Przybywa trójmiejskich #hot16challenge2

23 maja 2020, 15:00
Ewelina Oleksy
Najnowszy artukuł na ten temat

Bezdomni korzystają z ośrodka kwarantanny na Chełmie

Akcja #hot16challenge2 zatacza coraz szersze kręgi. Internetowe wyzwanie, w ramach którego już nie tylko muzycy nagrywają 16 wersów utworu i wpłacają pieniądze na wsparcie dla medyków, przyjął Sopot. W klipie wystąpili sopoccy artyści. Swoje "szesnastki" ostatnio nagrali też m.in. gdańska Ikea, Teatr Miniatura, piłkarz Lechii Gdańsk, klub Asseco Arka Gdynia i Grzegorz Skawiński.Zobacz też: Nasza subiektywna lista top10 #hot16challenge2

Hot16challenge to wyzwanie polegające na nagraniu 16 wersów i nominowaniu kolejnych osób do akcji, które mają stworzyć swój kawałek w 72 godziny. Druga edycja legendarnej już rapowanej akcji to nie tylko nagrywanie muzyki, ale również pomoc w walce z koronawirusem. Zarówno nominowani, jak i fani mogą wpłacać pieniądze na pomoc pracownikom służby zdrowia. Zbiórka dostępna jest na stronie siepomaga.pl .

Sopoccy artyści w #hot16challenge2Jednym z pierwszych trójmiejskich akcentów akcji był klip Moniki Brodki nagrany z gdyńskim producentem Przemysławem Jankowiakiem, znanym z duetu Syny. Teraz wyzwanie przyjął Sopot. Nominowany przez Przemysława Staronia został prezydent miasta Jacek Karnowski. Ten jednak postanowił oddać sprawę w ręce sopockich artystów.

- Rapować nie będę, ale Sopot to przecież miasto artystów, dlatego oddaję sprawę w ręce fachowców. Nominuję inne miasta, które uważają, że są piękne. Bo medyków trzeba wspierać. Sopot zawsze był i jest solidarny - mówi na początku klipu Jacek Karnowski.

Wydarzenia online w Trójmieście


W utworze rozpoczynającym się od słów: "ulicami sopockimi kocham błądzić" zarapowali Magdalena Boć oraz Andrzej Nowiński, aktorzy związani z Teatrem Wybrzeże. Sopranem zaśpiewała Lena Gruszczyńska-Wojtczak. Wykorzystano też "Hejnał Sopocki" w wykonaniu Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot.

Ryszard Papet z Teatru Miniatura w #hot16challenge2W nietypowy sposób do akcji włączył się gdański Teatr Miniatura. Rapowania podjął się senior rodu Papetów, dziadek Ryszard.

Dziadek Papet rapuje

Ikea #hot16challenge2W #hot16challenge wzięło już udział gdańskie zoo. Wyzwanie przyjął też ostatnio zespół pracowników gdańskiej Ikei. Klip nagrano na terenie Parku Handlowego Matarnia.

Pracownicy gdańskiej Ikei w akcji #hot16challenge

Piłkarz Lechii Gdańsk w #hot16challenge2Swoje nagranie w sieci opublikował też piłkarz Lechii Gdańsk Patryk Lipski.

Piłkarz Lechii Gdańsk w akcji #hot16challenge2

Asseco Arka Gdynia w #hot16challenge2Do akcji włączyli się też gdyńscy koszykarze.


Grzegorz Skawiński w #hot16challenge2Mieszkający w Trójmieście Grzegorz Skawiński z zespołu Kombii swój utwór rozpoczyna nawiązaniem do słynnego "Scyzoryka" Liroya. Nie powinno to dziwić, bo muzykę do swojego #hot16challenge Skawiński napisał właśnie z nim.