Pokazy lotnicze, Mozartiana i koncerty w stoczni. Planuj tydzień

15 sierpnia 2019 (artykuł sprzed 2 lat)
Łukasz Stafiej
Pokazy w ramach Lotos Gdynia Aerobaltic potrwają od piątku do niedzieli - najlepiej oglądać je ze śródmiejskiej plaży. Więcej zdjęć (4)

Pokazy w ramach Lotos Gdynia Aerobaltic potrwają od piątku do niedzieli - najlepiej oglądać je ze śródmiejskiej plaży.

fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Pokazy w ramach Lotos Gdynia Aerobaltic potrwają od piątku do niedzieli - najlepiej oglądać je ze śródmiejskiej plaży.

fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Nad Gdynią odbędą się pokazy lotnicze, na terenach postoczniowych nie zabraknie alternatywnej muzyki, a w parku Oliwskim posłuchamy Mozarta. To również ostatni weekend Jarmarku św. Dominika w Gdańsku. Przeczytaj nasz cotygodniowy poradnik imprezowy i zaplanuj swój tydzień w Trójmieście.
KoncertyW najbliższych dniach rusza (i trwa) w Trójmieście kilka festiwali muzycznych. W piątek i sobotę w B90 i przy Ulicy Elektryków muzykę dla siebie na Soundrive Fest znajdą fani alternatywy i muzycznej awangardy. Podobnie będzie na Solidarity of Arts, które organizuje ECS. Festiwal rusza w czwartek, a w programie koncerty m.in. Tangerine Dream czy Pussy Riot (więcej o imprezie napiszemy za tydzień). Popularna polska muzyka królować będzie z kolei na TVN-owskim Top of the Top, czyli kolejnym już wcieleniu Festiwalu w Sopocie. Impreza w Operze Leśnej potrwa jeszcze dziś i jutro.

Muzyki klasycznej (ale nie tylko) posłuchamy na Mozartianach, które w parku Oliwskim startują w niedzielę. Melodie żydowskie dominować będą na Międzynarodowych Spotkaniach z Kulturą Żydowską w Teatrze Atelier (od czwartku do końca miesiąca), a poezji śpiewanej i piosenki aktorskiej posłuchamy w sobotę na Nieformalnym Festiwalu Piosenki Aktorskiej w Boto oraz do niedzieli podczas przeglądu "Pamiętajmy o Osieckiej" w Teatrze Atelier. W niedzielę w oruńskim Amfiteatrze swoje piosenki z cyklu "Polskie Drogi" wykona Katarzyna Rogalska.

Dobra wiadomość dla fanów hip-hopu - w tym tygodniu będzie kilka koncertów. W piątek na Tarasach przy Aquaparku zagra Bedoes, tego samego dnia w Przystani Cesarskiej wystąpi Sobota, a w czwartek na tarasie Muzeum Emigracji (polecamy widok) - Barto'Cut12 & Peepz. W innym niecodzienny miejscu - na schodach Gdyńskiego Centrum Filmowego - zobaczymy w sobotę znany duet elektroniczny Xxanaxx.

Wygraj nagrody w naszych konkursach


Stocznią zawładnie muzyka alternatywna - najpierw podczas festiwalu Soundrive, kilka dni później na Solidarity of Arts. Więcej zdjęć (4)

Stocznią zawładnie muzyka alternatywna - najpierw podczas festiwalu Soundrive, kilka dni później na Solidarity of Arts.

fot. Piotr Hukało/Trojmiasto.pl

Stocznią zawładnie muzyka alternatywna - najpierw podczas festiwalu Soundrive, kilka dni później na Solidarity of Arts.

fot. Piotr Hukało/Trojmiasto.pl

W klubieMetro przygotowuje na sobotę nostalgiczny powrót muzyczny z okazji 50-lecia Festiwalu Woodstock. Alternatywnych i mrocznych brzmień parkietowych posłuchamy podczas kolejnej edycji imprezy TOG - w sobotę w Wydziale Remontowym. W tym samym miejscu dzień wcześniej skandynawskie klimaty zagra Bartosz Hervy. Do techno będzie można imprezować w Sfinksie - w piątek za didżejką staną Concept of Thrill, Kaotik, Tralien oraz w sobotę w Protokulturze podczas Techno Garden. W Bunkrze w piątek zagrają Whiteboy & Komar. Tego samego dnia odbędzie się oficjalna impreza otwarcia koktajlbaru Jägspot w Gdańsku.

Imprezy klubowe w Trójmieście


Na mieścieNajwiększym miejskim wydarzeniem plenerowym będę lotnicze pokazy Lotos Gdynia Aerobaltic, więc jeśli wybieramy się w weekend do Gdyni (impreza potrwa od piątku do niedzieli) musimy liczyć się z korkami i tłumami na ulicach. Pokazy będzie można oglądać wieczorami na plaży miejskiej, a w ciągu dnia na lotnisku w Kosakowie. Również w Gdyni, ale dopiero w czwartek ruszy Weekend Architektury - w programie spacery po mieście i spotkania z ekspertami (zapisy tutaj).

W Gdańsku w najbliższy weekend również będzie tłoczno, bo szykowane jest zakończenie Jarmarku św. Dominika. W niedzielę odbędzie się ceremonia finałowa, a dzień wcześniej w przestrzeni Przystanek Ołowianka będzie można oglądać Magic Show, czyli pokazy iluzjonistyczne Marcina Muszyńskiego.

