stat

Planuj tydzień: więcej sportu, mniej koncertów

3 sierpnia 2017 (artykuł sprzed 1 roku)
Aleksandra Wrona

Materiał archiwalny z poprzedniej edycji

Zapowiada się aktywny początek sierpnia. Przed nami festiwal sportów ekstremalnych, bieg oraz zawody IronMan. Na szczęście, oprócz rozrywek dla ciała, znajdą się też te dla duszy.

Koncerty

W nadchodzącym tygodniu 10. urodziny obchodzić będzie impreza Cropp Baltic Games. Z tej okazji czekają nas koncerty Qebonafide, Żabson, Reto (piątek), TBA (sobota) oraz Tede, Subaru Gang (niedziela). Bardzo muzycznie zapowiada się też piątkowy wieczór: na Targu Węglowym wystąpi L.U.C & Rebel Babel Ensemble, w 100czni Rosalie, która jest jedną z atrakcji z okazji otwarcia nowej postoczniowej przestrzeni, a w Teatrze BOTO Milky Wishlake. Stary Maneż zaprasza na Muzyczne Lato Vol. 2 DJ Tomasin. Od piątku do niedzieli trwać będzie XXI Sopot Molo Jazz Festival oraz Pamiętajmy o Osieckiej. Konkurs na interpretację piosenek Agnieszki Osieckiej. W sobotę będziemy mogli zobaczyć występ Macieja Maleńczuka (Tarasy przy Parku Wodnym) oraz BISZ / B.O.K na Targu Węglowym.

Nowy tydzień warto rozpocząć od poniedziałkowego koncertu Jazz na plaży: Leszek Kułakowski 'Love Songs, we wtorek w Desdemonie wystąpi Hellshock, a w środę w Teatrze BOTO Adriano Trindade. Dzień później możemy wybrać się na Boto Folk Wild Jam: Wojtczak / Kamiński & goście lub Parnas Brass Band w Blues Clubie.

Imprezy klubowe

W piątkowy wieczór pobawimy się w Bunkrze podczas DVJ Mamut x DJ PZ. S.F.I.N.K.S 700 zaprasza na Never Too Old For Techno, czyli imprezę z trzema didżejami, których suma wieku przekracza 100 lat. W Klubie Atelier odbędzie się Brainwash. W piątek i sobotę pobawimy się też na Podwórku. W sobotę w Bunkrze podobnie wybuchnie Music Bomb (zagrają Dj Define x Dj Crusader), w Mechanicznej Pomarańczy usłyszymy Mechaniczny Rock, a w Mewie Towarzyskiej odbędzie się Pizza sport: Rau x Black Belt Greg. S.F.I.N.K.S 700 zaprasza w tym czasie na House Deluxe pres. Jay Shepheard. W środę pobawimy się na protoTYPACh w Protokulturze, a w czwartek warto wybrać się na Wakacyjne Karaoke & Dance w Mieście Aniołów.

Wydarzenia, wystawy, spotkania

Trwa Jarmark Św. Dominika, w trakcie którego odbędą się pokazy kucia tradycyjnego z udziałem mistrzów kowalstwa oraz wydarzenie kulinarne Uczta Neptuna. Smakosze powinni wybrać się też na Zlot Food Trucków w CH Osowa. Busy z jedzeniem znajdziemy też podczas Nocnego Targu na Ulicy Elektryków.

W sopockim Hipodromie obędzie się impreza dla wszystkich miłośników psów, czyli Duo Cacib - podwójna Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych. W niedzielę, 6 sierpnia Podwórko oraz kolektyw MECH zapraszają na targi vintage. W każdą sobotę i niedzielę w Tymczasem będzie odbywała się wyprzedaż płyt winylowych Vinyl record sale. W Teatrze BOTO odbędzie się spotkanie z Marzeną Diakun, a w Mechanicznej Pomarańczy z Mistrzami Europy we Fractal Flyball Team.

