Trójmiejscy tancerze znani z telewizji. Co u nich słychać?

2 października 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
Justyna Michalkiewicz-Waloszek

Niedawno pisaliśmy o lokalnych muzykach, którzy brali udział w popularnych produkcjach typu talent show. Dzisiaj pod lupę bierzemy tancerzy, którzy są lub byli związani z Trójmiastem i zasłynęli udziałem w tanecznych programach telewizyjnych.
Aneta Piotrowska: "Taniec z Gwiazdami"Kiedy Aneta Piotrowska zaczęła swoją przygodę z "Tańcem z Gwiazdami", miała zaledwie 20 lat. Wytańczyła sobie wówczas zwycięstwo w parze z Rafałem Mroczkiem. Po krótkiej przygodzie z prasą i telewizją Aneta postanowiła zniknąć z mediów na dłużej. Mieszkała w Hong Kongu, Dubaju i Kalifornii i przez cały czas rozwijała się tanecznie.

Wystąpiła w brytyjskim odpowiedniku programu "Taniec z Gwiazdami", a także została instruktorką tańca w Los Angeles. Ciągle jednak marzyła o czymś więcej, dlatego wzięła udział w castingu do brytyjskiego musicalu tanecznego "Burn the Floor", który wygrała. Musiała jednak zrezygnować z tych planów, ponieważ spodziewała się dziecka.

Po latach wróciła do rodzinnego Trójmiasta i niedawno otworzyła nowatorską szkołę tańca Mind Set Body, która za pomocą tańca, muzyki i światła ma pomóc kobietom czerpać radość z ruchu i zrzucić zbędne kilogramy.

Aneta Piotrowska w brytyjskim "Tańcu z Gwiazdami":


Wioleta Fiuk: "You Can Dance" i "Got to Dance"Wioleta Fiuk brała udział w pierwszej i trzeciej edycji programu "You Can Dance". Za pierwszym razem odpadła na warsztatach w Paryżu, nie dostając przepustki do dalszych odcinków na żywo. Porażka ją tylko wzmocniła, ponieważ w trzeciej edycji podbiła serca jurorów oraz publiczności, wygrywając program.

W 2013 r. w składzie "DzikiStyl Company" (tworzy go do dziś z Patrykiem Gackim, również byłym uczestnikiem "You Can Dance") wzięła udział w programie "Got to Dance" Polsatu, gdzie także zwyciężyła.

Dzisiaj Wioleta Fiuk jest zawodową tancerką i choreografką. Współpracuje m.in. z Teatrem Muzycznym w Gdyni. Tańczyła m.in. w spektaklach "Notre Dame de Paris" oraz "Wiedźmin". Prowadzi również warsztaty taneczne "Dziki Junior" dla dzieci i młodzieży w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Gościnnie wystąpiła m.in. w programie "Mali giganci", gdzie zaprezentowała układ taneczny z uczestnikami show.

Wiola Fiuk i Patryk Gacki w "Got to Dance":


Adrian "Lipskee" Lipiński: "Mam talent" i "Got to Dance"Kiedy Adrian Lipiński zaprezentował taniec w stylu robota na scenie programu "Mam talent", mało kto wiedział, jak nazwać ten nietuzinkowy układ. Lipskee zachwycił jurorów i wytańczył sobie drogę do półfinału. I chociaż nie wygrał, program dał mu rozpoznawalność i rozsławił tzw. popping w Polsce. Adrian spróbował później swoich sił również w "Got to Dance" Polsatu.

Romans z telewizją mógłby trwać dłużej, ale Lipskee skupił się przede wszystkim na prowadzeniu autorskich warsztatów i szkoleniu młodych adeptów poppingu, m.in. w Scenie Muzycznej Gdańskiego Archipelagu Kultury. Zgodnie z myślą, że programy talent show dają możliwości, niektórych podopiecznych szkoli właśnie w tym kierunku. Razem ze swoją partnerką Iwoną współprowadzi Stowarzyszenie 180 Stopni, które aktywizuje młodzież z Nowego Portu. Chętnie przyjmuje również współprace reklamowe i komercyjne. Wystąpił m.in. w filmie "Córki dancingu" i okazjonalnie pojawia się w teledyskach.

Adrian "Lipskee" Lipiński tańczy na tle stoczni:


Magdalena Soszyńska: "Taniec z Gwiazdami"Magdalena Soszyńska wystąpiła w kilkunastu edycjach "Tańca z Gwiazdami" jako mistrzyni tańca. Partnerowała m.in. Mariuszowi Pudzianowskiemu, Andrzejowi Gołocie, Jackowi Rozenkowi czy Janowi Meli. W 2016 r. zrezygnowała z programu, aby wrócić do rodzinnego Gdańska.

