Trójmiejskie puzzle Monopoly. Konkurs dla czytelników

19 stycznia 2022, 12:00
Mateusz Groen

Niedawno Gdańsk i Gdynia zyskały swoje plansze do gry w legendarną grę Monopoly. Teraz ucieszyć się mogą również miłośnicy układania puzzli. Twórcy gry stworzyli obrazki do ułożenia przedstawiające karty obecne na planszach trójmiejskich wariantów Monopoly. W postaci puzzli pojawiły się dwie układanki: pochodzący z edycji gdyńskiej orłowski klif i z planszy gdańskiej - Żuraw nad Motławą. Zgarnij swój zestaw puzzli z Trójmiastem w naszym konkursie.Wydarzenia w TrójmieścieNajdroższa karta w grze MonopolyUkładanie puzzli to rozrywka wciąż kochana przez dzieci, ale też przez dorosłych. Zdaniem ekspertów układanie puzzli poprawia koncentrację, uczy cierpliwości, stymuluje logiczne myślenie, ale też wspaniale relaksuje. Jest również świetną formą na rodzinne spędzenie czasu.

Własną edycję gry Monopoly ma wiele miast: Londyn, Sydney, Poznań czy Kraków. Po dwóch edycjach gry Monopoly Gdańsk stworzona została także Monopoly Gdynia. Zaś po dobrze przyjętej grze Monopoly z usytuowanymi planszami w Gdańsku i Gdyni twórcy tej popularnej planszówki z firmy Winning Moves poinformowali o nowości w ich ofercie. Teraz przyszedł czas na puzzle z Trójmiastem w roli głównej.

Czytaj też: Gdynia zyskała swoją grę Monopoly


Trójmiejskie atrakcje w wersji puzzliW ofercie znalazły się dwie układanki przedstawiające atrakcje turystyczne, a zarazem najdroższe parcele na planszy Monopoly: klif w gdyńskim Orłowie i gdański Żuraw. To dwa punkty, o które gracze zawsze najbardziej walczą, by mieć je w swoich nieruchomościach podczas rozgrywki. Co ciekawe, podczas tworzenia gry planszowej zostały one wybrane w głosowaniu przez lokalnych mieszkańców.

Zestaw nie należy do najmniejszych, bo składa się z 1000 elementów i przeznaczony jest dla dzieci powyżej 10. roku życia. Na pudełku znajdziemy krótki opis atrakcji turystycznej przedstawionej na obrazku oraz jej historię. Grę można nabywać w punktach stacjonarnych oraz za pośrednictwem sklepów internetowych za około 50 zł w zależności od sklepu. Prócz Trójmiasta swoją edycję puzzli zyskał krakowski Rynek Główny oraz inne słynne punkty turystyczne z całego świata. A my dla naszych czytelników mamy konkurs, w którym można wygrać puzzle z orłowskim klifem i gdańskim Żurawiem.

Czytaj też: Nowa edycja Monopoly Gdańsk

Monopoly - to jedna z najbardziej popularnych gier planszowych. Pierwsza edycja została wydana w USA przez Parker Brothers w okresie Wielkiego Kryzysu w 1935 r. Gra polega na handlu nieruchomościami, umożliwiając graczom obracanie pieniędzmi i szybkie wzbogacanie się. Rozpoczynając od pola "start", należy okrążać planszę, po drodze kupując i sprzedając nieruchomości, na których powstają domy i hotele. Za wejście na nieruchomości innych graczy płaci się czynsz. Sukces zależy od trafnych spekulacji, udanych inwestycji i mądrze przeprowadzonych transakcji.
Czy lubisz układać puzzle?
41%

tak, często układam, bardzo to lubię

23%

tak, czasami układam z dziećmi

26%

kiedyś układałe(a)m

10%

nie, to nie dla mnie

zakończona

łącznie głosów: 293

Opinie (17)

 • (3)

  A kiedy puzzle przedstawiające nieczynne lotnisko za 100mln,dziurę wstydu,rydwan,rower Mevo czy jakieś murale?

  • 26 12

  • Mevo? Będzie na kartach niespodziankach.

   "Aplikacja systemu Mevo nie zaakceptowała zwrotu roweru w strefie - zapłać 100zł" :)

   • 7 3

  • Spokojnie, będą.

   Są zaraz w kolejce po makulaturze wyborczej, maseczkach bez atestu od kolegi narciarza, respiratorach widmo od handlarza bronią, elektrowni w Ostrołęce, CPK w szczerym polu, ławeczkach patriotycznych, nagłośnieniu dla ONR i Pegasusie. HOWGH

   • 7 2

  • stop agitacji politycznej

   Svenus, mam uwierzyć że klikałeś coś na kompie i nagle pojawia się lifestylowy artykuł o puzzlach a Ty - jako pierwszy komentarz - czujesz musisz napisać że coś ci się nie podoba w tym kraju i że powinni to umieścić na grze.
   Taki przypadek, no popatrz.

   • 4 0

 • To juz jest nudne. (1)

  Monopoly jest teraz że wszystkim. Nudne to.

  • 26 10

  • Monopoly jest jak Nasza Klasa

   Fajne, a jednak trąci myszką.

   • 5 5

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.