Trójmiejskie lasy w nowych teledyskach

26 czerwca 2018 (artykuł sprzed 2 lat)
Łukasz Stafiej

Ocean of Noise oraz L.U.C. teledyski do swoich nowych piosenek nagrywali w trójmiejskich lasach - ten pierwszy w Redłowie, drugi - w gdańskiej części Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.Ocean of Noise to projekt muzyczny białostoczanina Rafała Konopki, który do współpracy zaprasza różnych wokalistów. Jego najnowszy singiel pt. "Zwid" powstał przy udziale Piotra Jana Brzezińskiego, znanego na rodzimej scenie jako Peter J. Birch. Nowa kompozycja to - w przeciwieństwie do poprzednich utworów Ocean of Noise - bardziej minimalistyczna forma oparta na klawiszach, pulsującym basie i transowym bicie.

Klip do "Zwidu" nagrywany był w całości w Gdyni, a za reżyserię odpowiada trójmiejska pracownia Esy-floresy. Zdjęcia autorstwa Bartosza Mikołajczyka powstawały zimą w redłowskim lesie i na plaży w Redłowie, w okolicach ul. Polskiej, pod estakadą Kwiatkowskiego oraz na przy ul. Krasickiego na Kamiennej Górze. Główną rolę w klipie zagrała Natalia Klimza, absolwentka ASP w Gdańsku.

- Szukaliśmy połączenia natury z miejskim, industrialnym krajobrazem. Gdynia jest idealnym miejscem do tego typu realizacji. Bliskość tych skrajnie odmiennych scenerii sprawia, że taki klip można zrealizować w dwa dni, przemieszczając się na stosunkowo niewielkich odległościach. Nie bez znaczenia była też forma. Chodziło nam o budynki zrobione z betonu - surowe, geometryczne formy i jak najmniejszą ilość kolorów. Aby czerwona nitka, za którą podąża bohaterka była jak najmocniej widoczna na tle monochromatycznego tła - mówi reżyserka Urszula Morga.

Lasy, ale nie gdyńskie, a gdańskiego fragmentu Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego były również jedną z lokacji podczas nagrywania teledysku do nowej piosenki wrocławskiego rapera L.U.C-a pt. "Dobra Fala". W teledysku zobaczymy również nadmorskie ujęcia ze Świnoujścia, Mierzei Sarbskiej, Karwieńskich Błot oraz Piasków. Za zdjęcia odpowiedzialni są Michał Zieliński i Roger Wanke.

W nagraniu, w którym gościnnie śpiewają Kasia Figura i Sarsa, można usłyszeć frazę "Morze to moje tu i teraz. Zakochałem się w pięciu literach". I chyba nie ma w tym przesady, bo także poprzednim teledyskiem - kręconym m.in. w okolicach orłowskiego klifu - L.U.C. pokazuje, że nadbałtyckie krajobrazy są mu wyjątkowo bliskie.

Co więcej, klip jest nieoficjalnym teledyskiem do tej piosenki. Jak informuje L.U.C., wideo rozpoczyna akcję tworzenia wspólnego teledysku, do którego każdy będzie mógł wysłać swoje ujęcia nawiązujące do Bałtyku. Najlepsze kadry pojawią się w oficjalnym klipie z udziałem artystów, którego premiera planowana jest w październiku. Filmy można przesyłać na adres dobrafala@eluce.pl do 10 września.

Utwór "Dobra Fala" pochodzi z wydanej w marcu płyty "GOOD L.U.C.K".