Plażowa miejscówka Openera. Co dzieje się w Open'er Beach House w Gdyni?

25 lipca 2021, 13:30
Mateusz Groen
Open'er Beach House Więcej zdjęć (15)

Open'er Beach House

fot. Edyta Steć/Trojmiasto.pl

Open'er Beach House

fot. Edyta Steć/Trojmiasto.pl

Od kilku tygodni przestrzeń w parku Kolibki zmieniła się w miejsce pełne muzyki, kina, komedii i sztuki wizualnej, a wszystko to za sprawą Open'er Parku. Prócz miejsca przepełnionego muzyką i zabawą, na plaży otwarty został Open'er Beach House - egzotycznie wyglądająca strefa relaksu i plażowej rozrywki. Przestrzeń ta cieszy się olbrzymią popularnością mieszkańców i turystów, a miejsca trzeba rezerwować z wyprzedzeniem. Sprawdziliśmy, jakie atrakcje czekają na nas w tym miejscu.Lubisz spędzać czas na plaży? Zobacz trójmiejskie bary i restauracje plażowe


Popularne miejsce na plaży w GdyniBary plażowe w pasie nadmorskim w Trójmieście to widok już powszechny. Open'er Beach House wyróżnia się egzotycznym wyglądem. W mediach społecznościowych nie brakuje zdjęć, pod którymi widnieje mnóstwo komentarzy w stylu "wypoczynek na Bali", "wygląda jak na Malediwach", itp. Trzeba przyznać, że organizatorzy włożyli sporo wysiłku w stworzenie miejsca estetycznego i przyjaznego komfortowemu wypoczynkowi. Plażowa "miejscówka" oferuje wiele ciekawych rzeczy, nic zatem dziwnego, że cieszy się ona sporą popularnością. Trzeba się jednak liczyć z koniecznością wcześniejszej rezerwacji miejsca i opłatą za udostępnienie leżaków i caban. BeachHouse otwarty jest od 11 do 21. Jednak ostatnie zamówienie można składać do godziny 20:30.

Czytaj też: Open'er Park 2021 w Kolibkach. Jacy artyści wystąpią i co będzie się działo?

Oficjalne otwarcie Beach House'u miało miejsce w środę, 7 lipca. Prócz klimatycznego plażowego miejsca do opalania, można tutaj zjeść śniadanie, lunch, napić się drinka i orzeźwiających koktajli, nie brakuje też muzyki, a pasjonaci jogi mają możliwość udziału w zajęciach typu Power Yoga, Yin Yoga czy Vinyasa Flow. Beach House w słoneczne dni jest oblegany przez turystów i mieszkańców, a spotkać tutaj można również artystów występujących na Open'er Park. Dotychczas plażowy bar odwiedzili między innymi Daria Zawiałow, Quebonafide, oraz Dawid Podsiadło.

- Był już u nas Quebo z Taco Hemingwayem, była Daria Zawiałow z mężem. Był też Dawid ze swoją ekipą, zobaczymy kto jeszcze wpadnie przez kolejne dni - mówi menadżerka BeachHouse.
Od czwartku do niedzieli, od godziny 16:00 można tutaj posłuchać muzyki. Swoje sety prezentują znani DJ-e, ale nie brakuje też występów bardziej akustycznych. W plażowym miejscu mogliśmy już zobaczyć między innymi Reni Jusis w roli Dj-ki, ale też posłuchać akustycznego występu Buslava, który kilka dni wcześniej supportował zespół The Dumplings.

Fale przeszły przez Kolibki. Dawid Podsiadło pokazał muzyczną klasęCeny leżaków i inne atrakcjeMiejsce to zostało zaprojektowane w sposób przemyślany i funkcjonalny. Jest wyraźny podział na strefy, a między leżakami oraz kabinami znajduje się odpowiednio dużo przestrzeni, dzięki czemu goście nie odczuwają ciasnoty.

Możliwe są dwie opcje leżakowania. Pierwszą z nich jest Cabana (duże łoże na max 4 osoby), którą można wynająć na cały dzień za 180 zł, bądź na 3 h za 135 zł. Po przekroczeniu tego czasu, za każdą dodatkową godzinę należy zapłacić 45 zł. Na całym obiekcie dostępnych jest 9 caban.

