Zlot cosplayerów w Gdańsku

26 stycznia 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
Arnold Szymczewski

W Alfa Centrum odbywa się dwudniowy zlot cosplayerów, czyli fanów przebierających się za postaci z gier komputerowych, anime, mangi i filmu. Ciąg dalszy imprezy w niedzielę w godz. 13-18.Imprezy z udziałem cosplayerów zadomowiły się w Trójmieście na dobre. Niedawno w Gdyni gościliśmy największy na Pomorzu zlot fanów anime i fantastyki (Remcon 2018), na który z całej Polski zjechało się kilkaset osób.

Czytaj także: Fani anime i fantastyki ponownie w Gdyni

Tym razem dużo mniejsza, ale nie mniej efektowna impreza, gości w centralnej części Alfa Centrum na Przymorzu. Odwiedzający w weekend centrum handlowe mają okazję zobaczyć na żywo takie postaci, jak: Dorian Makbeth, Miko Cosplay, Arshania, Marruda, Lina Sakura, Lady Juleczka, Shironi, Mientowa, Arcanias, Mizu, Kira, Shappi Workshop czy Koniu Craft.

- Na zlot cosplayerów trafiłam całkowicie przypadkowo podczas zakupów. Fajnie, że ci ludzie mają pasje i chce im się to robić. Najbardziej zadowolona jest chyba moja 5-letnia córeczka, która na żywo zobaczyła postać ze swojej ulubionej bajki, czyli Krainy Lodu - mówiła pani Marzena.
W sobotę można było wziąć udział w konkursach z nagrodami, porozmawiać z cosplayerami czy zrobić sobie z nimi zdjęcie na ściance. Odbyły się także animacje na scenie z dziećmi, a największe poruszenie wywołał pochód cosplayerów po pasażu galerii. Na niedzielę przygotowano takie same atrakcje.

Zlot cosplayerów, to nie lada gratka dla fanów "przebieranek". W cosplayu każdy szczegół ubrania się liczy, a im bardziej dopracowany, tym większe wrażenie może wywrzeć na publice i znajomych. Jednak przebranie to nie wszystko, dużo uczestników imprezy wciela się w ulubioną postać z anime czy mangi, nie tylko fizycznie (przebraniem), ale także psychicznie, tzn. przybiera cechy charakteru ulubionej postaci.