Tematyczna gra miejska w Gdyni

30 września 2019, 14:00
Michał Sielski
Najnowszy artukuł na ten temat

Gdynia: gra miejska śladami niezłomnej policjantki

Ma w Gdyni swoją ulicę, jej imieniem nazwano Teatr Muzyczny, a teraz - w 100. rocznicę urodzin Danuty Baduszkowej - odbędzie się w Gdyni gra miejska "Sekretna Gdynia Baduszkowej". Zapisy trwają.Dlaczego studenci organizujący kolejną grę miejską zdecydowali się uczcić pamięć akurat Danuty Baduszkowej?

- Dzięki ogromnej determinacji Danuty Baduszkowej powstał trzeci co do wielkości gmach teatru w Polsce. Była również niezwykłą pedagog - w powołanym przez siebie studium przyteatralnym zaczęła kształcić wyspecjalizowanych dla potrzeb sceny muzycznej aktorów, zarazem śpiewaków i tancerzy - wylicza Adam Labuhn, przewodniczący Parlamentu Studentów Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni.

Teatr Muzyczny: repertuar na październik


Jej największym osiągnięciem, które podziwiać możemy do dziś, jest budowa nowego gmachu Teatru Muzycznego. To w nim zaczęła wystawiać musicale, bez których trudno sobie dziś to miejsce wyobrazić.

300 miejsc. Kto pierwszy, ten lepszyGra obędzie się 12 października w godz. 12-14. Początek w gmachu WSAiB przy ul. Kieleckiej 7. Finał - jakżeby inaczej - w Teatrze Muzycznym. Zabawę tradycyjnie poprowadzi przewodnik miejski Michał Miegoń. Udział w grze jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy. Warto się pospieszyć, bo decyduje kolejność zgłoszeń drogą mailową: kwiatkowski@wsaib.pl. Czeka 300 miejsc.

Gra miejska to przygoda z pogranicza zabawy detektywistycznej i historycznej wycieczki dla wszystkich mieszkańców i miłośników Gdyni, niezależnie od wieku. Gracze będą musieli rozwiązać zadania i odnaleźć miejsca związane z Danutą Baduszkową. Pomogą im w tym wskazówki zamieszczone na specjalnych kartach-mapach.
Brałe(a)ś kiedyś udział w grze miejskiej?
26%

tak

74%

nie

zakończona

łącznie głosów: 223