Sopockie motywy w teledysku z przesłaniem

16 czerwca 2020 (artykuł sprzed 1 roku)
Julia Rzepecka
Zobacz najnowszy klip L.U.C:

L.U.C. wraz z grupą artystów opublikował nowy post-pandemiczny singiel zrealizowany w całości w Sopocie. To także zapowiedź nadchodzącego albumu oraz... nowego wydarzenia kulturalnego Brasswood, które ma łączyć muzykę akustyczną z elektroniczną.Nadchodzące imprezy w Trójmieście


Najnowszy singiel Rebel Babel Ensemble z L.U.C., Igo z Bass Astral, Sarsą oraz legendami polskiej sceny jazzowej - Przemkiem Dyakowskim, Irkiem Wojtczakiem i Wojciechem Staroniewiczem zapowiada nową płytę Rebel Babel, ale przede wszystkim jest zwiastunem leśnego eko festiwalu -Brasswood, który ma łączyć żywe instrumenty z muzyką klubową i elektroniczną. Pierwsze takie wydarzenie, nazwane "zerową edycją" ma odbyć się 25 lipca w Sopocie w Operze Leśnej.

- Pracujemy nad nową płytą Rebel Babel. Oprócz tego tworzymy w Sopocie wydarzenie kulturalne inne od dostępnych dziś w Polsce popularnych festiwali muzycznych - czytamy na profilu muzyka. - Wykorzystamy unikatowe warunki i uroki naturalne Opery Leśnej w Sopocie, żeby stworzyć magiczną i na swój sposób prestiżową noc muzyki brassowej. Będą jej towarzyszyć instalacje świetlne i najlepsze barobusy. Naszym celem jest budowanie dialogu pomiędzy ogromną kulturą żywych instrumentów akustycznych, a wypierającą je coraz częściej kulturą muzyki elektronicznej i dj-skiej. Chcemy pokazać, że te dwa światy mogą ze sobą wspaniale kooperować.
Czytaj też: Trójmiasto scenerią teledysku. L.U.C.

Festiwal Brasswood jest zapowiadany przez eklektyczny utwór. W klipie wystąpił Sopocki Chór Kameralny Continuo, a także przedstawiciele sopockiego WOPR, cheerleaderki FLEX Sopot, Unicorn String Quartet, lokalni przedsiębiorcy oraz sopockie przestrzenie. Zobaczyć można wnętrza lokali Cały Gaweł, SPATiF, Teatru BOTO czy kwiaciarni Fjoł. Produkcją teledysku zajęła się trójmiejska grupa North.film.

- Dajcie znać, czy są jakieś pozytywne gęsie skórki, czy stęskniliście się za prostym ludzkim uśmiechem. Chyba zasłużyliśmy na odrobinę chill'u - pisze L.U.C. na swojej stronie na Facebooku. - Nowa płyta pomalutku dojrzewa, a tymczasem odpalamy baśniowy, leśny, kameralny, wakacyjny festiwal Brasswood, na którym będziemy łączyć żywe instrumenty i granie akustyczne z muzyką elektroniczną i klubową oraz innymi pysznościami.
W perspektywie kilku edycji, inicjatywa ma zamienić Operę Leśną w "artystyczną krainę" z wieloma scenami, na których będą prezentować się zespoły akustyczne, big bandy akademickie grające nowoorleański jazz, funk, folk oraz jazz klasyczny w nieoczywistych kooperacjach np. z DJ'ami. Noc przyjemnej muzyki akustycznej ma być alternatywą dla głośnych i przeludnionych wielkich festiwali.
Czy znasz teledyski nagrywane w twoim mieście?
17%

tak, całkiem sporo

35%

kilka numerów pamiętam

15%

może jeden

33%

nie, nic mi nie przychodzi do głowy

zakończona

łącznie głosów: 54