Podwórko.art - nowa rozrywkowa przestrzeń w Gdyni

4 lipca 2021, 7:00
Magda Mielke
Wraz z początkiem lipca ruszyła nowa przestrzeń rozrywkowa w Gdyni - Podwórko.art przy klubie Ucho. Więcej zdjęć (9)

Wraz z początkiem lipca ruszyła nowa przestrzeń rozrywkowa w Gdyni - Podwórko.art przy klubie Ucho.

fot. Piotr Hukało/Trojmiasto.pl

Wraz z początkiem lipca ruszyła nowa przestrzeń rozrywkowa w Gdyni - Podwórko.art przy klubie Ucho.

fot. Piotr Hukało/Trojmiasto.pl

W Gdyni przy klubie Ucho, na ul. Świętego Piotra 2Mapka powstała nowa rozrywkowa przestrzeń - Podwórko.art. W trakcie pierwszych dni otwarcia (1-4 lipca) odbyły się koncerty Kiev Office i Sonbird oraz zagrali DJe. Na niedzielę przygotowano zaś atrakcje dla rodzin z dziećmi - będą animacje, przedstawienie oraz warsztaty teatralne.Wydarzenia plenerowe w najbliższym czasie


O otwarciu Podwórka.art informowaliśmy w naszym kalendarzu imprez i cyklu Planuj tydzień - czytaj zawsze w czwartki o 10.

Podwórko.art to nowa przestrzeń rozrywkowa na mapie Trójmiasta, która powstała z myślą, aby zagospodarować teren wokół klubu Ucho.

- Nie szukaliśmy w ogóle miejsca. Jesteśmy związani z Uchem od mnóstwa lat i tak naprawdę od dwóch lat nic się tutaj nie działo, więc pomyśleliśmy, że coś trzeba zrobić. W miesiąc udało nam się zbudować to, co teraz widać - mówi Tomasz Konkol, jeden z pomysłodawców i organizatorów Podwórko.art.
Podwórko będzie otwarta siedem dni w tygodniu, a każdemu z nich będą przyświecały inne tematyczne wydarzenia: koncerty, imprezy, eventy, spektakle, warsztaty, spotkania oraz dobra muzyka. Poniedziałki to czas na chill i odpoczynek po weeekendzie, we wtorki przestrzeń ma być oddawana na inicjatywy odwiedzających - pierwszą z nich jest turniej planszówek, w środy będą się odbywać seanse kina letniego na świeżym powietrzu, czwartki to "garaż i podwórko", czyli występy młodych zespołów i królowanie rocka. Z kolei w soboty podwórko ma zamieniać się w strefę imprezową - wypełnioną koncertami, muzyką na żywo i popisami DJ-ów, a niedziela to czas dla rodzin z dziećmi - będą spektakle teatralne oraz warsztaty i animacje dla najmłodszych.

W podwórkowym klimacieChoć przestrzeń Podwórka jest niewielka, zaaranżowana została w ciekawy sposób - z wydzieleniem kilku stref. Znajdziemy tu zarówno spory bar, przy którym ustawiono kilka stolików z krzesłami, część do chillowania - z kanapami stworzonymi z palet, strefę Aperola, w której można odpocząć na leżakach oraz scenę, na której będą się odbywać koncerty i występy DJ-ów i odpowiednio dużą przestrzeń do tańczenia.

Czytaj także: Deszczowy, ale udany koncert Kultu na Placu Zebrań Ludowych w Gdańsku

Wielką zaletą tego miejsca jest uchwycenie i utrzymanie podwórkowego klimatu. Murek i jedną ze ścian odnowionego klubu Ucho wypełniają murale, które będą stale zmieniane. W weekend otwarcia murek był ciągle uzupełniany o nowe elementy.

- Cieszę się, że takie miejsce powstało w Gdyni - mówił Szymon, który odwiedził Podwórko w sobotni wieczór razem z przyjaciółmi. - Potrzeba było tutaj takiej miejscówki do spotkań ze znajomymi, a nie tylko plaża i puby. 100cznia i Elektryków pokazują, że jest wielkie zapotrzebowanie na miejsca z takim klimatem.

Kuter, Stoczniowiec, Trzepak - drinki inspirowane okolicąPoza letnią sceną, głównym punktem Podwórka jest duży bar. Zamówimy tu drinki na bazie Jagermeistera, Aperola i Żubrówki o nazwach inspirowanych najbliższą okolicą, takich jak np. Żuraw, Holownik, Suwnica, Tankowiec czy Trzepak. Serwowane są także kraftowe piwa z regionalnych browarów, m.in. ALeBrowar i Bytów. Ofertę głównego baru uzupełniają mniejsze punkty z Aperolem i winem. Póki co Podwórko nie oferuje żadnych przekąsek, ale jeśli zgłodniejemy możemy skorzystać z oferty fodtrucków, które parkują przy wejściu na ten teren.

Nowa rozrywkowa przestrzeń - Podwórko.art:

Deszcz nie pokrzyżował planówWielkie otwarcie Podwórka rozłożono na kilka dni. W czwartek 1 lipca uruchomienie nowej przestrzeni zainaugurował występ zespołu Kiev Office, a następnie zagrała jedna ze znanych trójmiejskich DJek - Maria Bros. Choć piątkowe deszcze nie sprzyjały plenerowym wydarzeniom, uczestnicy świetnie bawili się na koncercie zespołu Sonbird, który przeniesiono pod dach - do klubu Ucho, a następnie imprezowali w rytm przebojów serwowanych przez Mich x Much. Z koli sobota upłynęła w nieco bardziej chilloutowej atmosferze, wypełnionej przebojami lat 80., które przygrywał DJ Gołąb.

Zobacz także: Globaltica 2021 - dobra zabawa, mimo deszczu

Przestrzeń otwierana jest codziennie od godz. 15. Wyjątek stanowi niedziela - od godz. 11 dla rodziców z dziećmi odbywać się tu będzie cykl wydarzeń "Kolorowe Podwórko". Zainauguruje go spektakl "Kosmiczna przygoda" teatru Gargulec.

Wstęp jest płatny - w pierwsze dni otwarcia wynosił 10/20 zł - na wejściu jest okazja, aby samodzielnie wybić specjalną monetę, którą następnie można wykorzystać na barze.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (49)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.