Mobilny Dom Kultury tym razem zadomowi się na Przeróbce. W Sopot Centrum wciąż możemy zobaczyć wystawę fotografii Grand Press Photo, natomiast w Bunkrze zobaczymy zdjęcia wykonane przez Edytę Steć, podczas wystawy 4313 kilometrów. Galeria WL4 zaprasza na Tydzień Francuski.

Teatr i kabaret

W piątkowy wieczór, w Tarasach przy Aquparku odbędzie się kolejny występ kabaretowy, tym razem zobaczymy Kabaret Młodych Panów i morze. W Filharmonii Kameralnej wystąpi Grupa Trzymająca Mikrofon.

Do niedzieli trwa 21. Festiwal Szekspirowski. Tymczasem w trójmiejskich teatrach zobaczymy spektakle "Statek szaleńców", "Randka z feministą", "Miarka za miarkę", "Zacznijmy jeszcze raz", "Jeszcze bardziej zielona gęś", "Notre Dame de Paris", "Wesołe kumoszki z Windsoru", "Zakochany Szekspir", "Mayday 2", "Uwiedzeni", "Seks dla opornych", "Kursk", "Bar Macabre", "Sammy", "Zła Matka", "O co biega?" czy "Jesteśmy na wczasach...". Warto też wybrać się na spektakl baletowy Chopin verte. Najmłodszych miłośników teatru możemy zabrać na spektakle "Wielkie ciasto", "Pchła Szachrajka w Sopocie" czy "30. Lekcję Niegrzeczności: Kajtuś Czarodziej cz. II".

Muzyka poważna

Od piątku do niedzieli potrwa XIX Gdański Festiwal Carillonowy. W trakcie trzech dni zostaną zaprezentowane różnorodne style muzyczne w wykonaniu muzyków z Polski i Holandii. Koncerty carillonowe możemy jednak podziwiać w Gdańsku przez całe lato. W bazylice Mariackiej wystąpi Colin Andrews. Warto też wziąć udział w którymś z festiwali: Cappella Angelica, 7. NDI Sopot Classic, 60. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej, EUROPA +/- 1700 lub 40. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej, Chóralnej i Kameralnej Gdańsk 2017. Koncerty odbywają się też w Altanie Parku Oliwskiego. W niedzielę na Targu Węglowym wystąpi Królewska Orkiestra Salonowa, a w poniedziałek w Operze Leśnej Albert Hammond in symphony oraz goście (uwaga, koncert został odwołany). Warto wybrać się też na Koncerty pod gwiazdami na placu Kobzdeja oraz posłuchać Muzyki w zabytkach Starego Gdańska.

Sport

Jednym z największych sportowych wydarzeń tego tygodnia będzie niewątpliwie Cropp Baltic Games. Tymczasem na plaży w Jelitkowie odbędzie się ósma edycja Otwartych Mistrzostw Polski w Inland Skimboardingu, a na plaży w Sopocie mistrzostwa Sopot Beach Rugby. W Gdyni wystartuje Herbalife Ironman 70.3 Gdynia. Na Długim Targu biegacze będą mogli zmierzyć się w Międzynarodowym Biegu św. Dominika.

Na wodach wokół sopockiego mola odbędą się 14. regaty Sopot Match Race. W pierwszy weekend sierpnia w Gdyni odbędzie się kolejna edycja zmagań Latających Psów. Czekają nas też mecze: LECHIA Gdańsk - Górnik Zabrze, ARKA Gdynia - Korona Kielce i ARKA Gdynia - Śląsk Wrocław.

Kino

W serii Helios na Scenie zobaczymy w tym tygodniu spektakl "Piotruś Pan", natomiast Multikino zaprasza na Balet Bolszoj: Jasny potok. W Akademii Dokumentalnej zobaczymy "Szwedzką teorię miłości", a w serii Kino Konesera "Aquarius". Cinema 3D zaprasza na przedpremierowe pokazy filmu "Mroczna wieża".

Wakacyjne pokazy filmowe możemy oglądać na dachu Teatru Szekspirowskiego, sopockim molo, łóżkach oraz plaży w Orłowie.

Repertuar trójmiejskich kin znajdziesz w Serwisie Kino >>>


Materiał archiwalny z ubiegłorocznej edycji