Stacja Deluxe wznowi działalność

22 listopada 2017 (artykuł sprzed 2 lat)
Łukasz Stafiej

Zamknięta kilka tygodni temu kluborestauracja Stacja Deluxe znalazła nowych najemców, którzy chcą jej przywrócić dawną świetność. Wyremontowany lokal pod tą samą nazwą wznowi działalność w styczniu.Stacja Deluxe została zamknięta kilka tygodni temu. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego - przeróżne lokale zamykane są w Trójmieście regularnie - gdyby nie fakt, że wrzeszczańska kluborestauracja przez lata była jedną z najbardziej rozpoznawalnych knajp w mieście.

Przez dwanaście lat działalności obiekt przy al. Grunwaldzkiej 22 zobacz na mapie Gdańska parokrotnie zmieniał najemców, ale magia lokalu wciąż przyciągała bywalców. Wyjątkowy był budynek po dawnej stacji benzynowej, niezobowiązująca i domowa atmosfera oraz formuła lokalu - połączenie klubu z restauracją.

Zobacz także: Był Scruffy O'Brien, będzie Ziemia. Drugie życie irlandzkiego pubu we Wrzeszczu

Nowymi najemcami zostało czterech znajomych, którzy w trójmiejskiej gastronomii działają od ponad dziesięciu lat. Nie chcą rezygnować z nazwy ani koncepcji tego miejsca.

- Stacja to miejsce, które pokochaliśmy od pierwszego wejrzenia. Gdy ruszaliśmy z naszymi lokalami, był to w pewien sposób niedościgniony wzór - mówi Marcin. - Nie będziemy wiele zmieniać, chcemy wrócić do czasów świetności tego miejsca.
Według nowych najemców nadal będzie to lokal, gdzie w ciągu dnia zjemy lunch, a wieczorem spędzimy czas przy drinku i nienarzucającej się, dobrej muzyce. Didżej ma grać codziennie wieczorem, ale ciężkich klubowych dźwięków nie będzie. Nowa Stacja nie stanie się klubem muzycznym - podkreślają najemcy.

- Chcemy postawić na kuchnię międzynarodową podkręconą autorskimi pomysłami. Jedzenie będzie ciekawe, ale nieskomplikowane - dodaje Marcin. - W sezonie wrócimy też do śniadań.
Lokal zostanie odświeżony zarówno w środku, jak i na zewnątrz. Wnętrze zostanie wyremontowane i odciążone, choć niektóre motywy motoryzacyjne pozostaną. Na pewno zostanie gablota z kanałem naprawczym. Losy wnęki z karoserią mini nie są jeszcze przesądzone. Z ogródka już zniknęła dobudówka z autobusu, front będzie też oczyszczony z ciężkich rabat z roślinami.

- Ten budynek posiada wspaniały front z unikatowymi witrynami. Chcemy je odsłonić, żeby z ulicy było widać życie w środku. Przed wejściem postawimy lekkie ławki, leżaki. Zarówno na zewnątrz, jak i w środku ma być dużo światła. Industrialne wnętrze przełamiemy prostymi i lekkimi meblami - dodaje Marcin.
Otwarcie Stacji Deluxe w nowym wydaniu planowane jest na styczeń przyszłego roku.