Planuj tydzień online: stand-up, teatr i warsztaty kulinarne

2 kwietnia 2020, 10:00
Aleksandra Wrona

Kolejny tydzień izolacji domowej to kolejne wydarzenia odbywające się w trybie online. Cieszy fakt, że coraz więcej instytucji kultury decyduje się na takie rozwiązanie - wybór jest większy, a wydarzenia różnorodne. Przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych propozycji na nadchodzące dni.Wszystkie lokalne wydarzenia, które przeniosły się do sieci, umieszczamy w naszym Kalendarzu Imprez. Słyszałeś o czymś, o czym jeszcze nie wiemy? A może sam organizujesz takie wydarzenie? Daj nam znać na: imprezy@trojmiasto.pl


Koronawirus: wszystkie informacje


Męskie Granie zaprasza na cykl koncertów w sieci. Dzisiaj (2.04.2020) o godz. 20:15 koncert na żywo ze swojego domu zagra Król, a w niedzielę Bass Astral x Igo.

W najbliższy piątek komicy zapraszają na Stand-up Online 2. Przed kamerą wystąpią Piotrek Szumowski, Jasiek Borkowski, Bartosz Zalewski, Tomek Kołecki, Rafał Rutkowski, Andrzej Sosnowski, Karol Modzelewski, Wojtek Fiedorczuk, Cezary Jurkiewicz, Waldek Nowak oraz goście telefoniczni Adam Van Bendler, Waldek Nowak i Tomek Nowaczyk.

- Zapraszamy więc wszystkich, jak świat długi i szeroki, przed ekrany telefonów i komputerów. Już 3.04 udostępnimy wam stream ze specjalnie przygotowanego występu stand-upowego, przeprowadzonego w klinicznie antyseptycznych warunkach - zachęcają komicy. - Rozsiądźcie się wygodnie na kanapie, przygotujcie herbatkę w ukochanym kubku i cieszcie się ekskluzywną rozrywką bez wychodzenia z domu. Przygotujcie też pytania do zadania naszemu panelowi, na pewno odpowiemy w miarę możności.
IKM zaprasza na wykład online w ramach cyklu Miasto 2050 pt. Czym są ZR, ZW i GOZ? Trzy pomysły na lepszy świat.

Wszystkie imprezy online


Imprezowicze mogą pobawić się do muzyki metalowej podczas Grunge & Nu Metal Party (online).

- Podczas imprezy spotykamy się wszyscy w jednym miejscu, czyli w dyskusji wydarzenia i tam się bawimy - "uprawiamy" swego rodzaju czat, komentujemy, wrzucamy fotki itp. Wszystko to oczywiście w przerwach między szalonymi tańcami - zapowiada organizator imprezy.
W sobotę będziemy też mieli okazję pobawić się do setów didżejskich z muzyką arabską w ramach World Music / Live Set.

Sopocki Teatr na Plaży startuje z nowym, autorskim projektem online pod nazwą VHS Drama Live. Będzie to cykl prezentacji starych spektakli dramatycznych, teatrów tańca oraz performansów z najdalszych zakątków internetu, uwiecznionych na kasetach VHS, a potem ponownie zdigitalizowanych i upublicznionych w światowych archiwach sieci. Do piątku można też obejrzeć spektakl "Kocham Bałtyk" w specjalnej wersji online.

Miłośnicy teatru nie mogą przegapić też Carmen na żywo z Teatru Wielkiego.

Gastrobanda: inspiracje kulinarne


Ciekawą propozycję przygotował też Teatr Miejski, który zaprasza dzieci na Teatr Małego Widza. Widzowie po zakupie cegiełki otrzymają dostęp do zaplanowanego w repertuarze przedstawienia oraz materiały filmowe podpowiadające, jak zorganizować zabawę dla całej rodziny po spektaklu.  

Konsulat Kultury zaprasza młodych widzów na Bajkę do wyboru.

- Dziecko słuchając "Klary i Franka", dwukrotnie wybiera, jak powinni się zachować bohaterowie książki. Te odpowiedzi prowadzą do jednego z czterech zakończeń całej historii - czytamy w opisie wydarzenia.
Do wspólnego czytania bajek online zaprasza też Galeria Przymorze, a Dwie Zmiany organizują Domowe Warsztaty Plastyczne. Tymczasem w Oliwskim Ratuszu Kultury odbędzie się PanDynia - teatr online dla dzieci.

Towarzystwo Przyjaciół Sopotu zaprasza do obejrzenia cyfrowej wystawy malarstwa Moniki Knoblauch-Kwapińskiej Nie | Zwykły Sopot.


W trosce o rozwój fizyczny i duchowy możemy skorzystać z Darmowej Sesji Miłości w Akademii Świadomego Człowieka lub potrenować w domu z Good Luck Club.

Centrum Experyment przygotowało na ten czas cykl filmów, w których opowiada o pasjonujących, naukowych tematach. Klub filmowy Kosmos zaprasza do uczestnictwa w internetowym klubie filmowym - czyli do wspólnego oglądania wybranych produkcji i dyskusji z ekspertami.

Ciekawą propozycją są też wirtualne warsztaty kulinarne prowadzone przez Akademię Kulinarną K5.
Najciekawiej zapowiada się transmisja:
27%

gali stand-upu

12%

koncertu Męskiego Grania

29%

imprezy rockowo-metalowej

5%

dyskusji na temat ekologii

10%

spektakli teatralnych

7%

ćwiczeń fizycznych

10%

warsztatów kulinarnych

zakończona

łącznie głosów: 86