Pomysły na walentynki w Trójmieście

11 lutego 2019 (artykuł sprzed 2 lat)
Aleksandra Wrona
Walentynki to dobra okazja do wspólnego wyjścia z domu. W tym tygodniu w Trójmieście nie zabraknie ku temu okazji. Więcej zdjęć (2)

Walentynki to dobra okazja do wspólnego wyjścia z domu. W tym tygodniu w Trójmieście nie zabraknie ku temu okazji.

fot. 123rf / Kamil Macniak

Walentynki to dobra okazja do wspólnego wyjścia z domu. W tym tygodniu w Trójmieście nie zabraknie ku temu okazji.

fot. 123rf / Kamil Macniak

Walentynki to święto, które jedni radośnie celebrują, a inni obchodzą szerokim łukiem. W tym roku 14 lutego wypada w czwartek, dzięki czemu atrakcje będą czekały na zakochanych również w weekend. Tanecznie, muzycznie, sportowo czy z pomysłem? Przedstawiamy najciekawsze propozycje spędzenia walentynek i... antywalentynek dla tych, którzy za świętem zakochanych nie przepadają.Walentynki 2020 - wszystkie oferty z Trójmiasta i okolic


Walentynki z pomysłemCiekawym pomysłem na wspólne spędzenie walentynek będzie wieczór dla dorosłych Naukowe Love Muzycznie w Centrum Nauki Experyment. Goście wydarzenia przekonają się, ile jest nauki w muzyce, a ile muzyki w nauce - wystawę w Centrum wypełnią rytm, ruch, światło i oryginalne brzmienie. Głównym punktem wieczoru będzie koncert "muzyki kontrolowanej głosem" zespołu Me myself and I.

Nie od dziś wiadomo, że wspólne gotowanie zbliża, szczególnie jeśli mowa o słodkościach. O tym, że przez żołądek można trafić do serca przekonają się uczestnicy walentynkowych warsztatów słodkości dla dwojga, które organizuje WypiekAna.

W walentynki na Scenie Teatralnej NOT zagości spektakl "Przygoda z ogrodnikiem", w którym występują m.in. Anna Mucha, Katarzyna Cichopek i Michał Sitarski. Wszyscy, którzy lubią spędzać walentynki na wesoło mogą wybrać się na Improwizacje Komediowe - zakochane SzaFoFe w Wydziale Remontowym. Specjalna Walentynkowa Improwizowana Komedia Romantyczna czeka nas też w sobotę w Sali Koncertowej PFK.

Miłośników spędzania wieczorów z dobrą książką Biblioteka pod Żółwiem zaprasza na walentynkowy wieczór "Zabookowani są wśród nas". Warunkiem udziału w tym niecodziennym spotkaniu jest zabranie ze sobą ulubionej książki oraz zgłoszenie udziału w wydarzeniu.

W czwartek w Dworze Artusa odbędą się walentynkowe prelekcje o magii miłosnej w formie uzupełnienia zwiedzania albo dwóch wykładów w ramach projektu "Czwartki w Muzeum Gdańska". Po ich zakończeniu z wieży Ratusza Głównego Miasta dla zakochanych gdańszczanek i gdańszczan zagra carillon.

Filozoficzne antywalentynki pod hasłem: "Kochać to nie znaczy zawsze to samo" poleca Instytut Kultury Miejskiej. Dr Robert Dolewski podczas multimedialnego wykładu z dyskusją przedstawi inne, filozoficzne spojrzenie na celebrowaną w dniu zakochanych miłość.

KoncertowoWalentynkowy koncert w Kwadratowej odbędzie się już we wtorek. To dobra propozycja dla tych, którzy święta zakochanych nie mogą się już doczekać. Tego wieczoru największe miłosne hity wykonają Łukasz Reks, Agnieszka Brenzak i Golden Gate String Quartet.

W czwartkowy, walentynkowy wieczór w Pokładzie Marcin Spenner zaprezentuje najnowszy materiał z debiutanckiej płyty "Na czas", Teatr BOTO zaprasza na specjalny walentynkowy BOTO Wild Jam z Olą Mońko, a na muzycznej Herbatce w Ratuszu Staromiejskim usłyszmy piosenki z repertuaru Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory w wykonaniu Polskiego Chóru Kameralnego.

Walentynki w stylu deluxe


Filharmonia Bałtycka przygotowała walentynkową propozycję dla melomanów. Koncert Walentynkowy to dwie godziny muzycznej podróży przez najpiękniejsze historie miłosne operetki i musicalu w wykonaniu Śpiewającej Rodziny Kaczmarków. Zespołowi będzie towarzyszyła orkiestra kameralna "Alla Vienna" pod kierownictwem prof. Adama Manijaka.

Specjalny koncert z tej okazji przygotowała też Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury. Tego wieczoru zobaczymy tam zespół Bellcanti, w skład którego wchodzą trzy uzdolnione sopranistki. Wykonają najpiękniejsze popularne i lubiane arie operowe, operetkowe oraz utwory z pogranicza muzyki rozrywkowej. Dzień później, znów w Filharmonii Bałtyckiej, czeka nas Koncert walentynkowy. Beethoven i Włosi.

