stat

"Skiety&Klapki": tajemniczy raper Kabe nagrał teledysk w falowcu

18 września 2019, 16:00
łs

Gdański falowiec jest miejscem akcji w klipie do hip-hopowego utworu "Skiety&Klapki", który nagrał raper Kabe. Teledysk ma już ponad 3 mln wyświetleń na YouTube.O raperze o ksywce Kabe niewiele można znaleźć informacji w sieci. Wiemy, że urodził się w Olsztynie i wychowywał na jednym z osiedli 95 departamentu Francji, a więc prawdopodobnie na przedmieściach Paryża - o ile jest to w ogóle prawda. Obecnie mieszka w Polsce.

W swoich kawałkach łączy francuski i polski hip-hop. Na swoim koncie ma kilka współpracy, m.in. z raperem Sobota w utworze "6 rano", który był wykorzystany w trailerze filmu "Kobiety Mafii 2" w reżyserii Patryka Vegi.

Koncerty hip-hopowe w Trójmieście


Muzyk nie jest jednak chętny, aby udzielać informacji na swój temat.

- Wykonawca wycisza się medialnie do czasu wydania albumu - ucina rozmowę menedżer Kabe, Piotr Zawałkiewicz ze szczecińskiej wytwórni Stoprocent.
Zapowiedzią zaplanowanej jeszcze na ten rok płyty pt. "Albinos" jest m.in. utwór "Skiety&Klapki", do którego Kabe zrealizował teledysk w najdłuższym polskim falowcu przy ul. Obrońców Wybrzeża na Przymorzu. Miejscem akcji klipu są m.in. charakterystyczne galerie znanego budynku. Sam utwór jest napisany z dystansem i ironią oraz stanowi prześmiewczy obrazek z wielkiego blokowiska. Zaś tytułowe słowo "skiety" w slangu miejskim oznacza "skarpety".

"Skiety&Klapki" zostały nagrane przy współpracy z gdańskim raperem Kizo. Za produkcję odpowiada Opiat i Panama, miksem zajął się Szwed.

łs