Planuj tydzień: pikniki, festyny i imprezy dla aktywnych

7 czerwca 2018 (artykuł sprzed 2 lat)
Aleksandra Wrona
W nadchodzącym tygodniu czekają nas imprezy, festyny i pikniki rodzinne, m.in. Festyn Rodzinny, Rodzinny Piknik Rowerowy, Graj w Zielone i Dziecięcy Pchli Targ. Więcej zdjęć (3)

W nadchodzącym tygodniu czekają nas imprezy, festyny i pikniki rodzinne, m.in. Festyn Rodzinny, Rodzinny Piknik Rowerowy, Graj w Zielone i Dziecięcy Pchli Targ.

fot. Lucyna Pęsik/Trojmiasto.pl

W nadchodzącym tygodniu czekają nas imprezy, festyny i pikniki rodzinne, m.in. Festyn Rodzinny, Rodzinny Piknik Rowerowy, Graj w Zielone i Dziecięcy Pchli Targ.

fot. Lucyna Pęsik/Trojmiasto.pl

W nadchodzącym tygodniu czeka nas mniej koncertów, nie oznacza to jednak, że w Trójmieście nic nie będzie się działo. Dużo atrakcji czeka sportowców. Nie zabraknie też rodzinnych festynów i pikników na świeżym powietrzu.
KoncertyW piątek, gdyński Klub Atlantic odwiedzą gwiazdy hip-hopu wprost w Nowego Jorku - grupa Onyx. Teatr BOTO zaprasza na koncert zespołu Jak Zwał Tak Zwał, który tworzą zwyczajni, jak i wybitni instrumentaliści, wizualizatorzy i wokaliści. Miłośnicy cięższych brzmień powinni wybrać się do Protokultury na koncert zespołów Author & Punisher, Trepaneringsritualen i Bisclaveret. W Wydziale Remontowym piosenki zespołu Red Hot Chili Peppers wykona zespół Was Monkey Funks.

Powrót na scenę zapowiedziała niedawno Mandaryna, która w sobotę piosenkarka odwiedzi HAH Sopot. Tego wieczoru w Starym Maneżu zobaczymy też eliminacje do Pol'and'Rock Festival. To nie jedyna rockowa niespodzianka przygotowana przez Maneż, dzień później wystąpi tam zespół Hollywood Undead. Bunkier zaprasza na koncert Olgi Garstki, a w Protokulturze usłyszymy piosenki AC/DC w wykonaniu ukraińskiego AS/DS, który osiągnął status oficjalnego tribute bandu zespołu.

Gościem środy z Jazzem na Politechnice będzie kwartet jazzowy Almost Jazz Group. W Teatrze Szekspirowskim wystąpi Orchestre Les Mangelepa - jedna z ostatnich aktywnych grup z okresu rozkwitu wielkich tanecznych orkiestr w Afryce Wschodniej. Teatr BOTO zaprasza na koncert Tomka Gadeckiego i Krzysztofa Topolskiego.

W czwartek Mewa Towarzyska zaprasza na trójmiejski koncert Włodiego promujący jego ostatni album pt. "Wszystkie Drogi Prowadzą Do Dymu". Nie lada gratka czeka fanów rock- polo, w Gdynia Arenie wystąpi Sławomir.

Imprezy kluboweW piątkowy wieczór Bunkier zaprasza na 4 Illuminację, gośćmi specjalnymi imprezy będą Talamasca i ekipa dekorująca z Niemiec - Illuminated Art. W Metrze pobawimy się do muzyki lat 80. podczas imprezy Electric Dreams v12. Desdemona zaprasza na Oops! We did it again, czyli dzikie pląse do muzyki generującej wspomnienia.

