stat

Wiosenne wietrzenie szaf. Kolejna akcja "Trójmiejski wieszak"

17 marca 2017, 13:30
Marta Nicgorska

Wiosna to doskonały czas na porządki i wietrzenie szaf. Już czwarty raz stwarzamy naszym czytelnikom okazję do odświeżenia swojej garderoby. Na "Trójmiejski wieszak" zapraszamy w sobotę 1 kwietnia do hali widowiskowo-sportowej AWFiS w Gdańsku. Będzie można wymieniać się, sprzedawać i kupować za grosze. Sprzedawców obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Zapisy odbędą się w pierwszy dzień wiosny, we wtorek 21 marca o godz. 12 na stronie imprezy. Wstęp dla wszystkich uczestników jest bezpłatny.Akcja "Trójmiejski wieszak" to doskonała okazja do pozbycia się za ciasnych ubrań, rzeczy nielubianych czy takich, które już się znudziły i zalegają na półkach. Impreza ma charakter targowy, jest formą zabawy, towarzyskiego spotkania w gronie znajomych, w czasie którego można poplotkować i upolować coś ciekawego. Akcja łączy przyjemne z pożytecznym - ubrania nie trafiają na śmietnik, lecz zmieniają właściciela i dostają nowe życie.

- My, kobiety, jesteśmy zakupoholiczkami. Ubrania kupujemy często pod wpływem chwili, na jedno wyjście, a potem ich nie nosimy. Skusiłam się kilka razy na zakupy przez internet i okazało się, że nie zawsze były to trafione decyzje, więc cieszę się, że będę mogła je podać dalej - mówi Jola, czytelniczka Trojmiasto.pl.
Przez trzy poprzednie edycje imprezy przez halę AWFiS przewinęły się setki osób. Ci, którzy wystawiali swoje rzeczy na sprzedaż, często sami ruszali na zakupy, aby z morza wieszaków wyłowić oryginalny ciuch.

- Podoba mi się, że ta impreza ma wymiar ekologiczny. Nie wyrzucamy ubrań, ale się nimi dzielimy. Fajnie, że podczas tej akcji można zarówno sprzedać rzeczy, wymienić się z kimś, albo oddać na cele dobroczynne i kogoś uszczęśliwić - przyznaje Kasia.
Podczas akcji wietrzenia szaf dominuje lekka odzież: bluzki, koszule, sukienki, spodnie, marynarki, choć można kupić także wierzchnią odzież, suknie wieczorowe czy ślubne. Sporo jest stoisk z ubraniami dla dzieci, można trafić także na ciuchy dla mężczyzn. Nie brakuje torebek, butów i dodatków: biżuterii, pasków, szali czy kapeluszy.Sądząc po liczbie maili i zapytań do redakcji, możemy spodziewać się równie dużego zainteresowania "Trójmiejskim wieszakiem" jak poprzednio. Zapraszamy zarówno tych, których szafy pękają w szwach, jak i tych, których półki świecą pustkami. Dla jednych to szansa na pozbycie się części ubrań, dla drugich możliwość załatania dziur w garderobie. Impreza będzie trwała 4 godziny, od godz. 11 do 15.

- Słyszałam o tej akcji od koleżanek i tym razem zamierzam wziąć w niej udział. Mam dużą motywację do przejrzenia zawartości swojej szafy i odchudzenia jej trochę. Staram się podążać za trendami i modą, ciągle kupuję coś nowego, więc szafa puchnie. Duży przyrost ubrań sprawia, że większość ciuchów nie zdąży się zniszczyć - mówi Iwona.
Aby pojawić się na imprezie w charakterze wystawcy i postawić swój stojak, trzeba się zapisać. Rejestracja ruszy we wtorek 21 marca o godzinie 12 pod opisem imprezy. Na dole wydarzenia będzie aktywny formularz, który wygaśnie po zapełnieniu listy. Mamy tylko 400 miejsc.


Charakter tego wydarzenia jest luźny. Jako organizator nie ingerujemy ani w wycenę przyniesionych rzeczy, ani transakcje. Dbamy o ład i porządek na hali oraz przestrzeganie zasad. Sprzedawane są wyłącznie rzeczy używane. Nie można handlować nową odzieżą ani rękodziełem.

Sprzedawcy powinni pojawić się minimum pół godziny przed otwarciem hali. Będą wpuszczani do obiektu według imiennej listy. Przypominamy o konieczności zabrania ze sobą stojaków, wieszaków, krzeseł - każdy wystawca organizuje sobie stoisko we własnym zakresie. Dopuszczalny jest tylko jeden stojak na osobę.

Kupujący wchodzą na imprezę za darmo. Zainteresowanych zakupami zapraszamy od godziny 11 do 15. Ubrania będzie można przymierzyć w przymierzalni lub skorzystać z luster rozstawionych na płycie hali. Pamiętajcie, aby zabrać ze sobą gotówkę.

Tradycyjnie na uczestników będą czekały małe punkty gastronomiczne: wewnątrz hali kawa i słodkości, na zewnątrz przekąski z foodtrucków, a na dzieci kącik plastyczny.

Pod halę AWFiS można podjechać samochodem i skorzystać z darmowego parkingu. Wjazd od alei Grunwaldzkiej, przecznicę za ulicą Kazimierza Górskiego (oficjalny adres hali). Dojazd możliwy jest także kolejką SKM (wysiadamy na stacji SKM Gdańsk Żabianka) lub autobusem numer 122.

Partnerem akcji "Trójmiejski wieszak" jest Ikea Gdańsk.
Jak często kupujesz ubrania?
8%

nawet kilka razy w tygodniu, uwielbiam to robić

23%

kilka razy w miesiącu

44%

okazyjnie, głównie gdy zmieniają się pory roku

25%

dopiero wtedy, gdy poprzednie są już zniszczone

łącznie głosów: 698