Tribute to Queen, Hip-Hop Festival, dyskoteka na lodzie. Planuj tydzień

27 lutego 2020, 10:00
Aleksandra Wrona

Końcówka lutego i początek marca okazuje się być bardzo różnorodnym okresem. W nadchodzącym tygodniu czeka nas sporo koncertów, mimo końca karnawału nie zabraknie imprez, a także wydarzeń sportowych.
KoncertyW piątkowy wieczór Stary Maneż odwiedzi Kult Akustik, w Wydziale Remontowym zagrają Romantycy Lekkich Obyczajów, a w klubie Ucho Kobranocka, Róże Europy i Sztywny Pal Azji (bilety wyprzedane). Tego dnia w Oliwskim Ratuszu Kultury wystąpią Signals of Love. W sobotę Stary Maneż zaprasza na Five Stars Hip-Hop Festiwal - oldschoolowy festiwal muzyki rap i hip-hop, którego gwiazdami będą donGURALesko, HEMP GRU, Obywatel MC, Sobota, Małach & Rufuz WKMC. W klubie Ucho wystąpi Hunter, w Oliwskim Ratuszu Kultury Empire Gospel Choir, a w Wydziale Remontowym Ras Luta.

W Filharmonii Bałtyckiej zespół Raz Dwa Trzy będzie świętował swoje 30-lecie. Ciekawy koncert odbędzie się też w Muzeum Emigracji, gdzie podczas Jazz4Rare artyści jazzowi wystąpią z okazji Światowego Dnia Chorób Rzadkich. W niedzielę Teatr Szekspirowski zaprasza na intymne spotkanie muzyczne z Anitą Lipnicką. W klubie Parlament wystąpi Happysad.

Nowy tydzień rozpocznie się od koncertu Queen Machine (jednego z najlepszych tribute bandów zespołu Queen) w Gdynia Arenie. Teatr Miejski w Gdyni zaprasza na Love Story - Koncert Muzyki Filmowej. W środę w Starym Maneżu wystąpi Dominic Miller Band. Muzycznie zapowiada się też czwartek - w Bunkrze zagra Tau, w Drizzly Grizzly Snake Thursday, Black Thunder i Captain Ape, a w Starym Maneżu Lao Che zagra swój pierwszy z trzech gdańskich koncertów trasy pożegnalnej (bilety wyprzedane).

Imprezy kluboweW piątek Protokultura zaprasza na Bella Ciao, czyli Licealny Melanż, w klubie Kosmos pobawią się Janusze i Grażyny, a w Bunkrze odbędzie się Wixapol. Ygrek zaprasza wszystkich miłośników polskiego, dobrego rocka, w Sfiks700 odkryjemy Spektrum vol. 2, a w klubie Wolność panie pobawią się na Ladies Night. Kwadratowa zaprasza na Mocny Piątek. Dzień później w Protokulturze odbędzie się Noc Rezydentów, Bunkier zaprasza na kolejną imprezę z cyklu Music Bomb, a w Sfinks700 zagra DJ Deeon: One Night In The Ghetto. Ygrek zaprasza na Saturday Night Karaoke, w Mechanicznej Pomarańczy odbędzie się pierwsze w tym roku Clockwork Lejdis, a w sopockim Story impreza Because we trust in house.

Teatr, kabaret, muzyka poważnaW czwartek rozpocznie się trzecia edycja festiwalu Zielone Oko, czyli teatralno-filmowo-radiowego festiwalu kryminału. W programie spektakle teatralne z muzyką na żywo, projekcje filmowe i spotkania z gośćmi. W Teatrze Boto zobaczymy pokazy nagrodzonych podczas III Sopockich Konsekwencji Teatralnych. Teatr w Oknie zaprasza na Familijne spotkanie z bajkami słowiańskimi. Wspólne Czytanie na Dywanie odbędzie się też w sopockim Miejscu. Miłośnicy kabaretu mogą wybrać się na Kabaret pod Wyrwigroszem w Sali Koncertowej Portu Gdynia lub na stand-up z cyklu Strefa Gizy: Cezary Jurkiewicz. Wojciech Tremiszewski oraz Stadion Energa Gdańsk zapraszają na monodram teatralny Pan Trener - komedia piłkarska. W Operze Bałtyckiej swoją premierę będzie miał "Sen nocy letniej". Wszystkie grane w Trójmieście spektakle znajdują się w naszym Kalendarzu imprez.

Trójmiasto: wszystkie spektakle


W ramach Akademickich Wieczorów Muzycznych na Patio ASP odbędzie się koncert pt. List do Czarnego Anioła. Filharmonia Bałtycka zaprasza na Muzykę programową i absolutną. Światowe prawykonanie utworu inspirowanego Sądem Ostatecznym Memlinga. Na Akademii Muzycznej usłyszmy Koncert studentów klasy gitary Akademii Muzycznej w Łodzi oraz Koncert w 210. rocznicę urodzin F. Chopina i R. Schumanna. W klubie Żak wystąpi Bastarda. Przed nami też Sobota Melomana w Szkole Muzycznej w Gdyni i Niedziela Melomana w PPNT Gdynia.

Wydarzenia, wystawy, spotkaniaMiłośnicy filmu "Dirty Dancing" mogą wybrać się w sobotę do Gdynia Areny na Tribute to Dirty Dancing - Music & Dance Show. Tanecznie będzie też na lodowisku w Hali Olivia, gdzie w sobotę odbędzie się silent disco.

Jeszcze do niedzieli można skorzystać z oferty Fine Dining Week. Miłośników wina Batory Food Hall zaprasza na warsztaty Jak pić wino? Fakty i mity. W Galerii Bałtyckiej odbędzie się otwarcie butiku Veclaim by Jessica Mercedes. Amberexpo zaprasza na targi dla miłośników rowerów - Bike Trade Show.

Miłośnicy motoryzacji mogą spotkać się na zlocie Integracja Pomorza pod Ergo Areną. W Gdynia Arenie odbędzie się Arena Mówców - wydarzenie skierowane do osób zainteresowanych tematyką rozwoju osobistego. IKM zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Miasto 2050 - Segregacja i recykling - od podstaw do mistrzostwa.

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Gdańsku odbędą się specjalne uroczystości: apel pamięci, złożenie kwiatów, msza święta, pokaz filmu "Milczące pokolenie" i koncert Lecha Makowieckiego i zespołu Zayazd. Specjalne wydarzenia przygotował też IPN Gdańsk. Ulicami Gdyni przejdzie Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Kibicuj
W niedzielę odbędzie się kolejny Bieg Tropem Wilczym

Mat. archiwalny

Dla aktywnych
Kino
Kino: premiery filmowe

Z imprez najciekawiej zapowiada się:
16%

Queen Machine w Gdynia Arenie

18%

koncert Anity Lipnickiej

16%

Five Stars Hip-Hop Festiwal

29%

Silent disco na lodowisku

2%

Tribute to Dirty Dancing

8%

Jazz4Rare w Muzeum Emigracji

11%

imprezy biegowe

zakończona

łącznie głosów: 38

Spektakle