Planuj tydzień online: spokojny czas świąt

9 kwietnia 2020, 10:00
Aleksandra Wrona

Przed nami Święta Wielkanocne - czas, kiedy świat na chwilę zwalnia. Spokojniej będzie też w rozrywce i kulturze, która teraz przeniosła się do sieci. Mimo to udało nam się znaleźć dla was kilka ciekawych propozycji na nadchodzący tydzień.
W ten czwartek o godz. 20:15 rozpocznie się kolejny koncert z cyklu Męskie Granie #wdomu. Tym razem jego gwiazdą będzie Daria Zawiałow. Miłośników muzyki klubowej Sfinks700 zaprasza na pierwszy live stream - Vacos Retro Vinyl Set - dzisiaj o godz. 20.

W nadchodzącym tygodniu czeka nas też kilka ciekawych spotkań literackich. Barbara Piórkowska zaprezentuje swoją najnowszą powieść pt. "Kraboszki", a Dominika Słowik rozpocznie czwarty sezon Pierwszego Czytania.

W piątek Teatr Na Plaży udostępni nagranie z recitalu Justyny Panfilewicz z utworami Agnieszki Osieckiej i Marka Grechuty. W każdy piątek i sobotę możemy oglądać też transmisję online z koncertów carillonowych na wieży Ratusza Głównego Miasta. Marcin Masecki zaprasza na niedzielne transmisje na żywo, podczas których przedstawia złoty okres europejskiej muzyki klasycznej.

Opera Leśna zaprasza na cykl warsztatów perkusyjnych dla dzieci i młodzieży.

- Ta bardzo efektowna dziedzina muzyki (drumline) jest jeszcze w Polsce mało znana. Chcemy rozwijać tę kulturę, cieszymy się, że możemy w tym trudnym czasie pomóc młodym ludziom poszukiwać i rozwijać pasje poprzez nasze warsztaty. Na początek zachęcam serdecznie do obejrzenia filmu "rumline", zaopatrzenia się w pałeczki i zabawy z Łukaszem Argasińskim - zachęca do udziału Łukasz L.U.C Rostkowski współzałożyciel Rebel Babel Ensemble, producent muzyczny, kompozytor, autor tekstów, reżyser.

Wszystkie imprezy online


Z okazji nadchodzących świąt Teatr Piasku Tetiany Galitsyny zaprasza na transmisję spektaklu Opowieści Wielkanocne.

- Widziałeś już "Opowieść Wigilijną"? Teraz przyszła pora na "Opowieści Wielkanocne"! To rodzinne show malowane piaskiem i transmitowane na żywo w Twoim domu przez Internet! Przypomnij sobie i swoim najbliższym czar Wielkiej Nocy, zostając w domu. Zapraszamy na premierę, jakiej jeszcze nie było - zachęcają organizatorzy wydarzenia.
Piaskowego "Małego Księcia" zobaczymy w sieci

Mat. archiwalny

W wielkanocny poniedziałek Teatr Piasku zaprezentuje też spektakl "Mały Książę". Tymczasem sopocki Teatr na Plaży zaprasza na prezentacje spektaklu Pan.Mruk + Ramayana Ballet Troupe w cyklu VHS Drama Live.

W ramach gdyńskiej akcji Kultura łączy siły w piątek odbędą się Rozmowy paschalne. O lęku i nadziei z ks. Jackiem Sochą rozmawia dr hab. Artur Szutta - filozof, prof. UG.

Instytut Kultury Miejskiej zaprasza na spotkanie z Grzegorzem Piątkiem i Jackiem Friedrichem na temat Odbudowa Warszawy. Odbudowa Gdańska.

Kursy językowe online


MORA bistro zaprasza do internetowej rozgrywki w e-bingo. GAK i Projektornia organizują społeczną wystawę prywatnych zdjęć pod hasłem "wywołaj uśmiech", a Dwie Zmiany przygotowują domowe warsztaty plastyczne.

Mała Sztuka zaprasza na Barowe Rozmowy online, a Cafe Strych na wspólne odkrywanie strychowych zakamarków.

W każdy piątek odbywa się też Klub Filmowy Kosmos Online.
Najciekawiej zapowiada się transmisja:
37%

koncertu Darii Zawiałow

16%

spektakli Teatru Piasku

21%

spotkań literackich

4%

imprezy w Sfinksie

11%

warsztatów perkusyjnych

11%

klubu filmowego

zakończona

łącznie głosów: 19