Trójmiejskie kręgielnie - gdzie i za ile zagramy?

19 września 2017 (artykuł sprzed 3 lat)
Arnold Szymczewski

Chyba nie ma wśród nas takich, którzy chociaż raz nie byli na kręglach. Jeśli są, to powinni wybrać się jak najszybciej, bo to nie tylko dobrze i aktywnie spędzony czas, ale i dobra rozrywka dla grupy przyjaciół lub całej rodziny.Co ciekawe, większość trójmiejskich kręgielni oprócz możliwości korzystania z samego toru, oferuje też inne atrakcje, takie jak np. bilard. Jednak na tym nie koniec, bo czym byłaby rozrywka bez jedzenia i picia? To na szczęście oferuje praktycznie każda kręgielnia lub klub bowlingowy.

No właśnie, kręgielnia czy klub bowlingowy? Gdy wybierzemy się ze znajomymi na małą partyjkę, prawdopodobnie nikt nie zauważy różnicy. Jednak wśród profesjonalistów są to dwa różne sporty. Musimy pamiętać, że w kręgielniach gramy przede wszystkim w bowling dlatego, że kule mają wycięcia na palce, natmiast kręgli jest 10 sztuk i ustawione są na planie trójkąta. W przypadku kręgli klasycznych, kule nie mają wycięć na palce a kręgli jest dziewięć i są ustawione na kształcie rombu.

W Trójmieście jest kilkanaście obiektów oferujących możliwość zagrania w bowling, wszystkie znajdziecie w naszym katalogu. My postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej kilku z nich i opisać je dla was.

Zaczniemy od największego, czyli Centrum Rozrywki MK Bowling w Galerii Manhattan. Na blisko 1600 m kw. znajdziemy aż 14 torów do gry renomowanej firmy Brunswick. Co ciekawe, znajdziemy też tory specjalne wyposażone w bandy, dla dzieci.

- Na rynku polskim jesteśmy od 15 lat, posiadamy 10 oddziałów w całej Polsce. Na rynku trójmiejskim zaistnieliśmy pięć lat temu. Dysponujemy też czterema stołami do gry w bilard. Naszą ofertę uzupełniają dwa bary, Klub Kosmos oraz Bistro z włoską pizzą. Oprócz gry w kręgle i bilard można u nas spędzić czas grając w gry planszowe lub biorąc udział w Pub Quize - mówi Ewelina Starczewska z MK Bowling.
Przedział cenowy w MK Bowling za wynajem toru to 49-84 zł za godzinę. Cena uzależniona jest od dnia i godziny przyjścia.

Kolejnym ciekawym miejscem jest mieszczące się między "falowcami" na Przymorzu zobacz na mapie Gdańska Soprano, które otwarte zostało w 2009 r. Ponad 1000 m kw. powierzchni, na której znajdziemy, nie tylko sześć torów do kręgli, ale także pięć stołów do gry w bilarda, restauracje oraz pub.

- Poza częścią kręgielni posiadamy również międzynarodową restaurację, która cieszy się wśród okolicznych mieszkańców bardzo dużym uznaniem. Na plus na pewno przemawia fakt, że poza grą w kręgle, możemy również organizować różnego rodzaju eventy połączone z konsumpcją, zabawą z Dj i konkursami karaoke - mówi Rafał Ciećko z Soprano.
Cennik wynajęcia toru w Soprano rozpoczyna się od 35 a kończy na 75 zł za godzinę. Dokładnie tak, jak w przypadku MK Bowling, cena zależy od dnia i godziny przyjścia do Soprano.

Gdańskie Centrum U7 to prawdziwy klasyk. Jeśli byliście w Trójmieście na kręglach, to na 100 proc. było to U7. Najstarsze i najbardziej znane w Trójmieście centrum bowlingowe, zostało otwarte 20 lat temu w 1997 roku. Co ciekawe U7 było jedną z pierwszych kręgielni w kraju. W 2001 r. otwarto drugi obiekt, tym razem w Gdyni.

U7 dysponuje 17 torami. Dziewięć w Gdyni oraz osiem w Gdańsku. Ponadto, tak jak w poprzednich lokalach, na miejscu napijemy się i zjemy coś dobrego np. Gdańsk oferuje pizze, natomiast Gdynia rybę. Najważniejsze są jednak ceny, a te w U7 są dość atrakcyjne. Na miejscu za wynajem toru na godzinę zapłacimy od 30 do 69 zł, oczywiście w zależności od dnia i godziny.

Dalej od centrum Gdańska, ale za to tanio. To CK Bowling, które mieści się na Kowalach zobacz na mapie Gdańska. Zdecydowanie najtańszy klub w okolicy. Za godzinę wynajmu toru zapłacimy od 25 do 65 zł. Jednak pamiętajmy o tym, że CK Bowling to zaledwie cztery tory do gry, także lepiej wcześniej zadzwonić i upewnić się, czy będzie dla nas miejsce.

Na koniec bowling w sopockim Aquaparku, kameralne miejsce z sześcioma torami do gry. Raczej jest to miejsce spotkań biznesowych, ale nikt nie zabroni nam przyjść ze znajomymi, by zagrać, zjeść i coś wypić. Cennik sopockiego bowlingu rozpoczyna się od 29 i kończy na 59 zł za godzinny wynajem toru.

Resztę kręgielni sprawdzić możecie w naszym katalogu. Pamiętajcie, że do powyższych cen, zawsze trzeba doliczyć kilka złotych na wynajem obuwia do gry.
Jak często chodzisz na kręgle?
20%

w ogóle nie chodzę

58%

bardzo rzadko, 1-2 razy do roku

17%

częściej, 2-6 razy do roku

5%

dość często, więcej niż 6 razy do roku

zakończona

łącznie głosów: 473