stat

Skoki z dachu i inne ekstrema. Rusza Baltic Games

13 lutego 2014 (artykuł sprzed 6 lat)
Łukasz Stafiej

Na taką wielką poduchę będzie można skoczyć z wysokości 9 metrów w sobotę.


Akrobacja na deskorolkach i bmxach oraz - jako nowość - zapierające dech w piersiach skoki z wysokości dachu Amber Expo - to tylko niektóre atrakcje zimowej edycji festiwalu sportów ekstremalnych Baltic Games, który potrwa od soboty do niedzieli, 15-16 lutego.Dotychczas festiwal Baltic Games kojarzony był wyłącznie z wakacjami. Organizatorzy przekonują jednak, że zima do uprawiania sportów ekstremalnych na rowerach i deskorolkach jest równie dobra.

- Edycja zimowa nie oznacza, że rezygnujemy z letniej. Co więcej, będzie ona prawdopodobnie większa od pierwowzoru. Zajmiemy wszystkie trzy hale Amber Expo zobacz na mapie Gdańska - zapowiada Wojciech Tandeck, organizator.

Na weekend, 15-16 lutego Baltic Games połączy bowiem siły z dwoma innymi wydarzeniami o podobnych charakterze. Festiwal zapewni atrakcje sportowe - przez cały dzień odbywać się będą zawody w akrobacjach na bmxach i deskorolkach. Jeśli ktoś planuje tylko krótką wizytę, warto wybrać się na finały, które rozpoczną się po godz. 16 w niedzielę.

W tym samym czasie trwać będą również targi mody ulicznej SHC Elements. Będzie można sprawdzić ofertę niemal 30 polskich i zagranicznych marek ubraniowych, zobaczyć pokazy taneczne czy graffiti. Punktem kulminacyjnym będą koncerty zespołów hip-hopowych. W sobotę od godz. 20 wystąpią m.in. Miejski Dystrykt, W.E.N.A. i Te-Tris. Trzecim elementem imprezy będą zawody graczy komputerowych Winter Gaming Gdańsk, podczas których odbędą się turnieje Starcraft 2, League of Legends i Dota2.

Największą atrakcją i nowością Baltic Games będą jednak skoki z wysokości dachu Amber Expo na wielką strażacką poduchę, czyli tzw. bag-jump. Ta na pierwszy rzut oka oka zapierająca dech w piersiach dyscyplina jest w pełni bezpieczna.

- Poducha jest wypełniona powietrzem i specjalnie skonstruowana. Jest wielkości 15 m na 15 m i wysoka na 3 m. Nie sposób zrobić sobie krzywdy, spadając na nią, niezależnie od pozycji upadku. Wystarczy mieć odwagę spojrzeć w dół i skoczyć - zapewnia Tandeck.

W sobotę od godz. 10 w hali Amber Expo skoczyć będzie mógł każdy, kto podpisze specjalne oświadczenie. Dla zachowania bezpieczeństwa uczestnicy będą skakać z trzech wysokości: wpierw z 3 m, potem z 6 m i na koniec - 9 m.

- W niedzielę o godz. 12 skoczą zawodowcy. Ten pokaz odbędzie się na świeżym powietrzu, a zawodnicy skoczą z okna prezesa MTG - zapowiada Tandeck.

Wstęp na festiwal Baltic Games kosztuje 40 zł za dzień i 70 zł za cały weekend.

Tak wyglądał festiwal Baltic Games w wakacje ubiegłego roku.