W sobotę klubogaleria Bunkier obchodzić będzie swoje 5. urodziny. Dla gości przewidziane są specjalne atrakcje oraz zabawa do rana na dwóch parkietach. Teatr Navpaky zaprasza na cykliczną wiosenną zabawę pod gołym niebem organizowaną przed Protokulturą. Do tańca zagrają dwa zespoły: Ретровай i HarazD. W Metrze odbędzie się Schism, a na Ulicy Elektryków zagra Dj Earl. Aioli zaprasza na międzypokoleniową potańcówkę ze Swing Revolution Trójmiasto.

W Gdynia Arenie wystąpi Sławomir. Więcej zdjęć (3)

W Gdynia Arenie wystąpi Sławomir.

fot. Łukasz Głowala/Trojmiasto.pl

W Gdynia Arenie wystąpi Sławomir.

fot. Łukasz Głowala/Trojmiasto.pl

Wydarzenia, wystawy, spotkaniaDo końca czerwca trwają Gdańskie Dni Sąsiadów, warto skorzystać z tej okazji i zorganizować własne spotkanie z sąsiadami, tymczasem w Instytucie Kultury Miejskiej będziemy mogli wziąć udział w Podwieczorku Sąsiedzkim. Możemy wybrać się też na spacery z lokalnymi przewodnikami po Oliwie, Nowym Porcie lub Biskupiej Górce.

Specjalne wydarzenie dla kobiet przygotowała Zatoka Sztuki, w ramach Zatoki Kobiecości odbędą się wykłady, warsztaty i spotkania. To jednak nie jedyne kobiece spotkanie w ten weekend, w Parku Kolibki odbędzie się Piknik Trójmiejskich Mam. W sobotę odbędzie się kolejna edycja Gdyńskiego Magla Twórczego, którego celem jest integracja osób z niepełnosprawnością ze społecznością lokalną Gdyni.

Gościem "Pierwszego czytania" Biblioteki z Zaspą będzie Monika Milewska. Blues Club zaprasza na Rockowisko Trójmiasta - promocję książki połączoną z koncertem. Sztuka Wyboru zaprasza na spotkanie podróżnicze z Anitą Wasik oraz Piotrem Stańczykiem, autorami publikacji "Bom dia São Tomé". Z okazji Nocy Bibliotek specjalne atrakcje przygotowały m.in. Biblioteka Sopocka i Biblioteka Gdynia. W Teatrze Szekspirowskim odbędzie się wernisaż malarstwa Magdaleny Król. W Sopocie przy Skwerze Kuracyjnym zobaczymy wystawę aut i skuterów włoskich La Dolce Vita 2.

Rodzinę warto zabrać na Festyn Rodzinny lub Rodzinny Piknik Rowerowy w Parku Reagana. Wielki Rodzinny Festyn odbędzie się też w Parku Oruńskim. Tymczasem w Parku Kolibki odbędzie się trzecia edycja plenerowej imprezy Graj w Zielone, Plama zaprasza na Dziecięcy Pchli Targ. Mieszkańcy i sympatycy Zaspy będą mogli wybrać się też na Święto Zaspy, podczas którego przewidziane są występy młodzieży, pokazy teatralne, stacje sportowe i stoiska z nagrodami. Świętować będzie też Ulica Chylońska oraz gdyńska marina podczas Rodzinnego Pikniku Żeglarskiego.

Materiał archiwalny

Teatr, kabaret i muzyka poważnaW nadchodzącym tygodniu czekają nas dwie premiery w Teatrze Wybrzeże - "Święto Winkelrida. Rewia narodowa" oraz "Reset". Warto wybrać się też na któryś ze starszych spektakli jak "Wikingowie. Musical nieletni", "Sonata Belzebuba", "Dzień Świra", "Każdy przyniósł co miał najlepszego", musical "Gorączka sobotniej nocy" czy spektakl gościnny "Rokcy Babloa". W poniedziałek rozpocznie się Festiwal Teatrów Dziecięcych, warto zapoznać się też z programem Gdańskiego Festiwalu Tańca.