Open'er Beach House Więcej zdjęć (15)

Open'er Beach House

fot. Edyta Steć/Trojmiasto.pl

Open'er Beach House

fot. Edyta Steć/Trojmiasto.pl

Kolejnym, mniejszym leżakiem do wynajęcia jest Sunbed - można go wynająć jedynie w zestawie 2 łóżek obok siebie w cenie 60 zł za pojedynczy leżak na cały dzień, bądź za 45 zł na 3h. W tym przypadku w razie przekroczenia czasu za każdą godzinę dopłaca się 15 zł. Łóżek jest więcej niż Caban, bo aż 48, jednak trzeba zauważyć, że zamówić można jedynie podwójne, czyli 24 sety.

- Mamy bardzo dużo rezerwacji, zarówno online, jak i z plaży, więc przed wizytą rekomendujemy zarezerwowanie konkretnych leżaków - informuje obsługa obiektu.
Prócz bardzo estetycznych leżaków, kabin oraz obsługi kelnerskiej, jest tutaj również natrysk wodny, który daje możliwość ochłodzenia ciała w upalne dni. Ponadto, każda osoba, która wykupiła leżak bądź cabanę, nie musi martwić się o posiadanie własnego ręcznika, ponieważ zawarty jest on w cenie i czeka na odwiedzającego.

5 miejscówek na plaży - relaks, sport, zabawa, jedzenieBeachHouse to nie tylko koktajleBeach House posiada zarówno bar zewnętrzny, jak i wewnętrzny. Ten pierwszy obsługuje wszystkich gości plaży, zaś ten, który znajduje się wewnątrz przeznaczony jest dla gości siedzących przy stolikach lub tych, którzy wykupili specjalne miejsca na leżakach.

W ofercie znajdziemy szeroką gamę koktajli w cenie oscylującej wokół 25 zł, a także ekskluzywne trunki, takie jak markowe szampany. Można zamówić również dania restauracyjne, przystawki oraz śniadania. W karcie przekąsek znajdziemy: zestaw humusów i past za 45 zł, warzywa grillowane z dodatkami za 42 zł, frytki z batata (18 zł), pieczone papryczki (32 zł), burgery w dwóch wersjach, a także pizzę i focaccię w kilku wariantach.

Tańsze wejście dla wybranychOpen'er Beach House Więcej zdjęć (15)

Open'er Beach House

fot. Edyta Steć/Trojmiasto.pl

Open'er Beach House

fot. Edyta Steć/Trojmiasto.pl

Ciekawym faktem jest, że wszystkie osoby które posiadają aktualne bilety na edycje Open'er Festival, które się nie odbyły w ubiegłych latach, mają 50% zniżki na pojedyncze wejście. Wystarczy, że pokażą swój bilet selekcjonerom, którzy sprawdzą daną osobę w bazie. Zniżka jest tyko jednorazowa, zatem, jeśli będziemy chcieli z niej skorzystać w kolejnych dniach, nie będzie to już możliwe i trzeba będzie uiścić pełną opłatę.

Jak informują organizatorzy, wcześniejsze rezerwacje, to najlepszy sposób na spędzenie czasu w Open'er Beach House. W weekendy zazwyczaj jest duże obłożenie, dlatego w trosce o komfort gości obsługa wpuszcza tylko tych, którzy mają potwierdzoną rezerwację oraz tych, którzy zmieszczą się na pozostałych wolnych miejscach. W przypadku gdy wszystkie miejsca są zajęte, goście muszą czekać na ich zwolnienie. Obsługa informuje, że wtorki i środy są dniami luźniejszymi. Jest spokojniej i częściej odwiedzają wtedy miejsce rodziny z dziećmi.
Czy masz w planach odwiedzić strefę BeachHouse?
7%

tak, już tam byłem/am i wrócę

21%

tak, z ciekawości się wybiorę

38%

nie mam w planach

34%

nie, to nie dla mnie

zakończona

łącznie głosów: 982

Opinie wybrane


wszystkie opinie (122)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.