Planuj tydzień online: Soundrive, Międzynarodowy Dzień Teatru, treningi

26 marca 2020, 10:00
Aleksandra Wrona

Koronawirus sprawił, że kultura, rozrywka, teatr, a nawet sport tymczasowo przeniosły się do sieci. Nie chcemy zostawać w tyle, dlatego w naszym Kalendarzu imprez zbieramy propozycje ciekawych wydarzeń odbywających się w trybie online. Planując nadchodzący tydzień, warto wziąć pod uwagę imprezy, które odbędą się w sieci, to szansa na niecodzienną, a przede wszystkim bezpieczną rozrywkę.Wszystkie imprezy onlinePierwsze koncerty i imprezy w sieci odbyły się już w ubiegłym tygodniu i okazały się być sporym sukcesem. W związku z tym w nadchodzącym tygodniu czeka nas koncert Immortal Onion w ramach akcji #gramywdomu. Grupa zaprezentuje przedpremierowo materiał z płyty "XD [Experience Design]", a zaraz po koncercie widzowie będą mieli szansę porozmawiać z muzykami na czacie. Występowi towarzyszyć będzie zbiórka, z której dochód w całości trafi do artystów.

Miłośników muzyki alternatywnej na pewno ucieszy trwający już od kilku dni Soundrive Online Festival. Wszystkie transmisje będą prowadzone przez kanał Soundrive na YouTube, a w trakcie oglądania widzowie mogą przesyłać dobrowolne napiwki, które wspomogą artystów. Program na najbliższe dni zapowiada się następująco - dzisiaj zagrają William Malcolm i Nightrun87, w piątek Koza, a w sobotę Woska/Khris.

Jaca Music Events zaprasza na internetową odsłonę imprezy Polski Rock - Dobry Rock. To wydarzenie muzyczne poświęcone polskiemu rockowi. Zabawa trwać będzie aż do godz. 2 w nocy, co powinno zadowolić nawet najbardziej wytrwałych imprezowiczów. Do wspólnej zabawy przy muzyce klubowej zaprasza Protokultura ze swoim cyklem Separacja.

Tych, którzy tęsknią za teatrem, Teatr na Plaży zaprasza do wspólnego, internetowego świętowania Międzynarodowego Dnia Teatru, czyli całego dnia z wydarzeniami online zaprzyjaźnionych z teatrem artystów i rezydentów. W programie m.in. warsztaty z Karoliną Porazińską, spektakl "Ryba w Koronie", solowe performansy w wykonaniu Joanny M. Czajkowskiej i Jacentego Krawczyka, a także premiera pierwszego odcinka teatralnego serialu. Miłośników teatru czeka też internetowa premiera spektaklu "Zacznijmy jeszcze raz" Aleksandry Wolf w reżyserii Tomasza Sapryka organizowana przez Konsulat Kultury. Konsulat Kultury zaprasza też na Oto Bajka online, czyli czytanie bajek i baśni przez członków Bałtyckiego Teatru Różnorodności.

Kolonia artystów zaprasza na performance Próba Czasu. Czas próby w trakcie którego będziemy mogli na żywo podglądać dwie osoby zamknięte przez dwie doby w białej, pozbawionej bodźców przestrzeni.

Galeria Klif i Muzeum Miasta Gdyni zapraszają do obejrzenia zbiorów z dotychczasowych wystaw organizowanych w Klifie, opartych o muzealne zbiory, w formie cyfrowej z opisami. W niedzielę będziemy mogli zapoznać się z eksponatami wystawy "Piasek, woda, moda". Towarzystwo Przyjaciół Sopotu zaprasza na wystawę cyfrową malarstwa Moniki Knoblauch-Kwapińskiej, sopockiej architektki, uczestniczki wszystkich edycji projektu Architekci Malują.

Tych, którzy lubią spędzać czas produktywnie, mogą zainteresować internetowe warsztaty robienia świec sojowych.

W Starym Kadrze zaprasza do podjęcia filmowego wyzwania na czas kwarantanny. Jego uczestnicy o ustalonej porze włączą ten sam film, po czym będą mogli podyskutować o seansie i wziąć udział w konkursie fotograficznym.

A co dla aktywnych, którym w czasie izolacji brakuje sportu? Joga na Morenie zaprasza w każą sobotę na poranek z jogą, a OCR Park organizuje cykliczne treningi internetowe dla osób dorosłych dbających o formę.

Z imprez w sieci najbardziej interesują mnie:
18%

koncerty

4%

występy didżejskie

62%

spektakle teatralne

4%

wystawy

12%

treningi sportowe

zakończona

łącznie głosów: 105