Warsztaty z singapurskim beatboxerem w Gdańsku

9 kwietnia 2017 (artykuł sprzed 3 lat)
Arnold Szymczewski

W Gdańskiej Scenie Muzycznej odbył się po raz trzeci Gdańsk Beatbox Day, czyli warsztaty dla beatboxerów. Gościem specjalnym i prowadzącym był popularny Dharni.Beatbox to umiejętność wytwarzania dźwięków za pomocą aparatu mowy. I to nie byle jakich dźwięków, bo imitujących perkusję, bas oraz różne odgłosy np. zwierząt.

Na gdańskim spotkaniu z beatboxem pojawiło się kilkadziesiąt osób z Trójmiasta. Podczas trwających kilka godzin warsztatów był czas zarówno na część teoretyczną, jak i praktyczną.

Największą gwiazdą był Dharni, który jest w dwudziestce najlepszych beatboxerów świata. Beatboxer współpracował z takimi gwiazdami, jak zespół Black Eyed Peas, Flux Pavillon, Jin, Lady Gaga i Kanye West. Ma też na koncie udany występ w 7. edycji "Must be the music", gdzie wraz z wokalistką K-Leah dotarli aż do finału.

Dharni w bardzo profesjonalny sposób tłumaczył po kolei każdy rodzaj beatboxu. Uczestnicy, którzy w sobotę odwiedzili Gdańską Scenę Muzyczną, mieli możliwość uczenia się od prawdziwego eksperta.

Dharni to singapurski beatboxer, który podbił serca Polaków swoim filmem w serwisie YouTube pod tytułem "How to Beatbox by Using Polish". Filmik ma 1,8 mln wyświetleń, natomiast w serwisie UniLad blisko 8 mln.