Urodziny Heweliusza, Pink Floyd i Metallica. Planuj tydzień

23 stycznia 2020, 10:00
Aleksandra Wrona

Przedstawienie teatralne pod pomnikiem Heweliusza odbędzie się we wtorek.

Styczeń powoli się kończy, a wydarzeń w naszym kalendarzu przybywa. W nadchodzącym tygodniu czekają nas nie tylko koncerty, ale też huczne urodziny Heweliusza czy targi dla przyszłych par młodych.
KoncertyW piątkowy wieczór Stary Maneż odwiedzi Kazik z Kwartetem Proforma (bilety wyprzedane), w Desdemonie zagrają Ugory i Próchno, a w Oliwskim Ratuszu Kultury Me The Mustard. Wydział Remontowy zaprasza na Tribute to Maanam. Dzień później w Nowej Zatoce wystąpi Marcel Sabat, Desdemona zaprasza na koncert Red Scalp, Tortuga i Piołun, a w klubie Żak Świetliki zaprezentują swoją nową płytę.

W niedzielę w Bazylice św. Brygidy Golec uOrkiestra zagra kolędy i pastorałki. Na terenach postoczniowych (B90, Drizzly Grizzly, Protokultura) odbędzie się charytatywny Hope Fest (festiwal przeniesiony na 23 lutego). Nowy tydzień rozpocznie się od koncertu Korteza w Teatrze Muzycznym (bilety wyprzedane). W Sali Koncertowej Portu Gdynia wystąpi Eleni, a w Gdynia Arenie zobaczymy show Pink Floyd History. Dzień później w Filharmonii Bałtyckiej odbędzie się koncert Metallica Symfonicznie. W czwartek w Teatrze Boto wystąpi Kacper Skolik, a w Filharmonii Alicja Majewska.

Imprezy kluboweKarnawał to dobra okazja, żeby wyjść z domu i trochę potańczyć. W piątek Sfinks700 zaprasza fanów sportów zimowych na SnowFest Festival On Tour: Makoto, w Protokulturze odbędzie się Ekspansja Czarnego Nieba, a w Medyku pobawimy się do muzyki lat 80. Autsajder zaprasza na Video Meets Music, a w Ygreku usłyszymy przeboje polskiego rocka. Dzień później w Wydziale Remontowym odbędzie się kolejna edycja imprezy Speak&Spell, Kosmos zaprasza na Movie Night Party, a w Medyku pobawimy się na Rock Night. Protokultura przygotowała na ten wieczór Kosmiczne Roller Disco, czyli imprezę na wrotkach. Mechaniczna Pomarańcza zaprasza na Just Dancehall, a w Sfinks700 spędzimy One Night In Sopot.

Wydarzenia, wystawy, spotkaniaHevelianum zaprasza na wspólne świętowanie Urodzin Heweliusza - w programie warsztaty dla dzieci, spektakl plenerowy, pokaz multimedialny i obserwacje przez teleskop. We wtorek, urodziny Heweliusza zostaną uczczone spektaklem słowno-muzycznym pod pomnikiem astronoma i poczęstunkiem i pokazem filmowym w Ratuszu Staromiejskim.

W IKM odbędzie się kolejne spotkanie w ramach cyklu Miasto 2050 - wykład dr hab. Ewy Bińczyk oraz pokaz filmu Antropocen: Epoka człowieka. W Plamie odbędzie się poetycki Slam w Blokowisku: Chłód, a w Centrum Nauki Experyment pierwsze w tym roku Science Cafe dla dorosłych. PGS zaprasza na wystawę twórczości Artura Grabowskiego. W domu handlowym Jantar odbędzie się czwarta odsłona cyklu Miejsca.

Stacja Food Hall zaprasza na Festiwal Hiszpanii. W Liceum Sztuk Plastycznych odbędzie się 13. Konwent Wiedzy Alternatywnej.

Planujących ślub i wesele mogą zainteresować 20. targi Ślubne Weselnik oraz Alternatywne Targi Ślubne w Starym Maneżu.

Teatr, kabaret, muzyka poważnaFilharmonia Bałtycka zaprasza na kolejny Bal Gdański, tym razem pod hasłem "W starym kinie". W filharmonii zobaczymy też koncert Zmierzch, noc i marzenia i Koncert Wiedeński z Gwiazdami. Gdyńskie Stowarzyszenie Tradycje Bez Granic zaprasza na karnawałowy Koncert pieśni. Dużo ciekawych wydarzeń przygotowała też na ten tydzień Akademia Muzyczna.

Spektakle dramatyczne w Trójmieście


W klubie Żak odbędzie się kolejne czytanie z cyklu PC Drama, tym razem dramatu Nie lubię pana, panie Fellini. Sopockie Miejsce zaprasza na improwizację Tak właściwie czyja to kwestia? Oliwski Ratusz Kultury zaprasza na słuchowisko Bursztynowe Drzewo i inne baśnie kaszubskie. W Teatrze Boto Wojciech Tremiszewski zagra improwizowane SoloNowele.

Dla aktywnych

Kibicuj

Kino
Najlepsze filmy w trójmiejskich kinach

Z imprez najciekawiej zapowiada się:
22%

Urodziny Heweliusza

33%

widowisko Pink Floyd History

6%

festiwal Hope Fest

27%

koncert Golec uOrkiestra

6%

impreza na wrotkach

2%

Konwent Wiedzy Alternatywnej

4%

Alternatywne Targi Ślubne

zakończona

łącznie głosów: 49