W Trójmieście otworzyła szkołę tańca Soszyńska Dance Academy. Prywatnie jest żoną Krzysztofa Hillara, który zajmuje się sztuką wystąpień publicznych. Wspólnie prowadzą bloga o codzienności tzw. rodziny patchworkowej - rodzinazodzysku.pl

Marcin Hakiel: "Taniec z Gwiazdami"Marcin Hakiel mieszka w Warszawie, ale urodził się w Gdyni. Reprezentuje najwyższą, mistrzowską klasę tańca "S". W 2005 r. rozpoczął przygodę z programem "Taniec z Gwiazdami", partnerując w pierwszej edycji Katarzynie Skrzyneckiej, a w kolejnej aktorce Katarzynie Cichopek, z którą nie tylko wygrali kryształową kulę, ale również stworzyli związek w życiu prywatnym.

Po programie, na fali popularności, Marcin i Kasia założyli szkołę tańca Hakiel Akademia tańca, która prężenie działa w pięciu lokalizacjach w Warszawie. W 2007 r. Marcin pracował nad choreografiami pierwszej edycji programu "Jak oni śpiewają?".

Marcin Hakiel i Katarzyna Cichopek na tanecznej Eurowizji:

Maciej "Gleba" Florek: "You Can Dance"Program "You Can Dance" TVN po raz pierwszy wyemitował w 2007 r. i od razu stał się hitem stacji. Przez kilka lat emisji wykreował gwiazdy, które do dzisiaj okazjonalnie pracują w telewizji. Jedną z takich postaci jest Maciej Florek, który na castingach pierwszej edycji programu zasłynął czymś nietypowym - kontrolowanymi upadkami. Pseudonim "Gleba" nie był więc przypadkowy, chociaż - jak sam Maciej podkreśla - nie dotyczył jedynie "gleb" na scenie, ale również stylu życia.

Maciej wygrał pierwszą edycję, dzięki czemu jest rozpoznawalny do dziś. W 2016 r. wrócił do programu, aby dołączyć do jury. Jako sędzia "You Can Dance" znany był z wysokich wymagań wobec uczestników.

Dzisiaj Maciej Gleba Florek jest ambasadorem wielu akcji społecznych. Wystąpił m.in. w kampanii miasta Gdańska "Młodość bez procentów". Pracuje również jako choreograf teatralny, m.in. w Teatrze Muzycznym w Gdyni.  

Czytaj więcej: wywiad z Maciejem "Glebą" Florkiem

Maciej "Gleba" Florek w "You Can Dance":

Dominika "Domi" Peszel: "Mam talent"Dominika Peszel wystąpiła w programie "Mam talent" razem z grupą "White Slide". Dziewczyny w pięcioosobowym składzie zaprezentowały taniec dancehall, który zyskał aprobatę jury. Dominika była wówczas jeszcze studentką prawa, a w formacji "White Slide" odpowiadała za całokształt choreografii.

Po programie wystąpiła m.in. w "Dzień Dobry TVN" i założyła własne studio tańca Siemanko, którego siedziba znajduje się od niedawna w Galerii Metropolii. Ponadto tancerkę oraz jej podopiecznych mogliśmy zobaczyć w filmie Bollywood kręconym w Gdańsku, m.in. w scenach tanecznych pod Europejskim Centrum Solidarności.

W kwietniu tego roku Dominika razem ze swoim studiem Siemanko nakręciła gdańską wersję tanecznego "Skibidi Challenge".

Gdańska wersja Skibidi Challange:


Łukasz Czarnecki: "Taniec z Gwiazdami"Łukasz Czarnecki tańcem interesował się od najmłodszych lat. Jest reprezentantem najwyższej klasy tanecznej "S" w tańcach latynoamerykańskich. Swoją przygodę z programem "Taniec z Gwiazdami" rozpoczął w 2007 r., a partnerował m.in.: Annie Guzik, z którą zresztą wygrał program, Oldze Bołądź oraz Patrycji Kazadi.

Czarnecki ma też żyłkę do biznesu i w 2016 r. został współwłaścicielem sieci fitness premium "Elite Gym", o której uroczystym otwarciu pisaliśmy na naszym portalu. Siłownia w takiej formie niestety nie przetrwała próby czasu. Dzisiaj Łukasz Czarnecki wciąż tańczy oraz jest aktywny w mediach społecznościowych.

Czytaj więcej: Łukasz Czarnecki: z "Tańca z Gwiazdami" do Trójmiasta

Maciej "Sheva" Mołdoch: "Got to Dance" i "Mam talent"Maciej Mołdoch urodził się w Lubaniu, ale z Trójmiastem związany jest od czasu studiów. Od dziecka interesował się kulturą hip-hop'ową, a w 2009 r. rozpoczął przygodę jako tancerz poppingu. Występował w programie "Mam talent". Oczarował jury i publiczność precyzją oraz plastycznością ruchów i dotarł do finału. W "Got to Dance" otrzymał nagrodę specjalną dla najlepszego uczestnika edycji.

Maciej wziął udział niemal we wszystkich znaczących zawodach tanecznych w Polsce, jest trenerem i sędzią dla młodszych stażem oraz reprezentuje nasz kraj za granicą. Ponadto prowadzi warsztaty w Akademii Artystycznej w Gdańsku, tańczy w spektaklach oraz jest współautorem projektu "Mars dance project - popping by Kriss Boogie & Sheva".

Czytaj więcej: Tancerz z Trójmiasta walczy o zwycięstwo w "Mam Talent"