Amber Fest, Retro Dolne Miasto, festiwal czekolady. Planuj Tydzień

5 września 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
Aleksandra Wrona

Koniec wakacji wcale nie oznacza, że nadchodzące dni musimy spędzić w domu. Przed nami tydzień pełen atrakcji - spotkań, targów, festiwali i pikników.
KoncertyW piątkowy wieczór w Teatrze BOTO zagra Extradition Quintet, Opera Leśna zaprasza na wyjątkowy koncert "Jak na próbie!", a w Wydziale Remontowym usłyszymy Tribute to Tadeusz Nalepa w wykonaniu Blues Connections. W piątek i sobotę w Galerii WL4 odbędą się koncerty łączące dźwięk i architekturę.

W trakcie sobotniego festynu Retro Dolne Miasto wystąpią Skaldowie, L.U.C. & Rebel Babel, Bovska i Oddział Zamknięty. Tego dnia w Klubie Ucho odbędzie się Festiwal Orkiestr Improwizujących, deguStacja zaprasza na muzyczny hołd dla zespołu Deep Purple, a na Przystani Cesarskiej usłyszymy szanty.

Dzień później Opera Leśna zaprasza na Koncert dla Mieszkańców z okazji 110 lat swojego istnienia (bilety wyprzedane). W Blues Clubie zagrają In Harmony, a w Teatrze BOTO The Fruitcakes.

Imprezy kluboweW piątkowy wieczór w Bunkrze DVJ Mamut zagra teledyski, Sfinks700 zaprasza na Rave in peace, a Miasto Aniołów na Hot This Up! Funk Dee Birthday Bash. Wtedy zaprasza na wspólne świętowanie 20 tys. polubień, w Metrze czeka nas Gorączka Piątkowej Nocy, a w ID Sopot Cream - Rocco & Mibro. Dzień później, w MK Bowling pobawimy się do Złotych Przebojów, w Bunkrze do tańca zagra saksofon, a w Sfinks700 odbędzie się One Night In Sopot - House Edition. W Metrze pobawimy się na Depeche Mode & The Cure Party.

Wygraj nagrody w naszych konkursach


Wydarzenia, wystawy, spotkaniaW sobotę Dolne Miasto będzie bawiło się na festynie w stylu retro, w programie koncerty, spacery, zajęcia taneczne i potańcówka. W Starym Maneżu spotkają się miłośnicy czekolady, kawy i słodyczy. W ten weekend czeka nas też festiwal Wilno w Gdańsku.

Na stadionie piłkarskim w Gdańsku odbędzie się wyjątkowe widowisko "Mecz, który się nie odbył", czyli rekonstrukcja meczu Gedanii i Lechii Lwów, który miał odbyć się w 1939 r. W weekend na Westerplatte odbędzie się druga edycja widowiska Światłocienie.

Retro Dolne Miasto 2018

Mat. archiwalny

Do niedzieli trwać będzie Festiwal Kultury Żydowskiej "Zbliżenia", program wydarzenia znajduje się w naszym Kalendarzu imprez. Na skwerze Arki Gdynia odbędzie się jednodniowy minifestiwal artystyczny Slot Pomorze. Oliwski Ratusz Kultury zaprasza na Miej więcej o sąsiadach - spotkania z kulturą tatarską, kaszubską i ukraińską, a w Bibliotece Oliwskiej odbędzie się spotkanie z Filipem Springerem.

Rozglądający się za nowym lokum mogą wybrać się na Targi Nowy Dom Nowe Mieszkanie w Gdynia Arenie, a na tych, którzy szukają jesiennych inspiracji do ogrodu czeka kiermasz "Jesień w ogrodzie" w Renku. Przyszłe mamy mogą wybrać się na Targi Będę Mamą. Przy kole widokowym w Gdańsku odbędzie się Koło Życia, prozdrowotna akcja społeczna. Gdański oddział Scania zaprasza na zlot fanów pojazdów ciężarowych tej marki.