W Operze Leśnej odbędzie się koncert będący częścią obchodów 100-lecia Niepodległości Polski, podczas którego usłyszymy największe przeboje dwudziestolecia międzywojennego w nowych aranżacjach Artura Jurka oraz utwory patriotyczne upamiętniające Zaślubiny Polski z morzem. Do Sali Koncertowej PFK możemy wybrać się na Koncert Dyplomantów, a w Klubie muzycznym Dobry Wieczór rozbrzmią symfoniczne wykonania Abby. Olivia Business Centre zaprasza na koncert z cyklu Olivia Camerata - Cztery Pory Roku: Lato. W Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa usłyszymy Organy Solo i Kameralnie.

SportCzeka nas tydzień pełen sportowych atrakcji. W niedzielę ulicami Trójmiasta przejedzie 22. Wielki Przejazd Rowerowy. Udział w wydarzeniu mogą wziąć nie tylko rowerzyści, ale też rolkarze i deskorolkarze. Na mecie znajdującej się na Sopockich Błoniach czekać będą m.in. konkursy, loterie i foodtrucki. Tymczasem Aioli zaprasza na akcję budzenia Wrzeszcza, czyli poranki z salsą i fitnessem.

Przez Park Jelitkowski przebiegnie V Bieg do Źródeł, a na Stadionie Energa odbędzie się bieg B2Run Gdańsk. Biegaczy czekają też Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska - Zaspa i III Bieg Nadziei. Bractwo Przygody Almanak zaprasza do udziału w zabawie z cyklu "Rodzinne Gry Parkowe na Orientację", impreza odbędzie się w niedzielę na Niedźwiedniku.

W nadchodzącym tygodniu biegacze nie mają powodu do narzekań. Więcej zdjęć (3)

W nadchodzącym tygodniu biegacze nie mają powodu do narzekań.

fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

W nadchodzącym tygodniu biegacze nie mają powodu do narzekań.

fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

W niedzielę przy Festynie Motoryzacyjnym Automobilklubu Morskiego na Skwerze Kościuszki, zostanie zorganizowany 6. Gdyński Samochodowy Rajd Matek. Weekend to też Mistrzostwa Polski w Motocrossie. Sopocki Hipodrom zaprasza na Oficjalne Międzynarodowe Zawody w Skokach CSIO 5*. W Ergo Arenie będziemy świadkami walki KSW 44: Pudzianowski - Bedorf.

KinoDo niedzieli trwa 16. Gdańsk Docfilm Festival, czyli festiwal filmów dokumentalnych. Stowarzyszenie kulturalne Hamulec Bezpieczeństwa oraz Miasto Gdańsk zapraszają na Filmową czerwcówkę w dzielnicach. Seanse mają być pretekstem do spotkań i odnowienia sąsiedzkich znajomości, odbędą się m.in. w Tatrze Leśnym i Parku im. Jana Pawła II.

W wybranych kinach sieci Multikino będzie można zobaczyć inscenizację "Coppelia" Teatru Bolszoj. W Kinie Otwartym Muzeum Miasta Gdyni wyświetlony zostanie film "Moja Polityka / Moja Geopolityka". Kino Żak zaprasza na Wiosnę Filmów. W sobotę w Kinie Muzeum zobaczymy najlepsze polskie filmów krótkometrażowe wyłonione podczas Short Waves Festival w Poznaniu.

Informacje na temat repertuaru trójmiejskich kin znajdziesz w serwisie Kino.
Z imprez najciekawiej zapowiada się:
14%

Gdańskie Dni Sąsiadów

25%

koncert Sławomira

14%

wystawa aut i skuterów w Sopocie

17%

Wielki Przejazd Rowerowy

18%

Rodzinny Piknik Żeglarski w gdyńskiej marinie

6%

klubowe urodziny Bunkra

6%

imprezy dla biegaczy

zakończona

łącznie głosów: 93