Przeboje Dire Straits w Parku Kolibki

19 września 2020 (artykuł sprzed 1 roku)
Magda Mielke

Miłośnicy ponadczasowej grupy Dire Straits bawili się wyśmienicie na piątkowym koncercie w gdyńskim Parku Kolibki. Cover band - Solid Rock wykonał największe przeboje brytyjskiego zespołu rockowego, takie jak: "Brothers in Arms", "Sultans of swing" czy "Money for nothing".Wydarzenie zapowiadaliśmy w naszym Kalendarzu imprez oraz cyklu Planuj tydzień - czytaj zawsze w czwartek o godz. 10.

Na zlokalizowanej w Parku Kolibki Letniej Scenie Blues Clubu codziennie od początku wakacji odbywają się koncerty różnych, zarówno młodych, jak i już uznanych muzyków. Przed sceną rozstawione są stoliki, krzesła oraz leżaki, a także znajduje się bar. Większość miejsc osłonięta jest parasolami, przez co nawet przy niepewnej pogodzie można tu wygodnie usiąść i cieszyć się ostatnimi letnimi wieczorami. Chłodna wieczorna aura, przypominająca, że lato nieubłaganie zbliża się do końca, nie wpłynęła jednak na atmosferę przyjemnego wieczoru.

- Dawno nie graliśmy koncertu zimą. Właściwie to nasz pierwszy zimowy koncert w plenerze - żartowali muzycy. - Bardzo lubimy grać nad morzem. Bardzo, chociaż nigdy tu nie występowaliśmy. Na szczęście jesteśmy ciepło ubrani i postaramy się was rozgrzać.

Zbliżające się koncerty w Trójmieście


W piątkowy wieczór największe przeboje Dire Staits zagrał Solid Rock - tribute Dire Straits band. Minęło już ponad 35 lat od czasu, gdy powstało legendarne Dire Straits, a piosenka "Sultans of Swing" zdominowała rozgłośnie radiowe na całym świecie. Zespół ze 120 milionami sprzedanych albumów pisał historię rocka i wyprzedawał koncerty na największych stadionach, a Mark Knopfler osiągnął szczyt muzyczny.
Cover band legendarnej grupy Marka Knopflera, w którego skład wchodzą: Andrzej Waluk, Remigiusz Olszewski, Przemek Lenart, Krzysztof Partyka i Zbyszek Chrzanowski dał przyzwoity występ. Zespół grał bez zarzutu i z wielkim wyczuciem naśladował zagranicznych artystów. Podczas koncertu najtrudniejsze zadanie miał oczywiście frontman, i choć nie próbował udawać Knopflera, nie ominęły go niezręczne porównania z pierwowzorem, w świetle których wypadł raczej blado.

Czytaj także: Luxtorpeda zagrała w Muzeum II Wojny ŚwiatowejRepertuar na pewno nikogo nie zawiódł. Band odhaczył wszystkie najważniejsze utwory z repertuaru Dire Straits, chociaż na największe hity, takie jak: "Brothers in Arms", "Sultans of Swing" czy "Money for Nothing" trzeba było trochę poczekać. Wcześniej muzycy zagrali m.in. "Romeo and Juliet", "Private Investigations" czy "Once Upon a Time in the West".

Piątkowy wieczór był zatem okazją, aby przypomnieć sobie największe hity i poczuć namiastkę obcowania z Dire Straits. Zgromadzona publiczność bawiła się znakomicie, zwłaszcza podczas wykonywania najbardziej znanych przebojów. Zabrakło jednej ważnej rzeczy: uczucia obcowania z wielką gwiazdą, magii, którą na scenie potrafią stworzyć prawdziwe ikony rocka.

Jeśli nie mieliście jeszcze okazji odwiedzić Letniej Sceny Blues Clubu albo chcielibyście wybrać się kolejny raz, to do końca miesiąca pozostało kilka okazji. W Parku Kolibki będzie można usłyszeć jeszcze: największe przeboje Franka Sinatry, JJ Band, Zeppelinians, Marta Szefke Groove Band, Gary Moore Tribue Band, Radunia River Jazz band oraz Piotra Woźniaka.

Opinie (20)

 • Brzmieniowo Super Chruper.

  Świetny Cover Band.

  • 13 0

 • (1)

  Sułtani słingu.... Ehh szkoda, że mnie tam nie było;( Swoja drogą słyszałem, że Dire Straits w swoich początkach ponoc nieco biedowali, mimo tego, że wytwórnia zaczeła trzasakać na nich niezłą kaskę.

  • 5 0

  • Stąd też ich nazwa, która oznacza po prostu coś jak nasze bycie w czarnej d... :)

   • 3 0

 • Moze kiedys zagraja tez na Olowiance w Gdansku...?

  Muzycznie dobrze brzmia..Szkoda ,ze dowiedzialem sie dzien po.-(

  • 15 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.