Wystawy w Trójmieście


Przed nami tydzień pełen rodzinnych atrakcji. Na Stadionie Leśnym w Sopocie odbędzie się kolejne Wielkie Sąsiedzkie Grillowanie, do Hevelianum możemy przyjść na Parkowisko, a do parku Kolibki na Festiwal Dzieci. Ponadto w Plamie odbędzie się Dziecięcy Pchli Targ, a we Wrzeszczu wyprzedaż chodnikowa. Rada Dzielnicy Pogórze zaprasza na piknik Pożegnanie lata. W Gdańsku odbędzie się też dwudniowa impreza plenerowa Weekend z Archeologią. Zapętleni w czasie.

Smakoszy czeka sporo okazji do spróbowania nowych smaków - wciąż trwa Fine Dining Week, a oprócz tego na Stadionie Energa Gdańsk i na Dolnym Mieście staną foodtrucki. Miłośników złotego trunku czeka Pomorskie Święto Piwa Amber Fest.

Teatr, kabaret, muzyka poważnaSala Koncertowa Portu Gdynia zaprasza na Operetkową Petardę Przebojów, a w Filharmonii Bałtyckiej wystąpią Młodzi Wirtuozi Muzyki Kameralnej - BalticAlians.

Przed nami weekend z Narodowym Czytaniem - polskie nowele usłyszymy m.in. w Szpitalu św. Wojciecha, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Bibliotece przy ul. Mariackiej, Muszli Gdynia, Teatrze Muzycznym, Klubie Riwiera, Dworku Sierakowskich. Do niedzieli trwa II Międzynarodowy Festiwal Teatru Przedmiotu - Rzeczy Istność. W teatrach czekają nas spektakle Hairspray, Długi Łykend oraz te odbywające się w ramach Polskiej Platformy Tańca.

Przed nami 6. Babski Rajd

Mat. archiwalny

SportW niedzielę na Autodromie Pomorze odbędzie się 6. edycja Babskiego Rajdu. Tego dnia pobiegnie też kolejny Gdańsk Business Run, a dzień wcześniej odbędą się 54. Festiwal Chodu i Bieg Pocztowca - Puchar Poczty Polskiej oraz kolejna edycja Gdańskich Biegów Leśnych. Miłośników imprez na orientację czekają Rodzinne Gry Parkowe na Orientację Niedźwiednik (Huzarskie Manowce), Dzielnicowa Impreza na Orientację Harpuś - z mapą do parku Reagana i X Rajd Ikarusa. Miłośnicy dwóch kółek mogą wybrać się na Kociewie Kołem i Rodzinny Rajd Rowerowy Kociewie Kołem Kids. Kolarze górscy zmierzą się w XIV 7R CST MTB Gdynia Maraton.

Plenum odwiedzi kobieca trasa treningowa Puma #DoYou. W Gdyni odbędzie się 3City Tennis Cup - turniej tenisowy dla amatorów w Trójmieście, a w Zespole Schronisk ALSR Volleyball Beach Cup Gdańsk. Hipodrom zaprasza na jesienną edycję Jeździeckiego Triathlonu.

KinoKino Muzeum zaprasza na pokazy filmów Zakazane piosenki, Wolne Miasto i Westerplatte oraz pokazy im towarzyszące. W Muzeum Emigracji zobaczymy film Almodovara pt. Ból i Blask. Wciąż możemy oglądać filmy w plenerze, m.in. w ramach Gdańskiej Fali Filmowej, na Wyspie Sobieszewskiej, Obłużu i placu Grunwaldzkim. W Multikinie, Cinema 3D i sieci Helios zobaczymy minimaratony z filmem "To".

Repertuar kin w Trójmieście

Z imprez najciekawiej zapowiada się:
24%

retro zabawa na Dolnym Mieście

9%

Wilno w Gdańsku

1%

festiwal muzyki improwizowanej w Uchu

5%

Mecz, którego nie było

6%

Światłocienie na Westerplatte

40%

festiwal piwa

15%

festiwal czekolady, kawy i słodyczy

zakończona

łącznie głosów: 257