Szymon Lubicki wystąpi w Szansie na Sukces Eurowizja Junior

8 września 2020, 16:00
Joanna Skutkiewicz

Szymon Lubicki, 11-latek z Gdyni, wystąpi w programie Szansa na Sukces Eurowizja Junior 2020. Emisja odcinka z udziałem młodego wokalisty planowana jest na 20 września. To kolejny krok milowy w rozwijającej się karierze Szymona.Najbliższe koncerty w Trójmieście


Widzowie emitowanej właśnie edycji programu "Szansa na Sukces", która ruszyła 6 września, mają zadecydować, kto wystąpi w tegorocznym konkursie Eurowizja Junior. Tam zmierzą się najbardziej utalentowani wokaliści młodego pokolenia z całej Europy. Polska po raz drugi z rzędu została gospodarzem konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci, który odbędzie się 29 listopada w Warszawie.

Jednym z uczestników programu jest Szymon Lubicki, 11-letni gdynianin, finalista "The Voice Kids". Na co dzień młody artysta uczy się w Zespole Szkół Podstawowych nr 3 w Gdyni. Po lekcjach, trzy razy w tygodniu, uczęszcza na zajęcia wokalne do Młodzieżowego Domu Kultury w Gdyni. Jego nauczycielkami śpiewu są Elżbieta Cupiał i Ewa Szwajlik. Dodatkowo rozpoczął też naukę gry na instrumentach klawiszowych.

Szymon Lubicki z Gdyni: młody wokalista śpiewa Billie ElishKolejne kroki w karierzeEmisja odcinka pt. "Piosenki z bajek" z udziałem Szymona zaplanowana jest na 20 września.

- Udział w tym programie wspominam bardzo miło i uważam, że było to super doświadczenie, przez które mogę zdobyć więcej pewności siebie na scenie i nie tylko - relacjonuje Szymon Lubicki. - Nauczyłem się bardzo dużo, rozwinąłem się technicznie i myślę, że ten program dał mi kopa do działania. Będę na pewno wspominał to do końca życia.
To kolejny sukces młodego wokalisty z ostatnich tygodni. Lubicki zdobył także trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej na festiwalu w Kownie na Litwie "Sonata of the stars". W festiwalu brało udział ponad 250 wykonawców z 33 krajów.

Szymon Lubicki w "The Voice of Kids"

Oglądaj od 0:25