyd, Osiecka. Archipelagi (spektakl plenerowy), #hasztag #M19 (spektakl teatru tańca przy fontannie na Molo w Sopocie). W niedzielę Operę Leśną odwiedzi spektakl kabaretowy Ucho Prezesa czyli Scheda, a w parku Brzeźnieńskim zobaczymy performance pt. Histeria.

Spektakle dla dzieci


W katedrze oliwskiej odbędzie się koncert inaugurujący 62. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej. Szkoła Muzyczna w Gdyni zaprasza na koncert Muzyki Promenadowej - Songs About The Moon. W kościele św. Katarzyny usłyszymy operę Giuseppe Verdiego "La Traviata". Warto sprawdzić program koncertów odbywających się w ramach VIII Euro Chamber Music Festival Gdańsk. Co piątek możemy wybrać się na koncerty w ramach XXI Gdańskiego Festiwal Carillonowego. W Domu Rzemiosła odbędzie się charytatywny koncert muzyki chóralnej "Powitanie lata". Akademia Muzyczna zaprasza na koncerty w ramach 9. Międzynarodowej Akademii Marimby Katarzyny Myćki. W nadchodzącym tygodniu czekają nas też dwie odsłony muzycznego festiwalu dla dzieci Baltic Souvenir - w Gdańsku i w Gdyni.

Biegacze zmierzą się w Nocnym Biegu Świętojańskim

Mat. archiwalny

SportW piątek ulicami Gdyni pobiegnie Nocny Bieg Świętojański.

W Stężycy odbędą się zawody Garmin Swimrun Series oraz Garmin Iron Triathlon. Miłośników imprez na orientację czekają Harce Prezesa, a razem z rodziną można wybrać się na pieszą wędrówkę z cyklu Aktywuj się w Gdańsku. TuBaza zaprasza na Festiwal Rowerowy - SakFa. Start na trasie przy ulicy Czyżewskiego zainauguruje tegoroczny cykl zawodów kolarskich cross country XC Gdańsk.

Przed nami czwarta edycja Mistrzostw Europy OCR, które tym razem odbędą się w Gdyni. W sobotę odbędzie się też kolejna edycja wydarzenia Basket Nocą. MOSiR Sopot zaprasza na piątkowe i sobotnie turnieje siatkówki na plaży oraz pływacki wyścig dookoła molo.

Spod katedry oliwskiej wyruszy Rowerowa pielgrzymka do Sianowa. Żeglarze mogą wziąć udział w regatach 100-lecia Marynarki Wojennej RP. W piątek rozpoczną się też żeglarskie wyścigi Pantaenius Nord Cup Gdańsk.

Po raz kolejny będziemy mieli okazję obejrzeć operę na Targu Węglowym. Więcej zdjęć (3)

Po raz kolejny będziemy mieli okazję obejrzeć operę na Targu Węglowym.

fot. Edyta Steć/Trojmiasto.pl

Po raz kolejny będziemy mieli okazję obejrzeć operę na Targu Węglowym.

fot. Edyta Steć/Trojmiasto.pl

KinoGdańska Fala Filmowa dosięgnie tym razem Amfiteatru Orana, gdzie wyświetlony zostanie film "Faworyta". Rozpoczął się sezon kin letnich - plenerowe projekcje czekają nas w soboty i środy na dachu GTS, w piątki na placu Grunwaldzkim, a w poniedziałki na plaży w Orłowie. Multikino zaprasza na Noc reżyserskich wersji Władcy Pierścieni, a w sieci kin Helios czeka nas Maraton strachu. W cyklu Etnomatograf wyświetlony zostanie film Zamknij się i graj na pianinie, a w cyklu Kina rosyjskiego Stworzył nas jazz. Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na IV Festiwal Filmów Nowomedialnych CINEramaFEST.

Repertuar kin w Trójmieście

Z imprez najciekawiej zapowiada się:
10%

festiwal kulinarny w Sopocie

15%

opera na Targu Węglowym

7%

Nocny Bieg Świętojański

15%

pikniki i festyny rodzinne

35%

Water Show Gdańsk

18%

Open'er Festivwal

zakończona

łącznie głosów: 124

Opinie (12) 3 zablokowane

 • w tym roku dofinasowanie do openera to ponad 4 miliony złotych. ile i kto na tym zarabia? prosze o wyliczenia, (3)

  • 7 6

  • przy tej cenie biletów potrzebne sa jeszcze dofinansowania ? (1)

   • 4 2

   • warszawski organizator festiwalu musi przecież dobrze zarobić:)

    • 2 0

  • pogadaj z miejscowymi

   wynajmują pokoje - nie narzekają
   sprzedają jedzenie - nie narzekają
   wożą po mieście - nie narzekają

   • 1 3

 • co z pseudo remontem Kwiatkowskiego/Dąbka? przecież nie skończą do openera.

  • 5 0

 • Water show okaże się wg głosujących najciekawszym (2)

  wydarzeniem. Opera zapewne skończy na ostatniej pozycji. Co świadczy o stanie intelektualnym społeczeństwa. Nie ma co się dziwić, że kretyni nami rządzą, obojętnie z jakiej partii.

  • 1 0

  • no bo kogo interesują światowego kalibru gwiazdy (1)

   skoro można powdychać spaliny nad motławą...

   lineup openera nie ma sobie równych w europie, Idles, Kamasi Washington, Smashing kurna Pumpkins, Kylie i Lana! I to nie tylko w moim kraju, nie tylko w moim województwie, ale za moim płotem!!! Ludzie nie pojmują skali tego zjawiska...

   • 0 0

   • Spoko, chciałem tylko zilustrować pewien problem.

    Opener super, choć sam nie chodzę na niego.

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.