W sobotę w Gdynia Arenie tradycyjnie odbędzie się Walentynkowa Gala Disco Polo, podczas której wystąpią m.in. Piękni i Młodzi, Playboys i Sławomir.

Walentynkowa gala disco polo - rok 2017

Materiał archiwalny

SportowoRomantycznym pomysłem na sportowe spędzenie walentynek jest wspólna wyprawa na lodowisko. Zakochanych zaprasza Hala Olivia, gdzie możemy skorzystać z wypożyczalni łyżew, ślizgawki i z kawiarni.

Spragnionych mocnych wrażeń Pit Stop zaprasza na Walentynkowy turniej par, podczas którego pary zmierzą się w czterech konkurencjach - gokartach elektrycznych, paintballu elektrycznym, trampolinach i ściance do testowania refleksu. Najlepsi mogą liczyć na nagrody.

Walentynkowy turniej dla par przygotowała też Strefa Zoltar. Zakochani zmierzą się w Reflex Roomie, Archery Arenie i podczas laserowego paintballu.

Romantyczne kolacje walentynkowe


TanecznieWalentynkowych propozycji nie zabraknie też wśród imprez klubowych. Bunkier zaprasza wszystkie panie na specjalną edycję Bunkier Lejdis, podczas której do godz. 22 czeka na nie darmowe wino bez limitu. Klubowe walentynki spędzimy w Nowym Haremie - dla gości przygotowano specjalne opaski "wolny", "zajęty" lub "dziś się bawię". Przeciwnicy walentynek mogą wybrać się do Autsajdera na ANTYWalentynkową imprezę.

Miłość celebrować będziemy też w piątek. Sfinks700 poleca imprezę z KAMP! DJ set, Reza i Dj Noz. W Nowym Haremie przekonamy się, że miłość unosi się w powietrzu, a Kosmos przekornie zaprasza na Single Party. Dzień później w Metrze pobawimy się na walentynkowej edycji Vampires' Rock Night.

Z okazji walentynek w kinach dominować będą komedie romantyczne i horrory. Więcej zdjęć (2)

Z okazji walentynek w kinach dominować będą komedie romantyczne i horrory.

fot. 123rf / Andrea De Martin

Z okazji walentynek w kinach dominować będą komedie romantyczne i horrory.

fot. 123rf / Andrea De Martin

FilmowoKino w walentynki to pomysł oczywisty, zaskakujące mogą być jednak propozycje trójmiejskich kin. Walentynkowe maratony komedii romantycznych zdominują w tym roku wszystkie trzy części "Planety Singli" - zobaczymy je w Cinema3D i kinach Helios.

Oprócz maratonów komedii romantycznych w multipleksach znajdziemy też "antywalentynkowe" pokazy horrorów. W Multikinie będą to "Zakon Świętej Agaty", "Prodigy. Opętany", "Korpo" i "Endless", w Cinema3D "Mrok, "Zakon Świętej Agaty" i "Zabij i żyj", a w Heliosie "Prodigy. Opętany", "Zakon Świętej Agaty", "Próba" i "Nocne istoty".

Na Walentynki w kinie zaprasza też Kino Kameralne Cafe, które z tej okazji przygotowało filmy "Córka trenera", "Wszyscy wiedzą", "Tylko kochankowie przeżyją" i "Love" (bilety wyprzedane). DKF Miłość Blondynki organizuje "Walentynki filmowe z Tildą Swinton: Tylko kochankowie przeżyją".
Czy planujesz świętować walentynki?
20%

pewnie, to dobra okazja do sprawienia radości bliskiej osobie

8%

tak, ze względu na moją drugą połówkę

28%

tak, ale symbolicznie i w domowym zaciszu

9%

nie wiem, jeszcze nie zdecydowałe(a)m

17%

nie, bo nie lubię tego święta

18%

nie, bo nie mam z kim

zakończona

łącznie głosów: 639

Opinie (37) ponad 20 zablokowanych

 • Walentynki można mieć codziennie.. kto wie ten wie o czym mówię hehe

  Święto dla nowobogackich bądź tych świeżych zakochanych co czują jeszcze "motylki" i inne..

  • 34 10

 • Żałoba (5)

  Czy w związku z żałobą narodową nie zostaną odwołane niektóre imprezy, zwłaszcza taneczne?

  • 29 14

  • a co znowu papież umarł ? czy elyta wleciała w jodłę ?

   • 6 12

  • (3)

   Można było zrobić żałobę od piątku od północy? Można było. Ale lepiej uprzykrzać ludziom życie martolologią pis.u.

   • 5 9

   • Tym żyje ich sekta i wyznawcy.

    Wieczne męki i jęki.

    • 7 10

   • zgadza sie sekta pisiorska musi uwalić świeckie zwyczaje nawet te hamerykańskie

    bo jakby to było jakieś święto kościelne to by się nie ważyli

    • 4 12

   • Racja po co były trzy dni żałoby po cesarzu pawełku

    • 4 0

 • Odpust hipokryzji.

  • 10 5

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.