Plejada gwiazd polskiej muzyki w Olivia Star. Na początek Zalewski

7 maja 2021, 13:30
Jakub Jakubowski

Najlepsza muzyka w unikalnych aranżacjach, kameralne rozmowy z gwiazdą wieczoru, widok na całe Trójmiasto i Zatokę Gdańską z wysokości 150 metrów nad ziemią, doskonała kuchnia oraz wieczór pełen dodatkowych atrakcji zakończony poczęstunkiem po koncercie - takie są założenia cyklu koncertów w Olivia Stars. Cykl zostanie zainaugurowany już 2 czerwca koncertem Krzysztofa Zalewskiego - mówią organizatorzy.W czasie pandemii ogłaszacie nowy cykl koncertów, dodajmy od razu, niebanalnych koncertów. Jakie są założenia i inspiracje?

Gabi Drzewiecka (dziennikarka): Każdy z nas miał podobny pomysł na koncert marzeń, ale wspólnym mianownikiem są emocje. Głębokie emocje. Inspiracją są dla nas legendarne koncerty odbywające się na scenach muzycznych Nowego Jorku, Londynu czy Paryża, w których uczestniczy wąskie grono gości, co zapewnia bezpośredni i nieskrępowany kontakt z artystą i jego muzyką. Takie jest właśnie założenie cyklu koncertów Olivia Stars.

Ma to być przepiękny, kameralny, wieczorowy koncert w towarzystwie przyjaciół, wzbogacony atrakcjami kulinarnymi, towarzystwem ciekawych, inspirujących ludzi, niezobowiązującą atmosferą. W czasach, kiedy tęsknimy za spotkaniami z innymi ludźmi, kiedy tak brakuje nam życia towarzyskiego, koncertów, obcowania z kulturą i sztuką, jest to właśnie odpowiedź na te potrzeby i marzenia wielu ludzi.

Koncert marzeń - co się za tym kryje?

Gabi Drzewiecka: Przede wszystkim, nie będą to typowe koncerty, a bardziej muzyczne, bliskie spotkania z artystami. Oprócz doskonałej muzyki będę również prowadzić rozmowy z artystami w czasie koncertu. Do tych rozmów może przyłączyć się każdy gość. To będzie żywe spotkanie prowadzone tak, aby nie było przesytu jednego nad drugim. Rozmowy będą uzupełnieniem koncertu, a w zasadzie jego dopełnieniem, dzięki czemu gość będzie mógł uczestniczyć w swoistym wieczorze doznań - mamy bowiem świetną muzykę, ciekawego człowieka, starannie dobrane jedzenie i trunki, przyjaciół wokół i after party. To ma być dla wszystkich święto i celebracja wyjątkowej chwili - takie Dolce Vita, na które po takim długim okresie izolacji czekaliśmy z utęsknieniem.

Rafał Marcyniuk (członek Zarządu Olivia Star Top): Myślę, że dużą atrakcją jest samo niesamowite miejsce koncertu. Widok z 34. piętra Olivia Star jest przepiękny, a wieczorowa pora jeszcze dodaje klimatu. Warto jednak podkreślić, że do dyspozycji gości będą wszystkie trzy najwyższe piętra Olivii Star, w których odbędzie się zarówno część gastronomiczna (p.32), poprzedzająca koncert gwiazdy wieczoru, jak również poczęstunek po koncercie w restauracji Arco by Paco Pérez, Treinta y Tres (p.33) oraz Vidokówka (p.32) na wysokości 130 i 140 metrów nad ziemią..

Mówicie nie tylko o muzycznej stronie wydarzenia, ale też o kulinarnej. Co konkretnie planujecie zaoferować gościom?

Krzysztof Dembek (członek Zarządu Olivia Star Top): Do dyspozycji gości będzie zarówno taras widokowy na 32. piętrze, jak i dwie restauracje na 33. p.: Arco by Paco Pérez oraz Treinta y Tres, serwujące unikalną kuchnię śródziemnomorską, serwowaną przez zespół jednego z najbardziej utytułowanych mistrzów kuchni fine dining, zdobywcy pięciu gwiazdek przewodnika Michelin, Paco Péreza. W menu m.in. klasyki, które królują w restauracjach sygnowanych przez wielkiego mistrza. Dodatkowo oferujemy selekcję kawiorów, świeże ostrygi, szampana oraz hiszpańskie tapasy. Jedną z atrakcji wieczoru będzie możliwość wstępu do nowej, wciąż przygotowywanej do otwarcia, przestrzeni Olivii Star - Olivia Garden, egzotycznego ogrodu, wypełnionego tysiącami roślin w klimacie tropikalnego chilloutu. Na powitanie planowana jest tam niespodzianka muzyczna wprowadzająca w nastrój wieczoru.

