stat

Śpiewać każdy może. Dokąd na karaoke w Trójmieście?

4 stycznia 2020, 14:00
Magda Mielke

Dla milionów anonimowych ludzi, którzy nie rozdają na ulicy autografów, karaoke to doskonała okazja, aby choć na chwilę stać się Beyonce, Mariah Carey, Edem Sheeranem czy Zenkiem Martyniukiem. W bezpiecznym gronie znajomych można zaprezentować wokalne umiejętności, odsłaniając swoje drugie "ja". Przede wszystkim jednak to świetna forma rozrywki, zarówno dla występujących, jak i oglądających.Karaoke w Trójmieście


Karaoke (z japońskiego: pusta orkiestra) to zabawa polegająca na śpiewaniu znanych przebojów z oryginalnym podkładem muzycznym, przy wykorzystaniu wyświetlanego na ekranie tekstu. Jak głosi legenda, około 30 lat temu, mający wystąpić w barze Kobe wokalista nie doczekał się przyjazdu zespołu akompaniującego. Zaśpiewał więc do podkładów muzycznych, które puścił właściciel klubu.

Dziś karaoke jest już światowym fenomenem, który wzbudza skrajne emocje - przez jednych uwielbiane, przez drugich omijane szerokim łukiem. Niezmiennie jednak bardzo popularne. Sprawdziliśmy, gdzie i kiedy można w Trójmieście wspólnie pośpiewać.

PoniedziałkiW każdy poniedziałek (od godz. 18.) pośpiewać można w gdyńskim klubie Mefisto. Do wyboru jest ponad 3700 (w tym 600 polskich) specjalnie dobranych utworów, profesjonalne mikrofony, alkohole w dobrych cenach i uśmiechnięci barmani. Nagrodą dla zwycięzcy jest dwadzieścia złotych do wydania na barze. Nie jest on jednak wybierany w formie konkursu, lecz losowany spośród wszystkich śpiewających osób.

WtorkiCotygodniowe spotkania z muzyką, którą wyśpiewać trzeba sobie samemu zapewnia indyjska restauracja Bollywood Lounge. W trakcie karaoke można spróbować oryginalnej indyjskiej kuchni, aromatycznej sheeshy czy skorzystać z obowiązującej tego dnia promocji na shoty firmowej nalewki cytrynowej i indyjskiej różanej. Start o godz. 20.

WtoRock w ProRock, czyli najbardziej rockowe karaoke w Trójmieście odbywa się w dawnym klubie RockOut. W znajdującym się bardzo blisko dworca w Oliwie lokalu, impreza trwa zwykle do 2. w nocy, choć bywało, że kończyła się i o 6. Tutaj karaoke najmniej przypomina śpiewanie, pomimo że dźwięków wydawanych do mikrofonu jest cała gama. Poza możliwością stania się królem rocka i wyboru spośród ponad 4 tys. utworów, pub ma w ofercie wiele piw rzemieślniczych i innych alkoholi.

Wtorkowe karaoke organizowane jest także w sopockim klubie HAH. Na najlepszych wykonawców czekają tu nagrody w postaci butelki "czegoś dobrego" oraz miejsca w Wielkim Finale. Obowiązują także ciekawe promocje na barze.

ŚrodyW każdą środę impreza karaoke odbywa się w klubie Autsajder. Najlepsze wykonania są tu nagradzane piwem na barze. Zabawę prowadzi Mary Jane Razor. W środy pobawić można się też w gdyńskim Pif Pafie. Nie zawsze można tu znaleźć wolne miejsce, dlatego warto wcześniej zarezerwować stolik.

CzwartkiNajwięcej okazji do wzięcia udziału w karaoke nadarza się w czwartki. Mechaniczne Karaoke organizowane w Mechanicznej Pomarańczy to wydarzenie dedykowane wszystkim tym, którzy chcą pochwalić się swoim talentem wokalnym albo po prostu spędzić miło czas. Moc atrakcji zapewniają prowadzący na zmianę Dj Alia oraz Grupa Muzyczna Prestige Sound.

