Planuj tydzień online: występ w oknie, koncert Tomka Makowieckiego i Nordic Talking Festival

7 maja 2020, 10:00
Julia Rzepecka
aktualizacja:12:07 (8 maja 2020)
Koncert w oknie we Wrzeszczu:

Już w najbliższą sobotę będzie można posłuchać kolejnego występu.

Jeszcze przez jakiś czas nie będziemy mogli korzystać w pełni z dobrodziejstw instytucji kultury i wydarzeń rozrywkowych. Zapowiada się więc kolejny tydzień z rozrywką w sieci. Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę.
Aktualizacja, piątek godz. 12:00: Wydarzenie #wspierajMYpracownika zostało przełożone na 31.05 na godzinę 12:00.

KoncertyNadbałtyckie Centrum Kultury zaprasza w czwartek na koncert z cyklu Nowa Muzyka w Starym Ratuszu "W sieci dźwięków". Wydarzenie powstaje we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Muzyki Elektroakustycznej, Katedrą Kompozycji Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz De eM Studio. Koncert na kanale NCK został zaplanowany na godzinę 19. Wystąpią artyści, którzy wykonają w większości premierowy materiał: Edward Sielicki, Bożena Boba-Dyga, Lorenzo Brusci, Krzysztof Gawlas, Henrik von Coler, Mehmet Can Özer i Dariusz Mazurowski.

Intymnie i solowo - tak zapowiada się w piątek koncert Tomka Makowieckiego, trójmiejskiego producenta, muzyka i autora tekstów. Koncert zostanie stworzony w warunkach domowych, specjalnie dla widzów sopockiego Teatru na Plaży i będzie jednym z wydarzeń towarzyszących cyfrowej reedycji płyty "Moizm". Będzie można również usłyszeć nowe kompozycje zapowiadające kolejny album artysty.

Koncert w oknie po raz trzeci. Ze względu na duże zainteresowanie odbędzie się trzecia odsłona kwarantannowego występu. Adam Kalinowski swój koncert kieruje przede wszystkim do sąsiadów, którzy z dużą aprobatą przyjęli dwa poprzednie, ale także do wszystkich przechodniów ul. Tadeusza Kościuszki we Wrzeszczu. Początek o godz. 16 w sobotę.

Wszystkie imprezy online


W niedzielę w południe na skwerze Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego odbędzie się koncert #wspierajMYpracownika. Celem wydarzenia ma być przeciwstawianie się piętnowaniu i wykluczaniu społecznemu pracowników medycznych, którzy z narażeniem zdrowia i życia zajmują się pacjentami. Na miejscu będą pracownicy oraz pacjenci UCK. Pozostali będą mogli oglądać wydarzenie na żywo transmitowane na Facebooku.

Duet Bolewski & Tubis zagrają minikoncert w Teatrze BOTO, który będzie okazją do posłuchania ich nowych utworów w niecodziennych, domowych wersjach. Muzycy zaprezentują premierowe single Twój Ślad oraz Ocean pochodzące z najnowszej płyty zatytułowanej "Bez Końca", której premiera zaplanowana jest na wrzesień 2020 roku. Przypomną także kilka utworów z pierwszej płyty "Lunatyk".

W sobotę rozpocznie się Gdański Festiwal Muzyczny, który będzie trwał do 20 maja. W planach koncerty z okazji 100-lecia urodzin Jana Pawła II czy koncert potrójny Beethovena. W niedzielę jak zawsze Bałtycka Wiosną, czyli majowe koncerty muzyki poważnej. W programie fragmenty z Thaïs, Kandyda, Hrabiny czy Snu nocy letniej, a wykonywać je będą artyści chóru, baletu i orkiestry Opery Bałtyckiej.

TeatrBaśń o rycerzu bez konia autorstwa Marty Guśniowskiej, zrealizowana przez Teatr Barnaby, to wartkie i zabawne przedstawienie marionetkowe o samotnym rycerzu i samotnym czkającym koniu, którzy szukają się nawzajem. Za animację lalek odpowiedzialny jest Marcin Marzec - lalkarz, który sprawi, że mnóstwo powodów do uśmiechu będą miały nie tylko dzieci. Niedziela o godzinie 17.