Jakich artystów będziemy mogli zobaczyć, posłuchać i poznać w ramach cyklu Olivia Stars?

Gabi Drzewiecka: Cykl koncertów Olivia Stars inaugurujemy 2 czerwca koncertem Krzysztofa Zalewskiego. Artysta przygotował na ten wieczór wyjątkowe aranżacje swoich utworów. Na pewno nie zabraknie tego wieczoru kilku niespodzianek, próby trwają już od kwietnia. Gwiazdami cyklu mają być największe nazwiska polskiej muzyki, artyści, którzy tworzą wartościową, kochaną przez polską publiczność muzykę. Co ważne, dla nich samych taka, a nie inna formuła koncertu jest czymś wyjątkowym, atrakcyjnym. Kolejnych artystów ogłosimy już niebawem.

Mówisz o orkiestrze, zapowiada się zatem duże przedsięwzięcie logistyczne.

Arkadiusz Stolarski (prezes Zarządu Agencja Live): Trójmiasto w latach 80. i 90. było jednym z aktywniejszych miejsc na muzycznej mapie Polski. Co więcej: błyskawicznie okazało się, że powstająca tu muzyka była zupełnie odmienna od tego, co grali młodzi muzycy w innych miastach. Projektem Olivia Stars chcemy nawiązać do tej tradycji i stąd pomysł na cykl, który w założeniu ma łączyć popularnych, polskich artystów z trójmiejskimi twórcami, którzy wspólnie przygotują nowe, wyjątkowe aranżacje przebojów tych artystów. W pierwszej odsłonie zobaczymy Krzysztofa Zalewskiego, który przy akompaniamencie Orkiestry Kameralnej Progres, pod dyrekcją Ireneusza Wojtczaka, wykona wyjątkowe, przygotowane specjalnie na ten wieczór aranżacje swoich utworów. Orkiestrę tworzą uznani muzycy, m.in. Pat Strawiński, Kuba Staruszkiewicz, Kamil Pater i Piotr Mania. Wszyscy oni są znani z występów z takimi artystami jak Maria Peszek, Natalia Przybysz, zespół Jaaa, Muniek Staszczyk czy w Orkiestrze Adama Sztaby. Zapowiada się wyjątkowy koncert w niezwykłym miejscu. W latach 80. na Trójmiasto cała Polska mówiła: "okno na świat". My to okno znaleźliśmy na 34. piętrze Olivia Star i na pewno będzie światowo. Zapraszamy.

Dlaczego zdecydowaliście się realizować ten oryginalny pomysł w Gdańsku, a nie na przykład w stolicy?

Gabi Drzewiecka: Kocham Trójmiasto i kiedy tylko mogę, to tutaj przyjeżdżam. Pewien splot wydarzeń sprawił też, że poznaliśmy się z Rafałem i innymi ludźmi budującymi markę Olivia Star i okazało się, że mamy podobne przemyślenia, idee i pomysły. A gdy na własne oczy zobaczyłam przestrzenie na najwyższych piętrach Olivii Star, zapierający dech w piersiach widok i wnętrza, które idealnie nadają się do tego typu wydarzeń, nie myślałam już o żadnym innym miejscu. Poza tym spodziewamy się, że cykl koncertów Olivia Stars cieszyć się będzie zainteresowaniem również osób z różnych miast w Polsce, które koncert mogą powiązać z weekendowym pobytem w Trójmieście.

Rafał Marcyniuk: Tworząc to miejsce, mieliśmy ambicje, aby zyskało ono renomę nie tylko w Polsce, ale i w świecie. Dlatego zaangażowaliśmy do współpracy najlepszych światowych architektów, szefów kuchni i sommelierów. Brakowało nam trzeciego elementu, czyli kurateli nad muzyczną sferą, która dla nas jest najistotniejszym elementem budującym nastrój miejsca. Gdy poznaliśmy Gabi, wszystkie części układanki nagle zaczęły do siebie idealnie pasować.

