Polskie filmy do obejrzenia nad morzem i pod chmurką w Gdyni

6 lipca 2018 (artykuł sprzed 2 lat)
Tomasz Zacharczuk

Największe filmowe przeboje ostatnich miesięcy i lat (m.in. "Najlepszy", "Ostatnia rodzina" czy "Body/Ciało") oraz niezapomniane klasyki ("Seksmisja", "Kogel-mogel", "Brunet wieczorową porą") będzie można za darmo zobaczyć podczas plenerowych seansów Kina Letniego Telewizji Kino Polska. Pokazy w lipcu i sierpniu na plaży w Orłowie, we wrześniu w centrum Gdyni. Pierwszy seans już 13 lipca.Okazji do filmowych seansów na świeżym powietrzu w Trójmieście nie brakuje. Tegoroczna oferta plenerowych projekcji rozszerzona została o nowy projekt telewizji Kino Polska. W każdy piątkowy wieczór lipca i sierpnia widzowie na plaży w Orłowie za darmo obejrzą najlepsze polskie filmy ostatnich miesięcy oraz lat, a także przypomną sobie słynne w rodzimej kinematografii komedie - m.in. Barei, Załuskiego czy Wereśniaka. We wrześniu letni przegląd przeniesie się natomiast na plac Grunwaldzki, a finał cyklu zbiegnie się z 43. Festiwalem Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Zobacz także: Kino plenerowe w Trójmieście. Sprawdzone miejsca i nowe pomysły

- Wybór Gdyni nie jest oczywiście przypadkowy. To nie tylko bardzo piękne miasto, ale również nierozerwalnie związane z polskim kinem. Nasze pokazy odbywać się będą w każdy piątek lipca i sierpnia o 21 na plaży w Orłowie. We wrześniu przeniesiemy się na plac Grunwaldzki, gdzie od 17 do 22 września filmy będziemy pokazywać codziennie, a nasze Kino Letnie stanie się oficjalnym wydarzeniem towarzyszącym 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni - informuje Tomasz Wiaderek, PR manager Telewizji Kino Polska.
W repertuarze letniego kina znajdziemy 16 polskich produkcji oraz krótkometrażowe filmy autorstwa młodych twórców. Cykl rozpocznie "Najlepszy", ostatni film Łukasza Palkowskiego, który podczas ubiegłorocznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych zgarnął Nagrodę Publiczności. Opowieść o utytułowanym triathloniście, który sportowe wyżyny osiągnął po zwycięskiej walce z narkotycznym nałogiem, zyskała sympatię widzów oraz uznanie krytyków. Doceniono przede wszystkim niesamowitą historię oraz świetne aktorstwo na czele z Jakubem Gierszałem, który wcielił się w postać Jerzego Górskiego. Ten film widzowie zobaczą w piątek 13 lipca o 21 na plaży w Orłowie.

W tym samym miejscu i o tej samej godzinie zaplanowano kolejne lipcowe i sierpniowe projekcje. Na widzów czekać będą świetna polska komedia z Jerzym Stuhrem i Olgierdem Łukaszewiczem, czyli "Seksmisja", gwiazdorski "Testosteron", uwielbiana nie tylko przez starszych kinomanów komedia "Kogel-mogel" czy "Król życia" z Robertem Więckiewiczem.

We wrześniu plenerowe pokazy Kina Polska przeniosą się z Orłowa do centrum Gdyni. Na placu Grunwaldzkim, w ramach 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, zobaczymy takie produkcje jak "Bogowie", "Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy", "Body/Ciało" czy "Ostatnią rodzinę". Wybór tytułów nie jest zresztą przypadkowy, bo właśnie te filmy w ostatnich latach zgarniały najważniejsze nagrody podczas gdyńskiego festiwalu.

- Staraliśmy się wybrać najlepsze polskie filmy, które jednocześnie pasują do lekkiej i rozrywkowej idei kina letniego, dostarczającego fajnych przeżyć w pięknych okolicznościach przyrody - przy szumie fal i śpiewie ptaków. Do dyspozycji widzów będą wygodne leżaki i kosze plażowe, planujemy też konkursy filmowe z upominkami - dodaje Tomasz Wiaderek.
Udział we wszystkich seansach, zarówno na plaży w Orłowie, jak i na placu Grunwaldzkim, nic nie kosztuje. Jednorazowo w pokazie będzie mogło uczestniczyć około 300 osób. W przypadku złej pogody seanse będą przenoszone na inny termin. Szczegółowy repertuar sprawdzicie tutaj.