Toruńskie Naleśniki w Gdańsku

22 października 2008 (artykuł sprzed 12 lat)
Michał Dolny

W ostatni weekend w Oliwie (obok Media Markt, w miejsce Menu.pl) ruszyła naleśnikarnia Manekin. W Toruniu ich naleśniki stały się legendarne i nie ma nikogo, kto by ich nie posmakował. Czy podobne uznanie zyskają w Trójmieście?Manekin serwuje naleśniki na słodko i na słono. Ceny są na rozsądnym poziomie: najtańszy naleśnik dostaniemy już za 4 zł, a ten najbogatszy za 12,50 zł. Porcje są spore, więc nikt nie powinien z Manekina wyjść głodny.

W karcie menu do wyboru jest ok. 60 rodzajów naleśników. Pracownicy zachwalają naleśniki z dodatkami brokułów, żółtego sera czy jajka. Dla mięsożernych jest shoarma z kurczaka. Na jesień jest naleśnik "Owoce Jesieni", a także akcent toruński, czyli "Naleśnik Piernikowy".

Naleśnikarnia czynna jest codziennie, w godz. 10:00 - 22:00. Podobnie jak w dawnym Menu.pl w Manekinie można palić w górnej sali. Rodzice z dziećmi też są mile widziani. Do Manekina można bez problemu wjechać z wózkiem, a w menu jest specjalna oferta dla najmłodszych.

Poza Gdańskiem Manekin ma trzy naleśnikarnie w Toruniu i jedną w Bydgoszczy.

Pozostałe nowości gastro w Trójmieście

Pizzeria Parma - otwarta przy ul. Kartuskiej w miejscu dawnej Gospody Kaszub. To już druga filia Parmy. Smaczna pizza na telefon. W planach jest plac zabaw dla dzieci przed pizzerią.

Filharmonia - nowa restauracja w budynku Filharmonii na Ołowiance. Tutaj specjalnością jest kuchnia fusion z elementami kuchni molekularnej.

Cafe Bar Mon Balzac - wspaniała nowa kawiarnia na końcu ul. Piwnej (między CICO a La Dolce Vita). Oprócz kaw, herbat, mamy też fondue i zawsze trzy dania obiadowe (można trafić na karkówkę). Sala dla niepalących i palących. Doskonały klimat na randkę przy świecach. Na miejscu stoi czarny fortepian, a w weekendy jest muzyka na żywo.

BioWay - alternatywa dla Green Way'a. Tuż obok SKM Sopot.

Stary Rower - Kan Kan w Sopocie przy ul. Pułaskiego szybko stał się modnym klubem i równie szybko zniknął. I po nim pojawił się Stary Rower. Tutaj o stylistykę i muzykę dba dj Paryss. To magiczne miejsce już ma swoich fanów. Muzyka - reggae, dub, jazz a w soboty elektronika.

Subway - nowy Subway, tym razem na szybkim szlaku do kolejki SKM we Wrzeszczu. Szybka kanapka i w drogę.

Tomo Sushi - coraz więcej Sushi w Trójmieście. Widać tego typu jedzenie ma coraz więcej fanów. Tomo pojawiło się przy ul. Morskiej w Sopocie, niedaleko Puzona.

Cleoparta - restauracja w C.H. Tesco na Chełmie. Dużo rodzajów pizzy. Lokal i kuchnia podobne do sieci Sphinx.