Jaką macie wizję rozwoju tego projektu?

Krzysztof Dembek: Przede wszystkim ma to być cykl, a nie jeden koncert. Cykl kontynuowany przez wiele lat, który będzie muzyczną wizytówką Trójmiasta i Polski. Chcemy też, aby dzięki tym koncertom Olivia Star zyskała renomę w świecie jako niebanalne, jakościowe miejsce koncertowe dla wymagającej publiczności.

Gabi Drzewiecka: Zaczynamy od polskich artystów, ale chcemy tutaj gościć również gwiazdy zagraniczne. Chcemy stworzyć wydarzenie, które na stałe zagości w głowach artystów, którzy będą planowali trasy koncertowe.

Z pewnością publiczność będzie zabiegać o bilety. Jak będą się kształtować ceny i kiedy bilety na pierwszy koncert Krzysztofa Zalewskiego trafią do sprzedaży?

Rafał Marcyniuk: Sprzedaż biletów rusza w środę (12 maja) na platformie eBilet, a ich ceny kształtują się od 1000 zł za osobę. W cenie biletu zawierają się wszystkie atrakcje wieczoru, do których podchodzimy w każdym elemencie bezkompromisowo. Wyższa niż standardowo cena wynika również z kameralnego charakteru wydarzenia, w którym uczestniczyć będzie jedynie około 130 osób. Formuła koncertów kameralnych ma to do siebie, że bierze w nich udział wąska grupa publiczności na miejscu, jednak dzięki transmisji w serwisie w player.pl każdy będzie mógł poczuć klimat tego wyjątkowego wydarzenia.

Kameralne koncerty na 34. piętrze Olivia Star połączone będą z kolacją i after party z udziałem artystów. Więcej zdjęć (10)

Kameralne koncerty na 34. piętrze Olivia Star połączone będą z kolacją i after party z udziałem artystów.

fot. Dawid Linkowski

Kameralne koncerty na 34. piętrze Olivia Star połączone będą z kolacją i after party z udziałem artystów.

fot. Dawid Linkowski

I na koniec zapytam o obostrzenia sanitarne i pandemię. Jakie procedury, przepisy będą obowiązywać?

Krzysztof Dembek: Będziemy jak zawsze stosować się do obowiązujących przepisów sanitarnych i wszelkich procedur. Podczas samego koncertu na około 130 uczestników wydarzenia przypada aż 800 m kw., co znacznie przekracza wymagane normy. Warto też podkreślić, że Olivia Stars to wydarzenie, które realizowane jest w budynkach uznawanych za najbezpieczniejsze na świecie. Ostatnio Olivia Business Centre uzyskała maksymalną ocenę w wyjątkowo restrykcyjnej certyfikacji Well, prowadzonej przez International Well Building Institute (IWBI) z Nowego Jorku. Uzyskała maksymalną ocenę we wszystkich 25 analizowanych kategoriach. Tak wysokie noty zostały przyznane za wyjątkową troskę o zdrowie i samopoczucie osób przebywających na terenie Olivii. Uznanie doradców IWBI zyskały zarówno rozwiązania technologiczne, jak powłoki tytanowe, które przeciwdziałają osiadaniu wirusów, bakterii i grzybów na powierzchniach wspólnych budynków, oraz jonizatory oczyszczające niemal w 100 proc. powietrze cyrkulujące w budynkach, a także wdrożone standardy bezpieczeństwa, realizowane na co dzień przez personel Olivii.
Najbardziej atrakcyjną częścią cyklu koncertów Olivia Stars jest:
12%

możliwość zobaczenia artysty z bliska i rozmowa z nim

7%

możliwość połączenia wrażeń muzycznych i kulinarnych

13%

miejsce i niesamowity wieczorny widok na rozświetlone miasto

16%

cała otoczka koncert jest wyjątkowa, bo gwarantuje emocje i dobrze spędzony czas

5%

najważniejsza jest muzyka

47%

nie jest to dla mnie atrakcyjna propozycja

zakończona

łącznie głosów: 504

Opinie wybrane


wszystkie opinie (117)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

Krzysztof Zalewski w Olivia Star

fot. Piotr Hukało / Trojmiasto.pl