Znajdujące się w centrum Starówki Miasto Aniołów, wśród bogatego kalendarza wydarzeń, oferuje także imprezy w stylu Karaoke. Czwartkowe imprezy kontynuują kilkuletnią już tradycję wspólnego śpiewania i dobrej zabawy.

"Zapraszamy wszystkich, tych bardziej śmiałych i spragnionych świateł reflektorów i tych mniej odważnych, którym trzeba dodać otuchy, na co czwartkowe spotkania z karaoke i tańcem. Każdy podczas ich trwania może poczuć się i spróbować swoich sił jako gwiazda estrady" - można przeczytać na stronie organizatora.
W ofercie znajduje się kilkanaście tysięcy utworów karaoke, które stale są aktualizowane, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W przerwach pomiędzy kolejnymi występami można potańczyć do najlepszych i najbardziej znanych kawałków tanecznych. Przez cały czas trwania imprezy obowiązują atrakcyjne zniżki na barze. Imprezę prowadzi niezastąpiona Doriss - aktorka musicalowa, absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku i Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich w Warszawie. Na swoim koncie ma wieloletnie doświadczenie sceniczne zdobywane na scenach teatralnych oraz estradowych w całej Polsce. Doriss śpiewa i tańczy, ale przede wszystkim potrafi rozbawić i ośmielić gości.

Choć najważniejsza jest dobra zabawa w gronie znajomych, co tydzień na zwycięzców czekają ciekawe i wartościowe nagrody. Laureaci poszczególnych tygodni spotykają się na miesięcznych finałach, następnie najlepsi rywalizują o laur zwycięstwa w finałach miesięcznych i semestralnych.

Również w czwartki w gdańskim pubie Torpeda odbywa się Karaoke z Szymonem. Początek imprezy o 20.

PiątkiW każdy piątek o godz. 20. karaokowemu szaleństwu można oddać się w CK Bowling Kowale. Również tutaj najbardziej rozśpiewani, lubiący dobrą zabawę uczestnicy mogą liczyć na drobne upominki za najlepszy występ.

WeekendOkazji do wspólnego pośpiewania w studenckim klubie Ygrek jest dużo. W każdy wtorek Mr Tomasz z duetu Prestige Sound i w każdy czwartek Mary Jane Razor zapraszają do wspólnej zabawy. Dla tych, którzy w tygodniu nie mają możliwości uczestniczyć w imprezie, a chcieliby od czasu do czasu chwycić mikrofon i zrobić show, dedykowane jest Saturday Night Karaoke, które odbywa się cyklicznie w każdą ostatnią sobotę miesiąca. Imprezę również prowadzi charyzmatyczna Mary Jane Razor.

Stanie na scenie w świetle reflektorów z mikrofonem w ręku to nie jedyna atrakcja, jaką zapewniają organizatorzy Ygrekowego Karaoke - każdy wykonawca zostaje nagrodzony prezentem w postaci kuponu, który może wymienić w barze na alkohol. O tym, kto zasłużył na nagrodę decydują prowadzący oraz zebrana w klubie publiczność.

Znajdujący się w samym sercu Gdańska, na rogu ulic Chmielnej oraz Stągiewnej, Jack's Bar White Rabbit Karaoke Bar to miejsce, w którym aż przez cztery dni - od czwartku do niedzieli - organizowane są wieczory karaoke. Jak wskazuje sama nazwa lokalu, w barze nie tylko można napić się znakomitych drinków, ale wspólnie ze swoją paczką znajomych zaśpiewać największe muzyczne hity.

"U nas nie liczy się talent, a chęci oraz odwaga, ponieważ to właśnie dla takich osób stworzyliśmy nasz lokal! Gdzie indziej w Gdańsku znajdziesz drugie takie miejsce?" - zachęcają organizatorzy.
Występ na scenie karaoke:
28%

to świetna rozrywka, uwielbiam takie wydarzenia

13%

lubię śpiewać, ale robię to okazjonalnie

22%

śpiewam tylko w domowym zaciszu

9%

to nie dla mnie, śpiewam tylko, kiedy muszę

28%

nigdy, unikam takich wydarzeń

zakończona

łącznie głosów: 252