Raperzy pokonali komików w charytatywnym meczu piłkarskim

Aleksandra Wrona
10 września 2018 (artykuł sprzed 5 lat)

Mecz komicy vs. raperzy na gdyńskim stadionie rugby.

Raperzy pokonali komików w charytatywnym "Meczu o psią krew" rozegranym w niedzielę na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni. Spotkanie zakończyło się wynikiem 10:9, jednak to nie zwycięstwo było tego popołudnia najważniejsze, a cel, który przyświecał graczom.

W drużynie komików wystąpili m.in. Abelard Giza, Rafał Pacześ, Łukasz "Lotek" Lodkowski, Kacper Ruciński, Karol Modzelewski, Błażej Krajewski, Rafał Banaś i Adam Bendler. Natomiast w przeciwnej ekipie raperów zagrali m.in. Eldo, Białas, Solar, Odme, Basti, Sarius, Yurkosky i Lanek.

- Czuję się bardzo szczęśliwy. Pamiętajmy, że niezależnie od wyniku, dzisiaj wszyscy wygrywają - powitał gości organizator wydarzenia, Adam Bendler - Najważniejsze jest to, że uda nam się zebrać dużo, dużo środków na najbardziej potrzebujące zwierzęta.
Faktycznie, frekwencja na meczu dopisała, a trybuny Narodowego Stadionu Rugby błyskawicznie się zapełniły. Co ciekawe, większość kibiców nie faworyzowała żadnej z drużyn i na równi cieszyła się z sukcesów zarówno komików, jak i raperów. Atmosfera podczas meczu w niczym nie przypominała zaciekłych starć kibiców rodem z derbów. Jak na mecz, w którym brali udział komicy przystało, na trybunach najwięcej słychać było śmiechu.

A powodów do śmiechu było co niemiara, bo zarówno raperzy, jak i stand-uperzy nie cechowali się wybitnymi umiejętnościami piłkarskimi. Niefortunne podania, przewrotki, niecelne strzały, gubienie piłki - wszystko to było w tym meczu na porządku dziennym i wpływało na atmosferę wszechobecnej wesołości. A mogłoby być jeszcze śmieszniej, gdyby komentatorzy zdecydowali się częściej zabierać głos. Niektóre momenty spotkania aż prosiły się o komentarz, którego niestety zabrakło.

Pierwsza połowa meczu wskazywała na to, że to komicy są liderami tego spotkania. Do 35. minuty prowadzili oni przewagą 4:0. Jednak raperzy postanowili nie dać za wygraną i w rezultacie pierwsza połowa skończyła się wynikiem 5:2 dla komików.

• Mecz zakończył się zwycięstwem raperów.
  • Drużyna komików
  • Drużyna raperów
  • Publiczność przywitał Adam Bendler, pomysłodawca i organizator całego wydarzenia.
  • Frekwencja na meczu dopisała.
  • Piłkarzem cieszącym się największą sympatią kibiców był Lotek.
  • Zawodnicy rozegrali pełnowymiarowy mecz.
Podziw wśród publiczności wzbudził fakt, że zawodnicy zdecydowali się rozegrać pełnowymiarowy mecz. Nie jest tajemnicą, że zarówno jedna, jak i druga drużyna na co dzień nie ma ze sportem za wiele wspólnego, stąd bardzo częste zmiany zawodników i budzące powszechną wesołość okrzyki typu "To boisko jest jakieś ogromne!" czy "Niech mnie ktoś zmieni! Ktokolwiek". Niekwestionowanym ulubieńcem kibiców okazał się Łukasz "Lotek" Lodkowski, który jako jedyny z zawodników doczekał się okrzyków na swoją cześć i żywiołowych owacji.

Po przerwie zawodnicy wrócili na boisko. Zabawnym akcentem był fakt, że początkowo zapomniano włączyć zegar, który odmierzał czas i dopiero skandowane przez kibiców "Włączcie zegar" sprawiło, że błąd został naprawiony. Druga połowa rozpoczęła się kontratakiem raperów, którzy w ciągu pierwszych ośmiu minut gry nadrobili dwie bramki. Później tempo mocno spadło, a zmęczeni zawodnicy coraz częściej zmieniali się z kolegami z drużyny. Ostatecznie druga połowa skończyła się remisem 6:6, co oznaczało rzuty karne, dzięki którym na prowadzenie wysunęli się raperzy, pokonując komików 10:9.

Charytatywny "Mecz o psią krew" okazał się być ciekawą i udaną inicjatywą, która cieszyła się dużym zainteresowaniem kibiców. Na uwagę zasługuje też bardzo dobra organizacja wydarzenia. Warto dodać, że stojące przed stadionem foodtrucki również wspomogły charytatywny cel imprezy.

Dochód z biletów przekazany zostanie schroniskom dla bezdomnych zwierząt - planowany jest zakup bud, koców, karmy oraz wszystkiego, co pozwoli przetrwać psom i kotom nadchodzącą zimę.