stat

Tak bawili się studenci na Technikaliach

13 maja 2017, 8:00
Arnold Szymczewski

Koncert główny zakończył tegoroczny maraton imprezowy studentów Politechniki Gdańskiej. W piątek na Placu Zebrań Ludowych pojawiło się kilka tysięcy uczestników jednej z największych imprez studenckich w Trójmieście.Kilka dni temu na ulicach Trójmiasta leżał jeszcze "majowy śnieg", ale w piątek było już 15 stopni Celsjusza i pełne słońce. Można powiedzieć, że to pogoda idealna na studencką imprezę w plenerze i tak dokładnie było. Gdański Plac Zebrań Ludowych przyciągnął kilka tysięcy studentów.

2 maja organizatorzy tegorocznych obchodów wyjaśnili za pośrednictwem Facebooka - dlaczego Technikalia są lepsze od majówki. Odpowiedź była jasna: podczas majówki mamy tylko grill i dobre towarzystwo. Natomiast podczas Technikaliów mamy: grill, dobre towarzystwo, kino pod chmurką, dzień sportu, wielkie igrzyska, integrację wydziałów i koncert finałowy, na którym zagrali - Jarecki, xxanaxx, Luxtorpeda, Perfect i Hey.

Tegoroczny finał otworzył raper Jarecki, a następnie, coraz bardziej popularny na polskiej scenie muzyki elektronicznej, xxanaxx. Przy brzmieniach młodzieżowej muzyki bawili się głównie studenci, ale później zaczęło się schodzić na plac coraz więcej osób, także tych, które studia mają już dawno za sobą.

Po godzinie 18 na scenę weszła Luxtorpeda, potem Perfect. Dzięki energetycznym rockowym brzmieniom, nie sposób było ustać w miejscu i nie śpiewać wspólnie największych hitów kapel. Wielki koncert finałowy zakończył doskonale znany zespół Hey, który mimo ćwierćwiecza na scenie, wciąż jest w świetnej formie.

Dzięki wyjątkowo sprzyjającej pogodzie, uczestnicy Technikaliów mogli nie tylko posłuchać muzyki na żywo granej przez znane polskie zespoły, ale także wypocząć przy chłodnym piwku w dobrej atmosferze.

Warto wspomnieć, że Technikalia to nie ostatnia impreza z serii Juwenaliów w tym roku. W dniach 17-20 maja, Medykalia będzie organizować Gdański Uniwersytet Medyczny. Natomiast 25-27 maja na Delfinalia zaprasza Akademia Morska.