Jarmark św. Dominika trwa w Gdańsku tylko do końca tego tygodnia. Więcej zdjęć (4)

Jarmark św. Dominika trwa w Gdańsku tylko do końca tego tygodnia.

fot. Piotr Hukało/Trojmiasto.pl

Jarmark św. Dominika trwa w Gdańsku tylko do końca tego tygodnia.

fot. Piotr Hukało/Trojmiasto.pl

KulturalnieDo niedzieli w różnych lokalizacjach kurortu potrwa Literacki Sopot - to wielka gratka dla miłośników literatury. Między innymi dlatego, że imprezę odwiedzi jeden z najbardziej popularnych współczesnych pisarzy - Eric Emmanuel Schmitt. W sobotę w hotelu Sofitel Grand spotka się z fanami oraz zagra w spektaklu na podstawie swojej najnowszej książki "Madame Pylinska i sekret Chopina".

Co innego na afiszu? Na przykład farsa "Nerwica Natręctw" na Tarasach przy Aquaparku (sobota), "Jak wam się podoba" w Teatrze Szekspirowskim (do niedzieli), farsa "Lekko nie będzie" w Gdyńskim Centrum Kultury (sobota-niedziela), "Damy i Huzary albo Play Fredro" w Teatrze Wybrzeże (do niedzieli) oraz - ciekawostka - grupa impro Czterej na występie w remizie w Świbnie.

Spośród wystaw warto wybrać się na "Skaters" ze zdjęciami Tomasza Gudzowatego do PGS, przegląd twórczości znanej polskiej projektanki mody - Barbary Hoff w Muzeum Miasta Gdyni oraz na wystawę malarstwa Michała Mroczki w Sztuce Wyboru (wernisaż w sobotę).

Sport w Trójmieście


SportGdyńscy fani futbolu dawno to wiedzą, a reszcie przypominamy - w sobotę na stadionie w Redłowie Arka zagra z Lechem Poznań. Od środy na Zatoce i w okolicach sopockiego molo pojawią się białe żagle w ramach regat Sopot Match Race. W sobotę przy molo zaplanowano również wyścig pływacki. Na lądzie (ale na wrotkach) będzie można pościgać się w Maratonie Sierpniowym, który w sobotę opanuje okolice Amber Expo oraz ul. Marynarski Polskiej. Inny maraton - zumby - odbędzie się w sobotę na plaży w Brzeźnie.

W Gdyńskim Centrum Sportu w sobotę podczas KPW Godzina Zero 2019 zmierzą się wrestlerzy, a tego samego dnia w MKS Atleta odbędzie się Memoriał im. Waldemara Malaka w podnoszeniu ciężarów. Od piątku do niedzieli należy się spodziewać atrakcji rajdowych (oraz utrudnień w ruchu) na Malczewskiego w Sopocie, gdzie odbędzie się 22. Grand Prix Sopot-Gdynia.

Arka zmierzy się z Lechem w sobotę na stadionie w Redłowie. Więcej zdjęć (4)

Arka zmierzy się z Lechem w sobotę na stadionie w Redłowie.

fot. Łukasz Głowala/Trojmiasto.pl

Arka zmierzy się z Lechem w sobotę na stadionie w Redłowie.

fot. Łukasz Głowala/Trojmiasto.pl

KinoNowe filmy Quentina Tarantino pt. "Pewnego razu w Hollywood" i Pedro Almodovara pt. "Ból i blask" zobaczymy m.in. w Kinie Kameralnym (to jedno z niewielu kin studyjnych w Gdańsku, warto więc się tam wybrać). Filmy pod chmurką wyświetlane są w każdy piątek na placu Grunwaldzkim w Gdyni oraz codziennie na Molo w Sopocie. Ciekawostką są pokazy kinowe na dachu Teatru Szekspirowskiego, które organizowane są w soboty. Fani dokumentów mogą wybrać się w piątek do Muzeum Miasta Gdyni na "Westwood: punkówa, ikona, aktywistka" oraz w poniedziałek na "Fotografa wojennego" do Konsulatu Kultury.

Repertuar kin w Trójmieście

Najciekawiej zapowiada się:
61%

Lotos Gdynia Aerobaltic

12%

Mozartiana

4%

Solidarity of Arts

1%

XI Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy

10%

Zakończenie Jarmarku św. Dominika

4%

Soundrive Fest

8%

Arka Gdynia - Lech Poznań

zakończona

łącznie głosów: 553

Opinie (26)

 • Samolociki kosztują gdyńskiego podatnika ponad 4 miliony złotych (3)

  Centrum Rozjechane przez szroty gratis.

  • 33 16

  • Zapraszam do Włocławka (2)

   Spokój bez atrakcji

   • 10 5

   • Zdzisek

    Zapraszam na Kaszuby, same imprezy sakralne i dożynki w ten łikend

    • 13 3

   • ależ zostańcie we Włocławku czy innych miejscowościach - ja ni echcę wyjeżdżać z Gdyni

    tylko wy tutaj nie przyjeżdżajcie. Do nich na Jarmark jedźcie

    • 2 4

 • Gdynia na wakacje zablokowana

  Jeszcze tylko impreza z Kubicą w przyszłym tygodniu i wszystko się uspokoi

  • 25 8

 • Arka to atrakcją, niech mnie kule biją... (3)

  • 30 1

  • Komedia a nie atrakcja

   • 7 0

  • Uniesienie duchowe (1)

   • 1 0

   • duchowo to mnie unosi jak przypomnę sobie, że szczur moje podatnika pieniądze przeznacza na prywatne kluby

    (w pozostałych miastach to samo)

    • 3 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.