Na rodzinny spektakl zaprasza Teatr Piasku. "Mały Książę" to show malowania na wodzie oraz piaskiem. Na przedstawienie obowiązują bilety. W czwartek ostatni odcinek projektu Gdyńskiego Centrum Kultury. Kacper Gaduła-Zawratyński przeczyta finał minipowieści Janusza Głowackiego - "My sweet Raskolnikow". Cały czas publikowane są również nagrania Kulisy Wybrzeża przygotowywane przez Teatr Wybrzeże

Kultura i dyskusjeKosmopolis 2020 to temat przewodni XI edycji Festiwalu Literatury i Teatru Between.Pomiędzy. Wydarzenie miało być przeniesione na jesień, jednak ostatecznie odbędzie się, jak co roku, w trzecim tygodniu maja (od poniedziałku do niedzieli), jedynie w nieco zmienionej formie - czyli w świecie wirtualnym. Stanie się zapiskiem emocji towarzyszących nam podczas izolacji i próbą interakcji z drugim człowiekiem, która w naszej nowej codzienności nabiera coraz większego znaczenia. Natomiast kolejna odsłona Oceanu opowieści online w czwartek o 19. Tym razem Sylwia Góra przeczyta fragmenty książki Olgi Hund Psy ras drobnych.

Jak w każdy piątek rozgorzeje dyskusja Klubu Filmowego Kosmos. Wszystko zaczyna się w środy, gdy prowadzący Weronika Orzechowska, Wojciech Zejda i Mikołaj Lewalski proponują film do obejrzenia oraz wskazówki, gdzie będzie można zobaczyć go legalnie. W piątek o godz. 18 prowadzący wrzucą post z garścią ciekawostek na temat filmu. W komentarzach będzie można przez godzinę prowadzić dyskusję z ekspertami.

Kino Żak zaprasza na kolejne pokazy online - "Kino Żak w Twoim Domu". W czwartek i piątek będzie można zobaczyć film "Żegnaj, mój synu", w sobotę i niedzielę "Obrazy bez autora". Obowiązują bilety.

O wyjątkowych czasach światowego kryzysu, wielkiej niepewności i etyce w branży mody opowiedzą Bartosz Ladraz z firmy Elementy, Szymon Machnikowski z Vogue Polska i Magdalena Płonka. Spotkanie "Moda. Skrojona na miarę naszych czasów" w czwartek o godz. 17. Dyskusję poprowadzi Dorota Cząstka. A dla fanów pielęgnacji i domowych kosmetyków w poniedziałek warsztaty tworzenia naturalnych peelingów.

Dźwięki swojej codzienności można nagrać w ramach akcji Społeczne Archiwum Dźwięku. Co u Was słychać?, czyli wielkiego zbioru nagrań prowadzonego przez Europejskie Centrum Solidarności.

Sport i aktywneAktywni nie muszą porzucać ćwiczeń - w piątkowy wieczór kobiecy maraton fitness. W programie zajęcia takie jak Ladies Dance, Cardio+Brzuch, Brazylijskie Pośladki i Mental Body. Obowiązuje rezerwacja miejsc.

W środę o godz. 18 spotkanie z Adamem Szostkiem - podróżnikiem z Trójmiasta, który pierwszy raz od tak dawna musi siedzieć w domu. Wesołe historie podróżnicze na fanpage'u GAK Plama. A od piątku wszystkich miłośników krajów północy zapraszają organizatorzy Nordic Talking Festival. W programie wykłady, warsztaty językowe oraz koncert.

Dla dzieciW czwartek coś dla najmłodszych - Artystyczny Klub Malucha online. To zajęcia muzyczne przeznaczone dla rodziców z dziećmi w wieku do dwóch lat. W trakcie zajęć dzieci poznają piosenki, wierszyki i tańce. Uczą się także grać na instrumentach.
Najciekawiej zapowiada się:
0%

koncert #wspierajMYpracownika

29%

koncert Tomka Makowieckiego

19%

festiwal Literatury i Teatru Between

19%

koncert w oknie

29%

Klub Filmowy Kosmos

4%

Nowa Muzyka w Starym Ratuszu

zakończona

łącznie głosów: 21