Wakacyjne atrakcje bez względu na pogodę - zobacz Strefę Rozrywki

1 sierpnia 2020, 7:00

Spędzasz wakacje w Trójmieście, ale pogoda nie dopisuje? A może chcesz schować się przed skwarem i zażyć wreszcie trochę innej rozrywki niż plażowania? Niezależnie od motywacji, jak również Twojego wieku i temperamentu, na pewno nie pożałujesz wizyty w Strefie Rozrywki gdańskiej Galerii Metropolia.Drugie piętro Galerii Metropolia w Gdańsku Wrzeszczu to centrum rozrywki unikalne na skalę całej aglomeracji trójmiejskiej. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Co więcej, nawet całodzienna wizyta może okazać się zbyt krótka, żeby spróbować wszystkich interesujących nas atrakcji. Całe szczęście, że galeria znajduje się na dworcu PKP Gdańsk Wrzeszcz - dzięki temu dojazd na miejsce jest najszybszy z możliwych.

Kino i sport - też ten wirtualnySpokojniejsi goście, którzy mają ochotę zrelaksować się i odpocząć, chętnie skorzystają z oferty kina Helios. W 7 przestronnych, klimatyzowanych salach miejsca nie zabraknie dla nikogo. Poza standardowymi seansami filmowymi, można zobaczyć tu również przedpremierowe pokazy filmów z udziałem twórców, maratony filmowe, a także wziąć udział w konkursach oraz grach i zabawach dla dzieci. Bilet można nabyć już od 14.90 zł za osobę.

Na tym samym piętrze galerii znajduje się największa w północnej Polsce kręgielnia - aż 17-torowe Centrum U7 z dodatkową strefą do gry w bilard i w darts. To aż 1500 mkw aktywnej rozrywki oraz... bogato wyposażonego baru. Jeśli szukasz miejsca do spotkania ze znajomymi, nie zastanawiaj się dłużej.


Kolejnym punktem wartym szczególnej uwagi jest Kinguin - jedyne takie miejsce w całym kraju. Kinguin Esport Lounge to miejsce spotkań dla fanów e-sportu, wszystkich graczy i fanów rozrywki tego rodzaju. Tu czeka na nich ponad 70 komputerów najwyższej klasy, konsole i gry planszowe. Wystarczy zebrać drużynę i już można rozegrać mecz wszechczasów!


Dla dzieci i nie tylkoNajmłodsi goście z pewnością ucieszą się z wizyty w Honolulu: kolorowej, urozmaiconej, przygodowej sali zabaw. Podczas gdy rodzice będą odpoczywać w kawiarni, robić zakupy albo cieszyć się seansem w kinie, dzieci pod opieką wykwalifikowanych animatorów mogą biegać, skakać, wspinać się i "pływać" w basenach z piłkami.


A może wspólna zabawa dzieci i rodziców? Jeśli tak, to Fun Park - salon gier z atrakcjami dla całej rodziny - lub... Planeta RC, czyli zabawa modelami samochodów w skali od 1:5 do 1:18 na specjalnych torach. Można zmierzyć się z trasami własnym minisamochodem lub wypożyczyć jeden z dostępnych na miejscu.

Miłośnicy "większej" motoryzacji również znajdą coś dla siebie. Na poziomie -1 galerii znajduje się prawdziwa gratka dla wszystkich, którzy są spragnieni szaleństw i adrenaliny: gokarty Crazy Cart. To atrakcja inspirowana jazdą w kontrolowanym poślizgu, czyli driftem. Zrywność i dynamika tych małych pojazdów w połączeniu z widowiskowym, ciasnym torem pełnym zakrętów dostarczą niezapomnianych wrażeń.


To nadal nie wszystko. Jeżeli rozpiera nas energia, koniecznie skorzystajmy z Laser Wars. To największa w Polsce, wielopoziomowa arena do gry w laserowy paintball. Rozgrywki toczą się na czterech arenach jednocześnie, spośród których każda jest utrzymana w nieco innej, ale wciąż kosmicznej stylistyce. To jedna z największych aren tego typu na świecie - do dyspozycji jest aż 1000 mkw, a w jednej grze może wziąć udział aż 20 osób. Mile widziani są uczestnicy w wieku już od 10 roku życia.


A potem coś na ząb...Więcej informacji na temat każdej z atrakcji można zaczerpnąć ze strony internetowej obiektu - najlepiej jednak sprawdzić je osobiście! Po dniu pełnym wrażeń warto udać się do Stacji Food Hall, czyli największej przestrzeni kulinarnej w Trójmieście, znajdującej się na poziomie +2. Pośród 20 autorskich lokali gastronomicznych z całą pewnością znajdziemy coś dla siebie.


Wszystkie bieżące informacje na temat atrakcji znajdują się na nowym profilu Strefy Rozrywki na Facebooku.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Artykuł sponsorowany - brak możliwości dodawania opinii