Rusza największy festiwal sportów ekstremalnych w Polsce

19 sierpnia 2014 (artykuł sprzed 6 lat)
Łukasz Stafiej

Trzy dni pokazów akrobacji na deskorolkach i rowerach, koncerty i imprezy - to program festiwalu Baltic Games, który potrwa od piątku do niedzieli, 22-24 sierpnia na Placu Zebrań Ludowych.Na Placu Zebrań Ludowych zobacz na mapie Gdańska trwa już budowa skateparku. Na kilkunastu rampach od piątku do niedzieli swoje popisowe akrobacje na deskorolkach i bmxach pokaże kilkudziesięciu zawodników z całego świata.

- W tym roku skatepark wygląda, jak nigdy przedtem. Konstrukcja jest oparta o scenę muzyczną. Z jej desek startować będą zawodnicy. Zrobiliśmy skatepark, jakiego jeszcze nie widziałem na podobnych festiwalach - mówi Wojciech Tandeck, organizator Baltic Games. - To jest również najbardziej zaawansowany technologicznie park, jaki zrobiliśmy w siedmioletniej historii imprezy.

Pokazy będą odbywać się codziennie od godz. 10. Najciekawszych występów należy spodziewać się w godz. 17-21. Wcześniej zaplanowano treningi i eliminacje. Najlepsi wystąpią w niedzielę w godz. 18-21 podczas finałów zawodów.

- W Gdańsku wystąpi m.in. najlepszy Czech w historii rowerów bmx - Michael Beran czy mistrz deskorolki z Brazylii - Luiz Neto. To absolutna światowa czołówka, jakiej dotąd tutaj nie gościliśmy - dodaje Tandeck. - Będzie można również oglądać szalone pokazy Australijczyka Jack Faheya, po którym można spodziewać się wszystkiego.

Po godz. 21 na Placu Zebrań Ludowych w namiocie o powierzchni 400 m kw. ruszą występy didżejskie. W piątek zagrają: Fracture, Hoax i Odme, w sobotę: Dub Phizix & Strategy, Harland i Mack. W niedzielę impreza na zakończenie festiwalu przeniesie się do klubu B90 zobacz na mapie Gdańska na terenach postoczniowych, gdzie wystąpią DJ Marku, Preemo & Kayka, Satl i Mad.

Przez trzy dni w miasteczku festiwalowym będą odbywać się również targi designerskich ubrań, będzie można spróbować swoich sił w skimboardzie na 40-metrowym basenie oraz skoczyć z wysokości pięciu metrów na wielką poduchę.

- Baltic Games to najwiekszy tego typu festiwal w Polsce. W zasadzie nie mamy konkurencji - cieszy się Tandeck. - Jesteśmy w europejskiej czołówce, tuż po pięciu, sześciu festiwalach w Niemczech, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii.

Trzydniowy karnet w przedsprzedaży na Baltic Games kosztuje 70 zł, w dniu imprezy - 90 zł. Za jednodniowe bilety zapłacimy: 20/25 zł (piątek), 40/50 zł (sobota, niedziela). Przygotowano również bilety rodzinne (minimum jeden opiekun i dwójka dzieci lub minimum dwóch opiekunów i jedno dziecko) tańsze o 10 zł.

Tak impreza wyglądała w ubiegłym roku.