Planuj tydzień online: Moto Show, Flower Power i Tymon Tymański

16 kwietnia 2020, 10:00
Aleksandra Wrona

Przed nami kolejny tydzień z rozrywką w sieci. Część z nas zdążyła już przywyknąć do tej formy, a niektóre wydarzenia zaczęły odbywać się cyklicznie. W nadchodzącym tygodniu czeka nas kilka ciekawych spotkań, koncerty i sporo warsztatów.
Już dzisiaj (16.04) o godz. 20:15 odbędzie się kolejny koncert z cyklu Męskie Granie #wdomu. Tym razem przed internetową publicznością wystąpi Mela Koteluk.

Na lokalnej scenie muzycznej czeka nas koncert Przyborowski/Lipiński, organizowany przez Teatr na Plaży. W ramach gdyńskiej inicjatywy Kultura łączy siły w piątek odbędzie się koncert Tymona Tymańskiego. W piątki i soboty możemy posłuchać też koncertów carillonowych, a w niedzielę koncertów Marcina Maseckiego.

Jaca Music Events zaprasza na nieco przesunięte w czasie Powitanie Wiosny, czyli Flower Power Night.

- Nawet jeśli jest przesunięte i ma być online, to panią wiosnę trzeba należycie i z honorami powitać w najlepszy możliwy sposób - ponadczasowym, starym, dobrym rockiem oraz hipisowsko-psychodelicznym klimatem - zachęca organizator wydarzenia. - Podczas imprezy spotykamy się wszyscy w jednym miejscu, czyli w dyskusji wydarzenia na Facebooku i tam się bawimy - "uprawiamy" czat, komentujemy, wrzucamy fotki itp. Wszystko to oczywiście w przerwach między tańcami!

Wszystkie imprezy online


Plama zaprasza na na spotkanie z legendami rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej. Podczas wieczoru opowieści Łowcy Słów przybliżą opowieści, mity, wierzenia i zwyczaje Indian. Dzięki Plamie posłuchamy też relacji Jana Kalinowskiego z jego podróży dookoła świata. Europejskie Centrum Solidarności zaprasza na spotkanie online Pokój Dialogu.

Kursy językowe online


Miłośników teatru czeka pokaz spektaklu "Traktat o Estetyce. Technika defektów i skaz" w wykonaniu Sopockiego Teatru Tańca.

W nadchodzącym tygodniu czeka nas też kilka ciekawych warsztatów. NCK zaprasza na warsztaty plastyczne Kształty Pomorza, Kamil Sadkowski zaprasza na trzecią odsłonę Domowej Gastrobandy, a Code:me na warsztaty programowania. Opera Leśna zaprasza młodzież na warsztaty perkusyjne, a Dwie Zmiany na domowe warsztaty plastyczne.

Gastrobanda: cykl artykułów kulinarnychWojewódzka Biblioteka Publiczna Filia Naukowa prezentuje gry, do których potrzebne są jedynie pisaki i kartki. Dziennikarki "Literackiej", gazety ukazującej się podczas festiwalu Literacki Sopot, przygotowały cykl wywiadów na czas kwarantanny. Na stronie goyki3.pl można już przeczytać wywiad z Joanną Gierak-Onoszko i Magdaleną Kicińską.

Wszystkich, którym brakuje leniwych rozmów przy barze, Mała Sztuka zaprasza na Barowe Rozmowy, czyli Mała Sztuka w twoim domu we wtorek i piątek.

Miłośnicy motoryzacji mogą wziąć udział w ogólnopolskim, wirtualnym rozpoczęciu sezonu Moto Show.
Najciekawiej zapowiada się transmisja:
9%

rozpoczęcia sezonu Moto Show

20%

koncertu Tymona Tymańskiego

41%

Męskiego Grania z Melą Koteluk

13%

imprezy Flower Power

3%

warsztatów kulinarnych

14%

spotkań podróżniczych

zakończona

łącznie głosów: 56