Trójmiasto pod wirtualnym pręgierzem. Zobacz najlepsze memy

13 października 2021, 13:00
Mateusz Groen

Memy, czyli obrazki z podpisem, które komentują bieżące wydarzenia, zachowania osób publicznych czy sytuację w kraju, stanowią dzisiaj jedno z ważniejszych narzędzi wzmacniania świadomości społecznej. Znajdziemy je na Facebooku, Instagramie i innych mediach społecznościowych, a te najbardziej celne rozchodzą się po sieci wirusowo. Bohaterem memów może stać się także miasto, a taka aglomeracja jak Trójmiasto jest naturalnym poligonem dla twórców memów. Zobaczcie zatem, jak wygląda Trójmiasto we współczesnym języku obrazkowym.Zaczyna się sezon na morsowanie. Zobacz najlepsze memyMemy są niczym wirusy atakujące nas z każdej strony. Stanowią rodzaj komentarza do wydarzeń i zjawisk zachodzących w otaczającym nas świecie, często są wirtualnym pręgierzem, pod którym stawiani są autorzy największych absurdów. Mem może stworzyć każdy, a jego przekaz zależy od kreatywności i wyczucia twórcy. Dla autorów memów nie istnieją tematy tabu.

W internecie znajdziemy wiele stron, które od wielu lat skupiają się na publikacji memów. Jedną z takich stron są Demotywatory.pl. Serwis stworzył wiele lat temu Mariusz Składanowski z Pruszcza Gdańskiego i do dziś cieszy się on wielką popularnością.

- Nie oszukujmy się, że memy to jakaś wyszukana forma rozrywki, bo ich siłą nie jest agencyjnie i pieczołowicie dobrana grafika, tylko przekaz, który niesie za pomocą słowa i obrazka. Memy są tak różne, jak różni są ludzie - inne rzeczy śmieszą dzieciaki w podstawówce, inne studentów, inne ludzi pracujących. Kluczem jest właśnie dopasowanie "prawdy" i celnego spostrzeżenia z tym, czym żyje odbiorca w danej chwili. Memy mają więc krótki żywot, dwa trzy dni, choć te lepsze wracają w różnych wersjach przy okazji kolejnych wydarzeń lub w innych branżach, z nieco zmiennym obrazkiem lub tekstem. I choćby przyszło tysiące polonistów i grzmiało nad formą i treścią memów, to one nigdy nie znikną, bo to wspaniała, prosta forma komunikacji, niosąca malutki pozytywny ładunek śmiechu, którego potrzebujemy na co dzień, choć się nad tym nie zastanawiamy. A wystarczy nacisnąć "prześlij dalej", by rozweselić znajomego - mówi Mariusz Składanowski, twórca i właściciel serwisów internetowych Demotywatory.pl, JoeMonster.org, Mistrzowie.org, Komixxy.pl.
Czytaj też: Memy studenckie

Memy przybierają różne formy, jednak wszystkie mają wywołać określoną reakcję odbiorcy - śmiech, oburzenie, ale często też refleksję. Bohaterem memów zostało też Trójmiasto. Internauci często komentują w ten sposób decyzje władz samorządowych, wieloletnie zaniechania inwestycyjne i ich skutki, ale też na tapet biorą rozrywkowe życie Trójmiasta, turystów, komunikację miejską czy też sąsiednie miasta.

Czy bawią cię memy?
46%

tak i często z nich korzystam

3%

tak i nawet sam(a) takie tworzę

40%

czasami tak

6%

raczej nie

5%

nie, nie rozumiem ich fenomenu

zakończona

łącznie głosów: 1118

Opinie wybrane


wszystkie opinie (79)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.