"Witamy w świecie spisków" na History2: najsłynniejsze teorie spiskowe

14 października 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
"Witamy w świecie spisków": zwiastun programu

Co się wydarzyło w miasteczku Roswell w 1947 roku? Czy rzeczywiście rozbiło się tam UFO i amerykańskie wojsko przeprowadziło sekcję zwłok kosmity znalezionego we wraku statku? Czy w 1969 roku Amerykanie wylądowali na Księżycu, a może tylko nakręcili w studiu bardzo wiarygodny film? I czy ludzkością rządzą reptilianie, ukryte pod ludzką powłoką superinteligentne jaszczury? Z największymi tajemnicami i teoriami spiskowymi rozprawią się eksperci w nowym programie "Witamy w świecie spisków". Emisja w każdy poniedziałek o godz. 21 na kanale History2.Wydaje się, że żyjemy w czasach przepływu informacji: wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową pytanie, a poznamy na nie odpowiedź. Tysiące odpowiedzi. Tylko która jest faktem, a która jedynie robi zamieszanie? I czy w teoriach spiskowych jest ziarno prawdy? To wiedzą tylko nieliczni, ale już niedługo, ponieważ doświadczeni naukowcy i eksperci odkryją przed widzami karty najsłynniejszych teorii spiskowych w programie "Witamy w świecie spisków" ("Conspiracy Files Unsealed").

"Witamy w świecie spisków": niewygodne fakty ujrzą światło dziennePo uchwaleniu ustawy o wolnym dostępie do informacji, do którego doszło w kwietniu 2011 roku, rząd Stanów Zjednoczonych ujawnił wiele z uprzednio ściśle tajnych akt. W programie "Witamy w świecie spisków" autorzy przeprowadzają analizę teorii spiskowych w oparciu o te nowo odkryte informacje. Ponownie badają ich założenia, szukają nieścisłości i nowych tropów. Zespół ekspertów wyposażonych w nowoczesne narzędzia i technologie drąży tematy głębiej niż kiedykolwiek dotąd.

Czy UFO istnieje, a obce cywilizacje próbują się z nami kontaktować? Co się stanie, jeśli okaże się, że są wrogo nastawione? Więcej zdjęć (2)

Czy UFO istnieje, a obce cywilizacje próbują się z nami kontaktować? Co się stanie, jeśli okaże się, że są wrogo nastawione?

mat. prasowe History2

Czy UFO istnieje, a obce cywilizacje próbują się z nami kontaktować? Co się stanie, jeśli okaże się, że są wrogo nastawione?

mat. prasowe History2

Najsłynniejsze teorie spiskoweW kilkunastu odcinkach eksperci "Witamy w świecie spisków" będą rozpracowywać teorie spiskowe, które elektryzują miliony ludzi. Z czym się zmierzą?

Sprawdzą m.in., czy władze potajemnie eksperymentują na ludziach oraz czy rządowi naukowcy stworzyli choroby, które wymknęły się im spod kontroli, mowa np. o HIV. Z drugiej strony wrócą do tematu klonowania, ale już nie zwierząt, lecz ludzi. Czy takie eksperymenty trwają, a jeśli tak, to gdzie?

Dowiodą również, że jesteśmy poddawani nowym technikom manipulacji, a nowoczesne technologie coraz częściej kontrolują nasze myśli, zachowania i poglądy. Kiedy samodzielnie podejmujemy decyzje, a w którym momencie kończy się nasza wolna wola i nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy?

W kolejnym odcinku zdradzą, co stało się z nazistami, którzy podczas II wojny światowej przyczynili się do ludobójstwa na masową skalę. Wciąż nie wszyscy wierzą w śmierć Adolfa Hitlera i jego najbliższych w 1945 roku. Co rusz powraca także inna teoria, według której w 1946 roku, w ramach operacji Paperclip (ang. spinacz do papieru) ponad tysiąc naukowców z byłej III Rzeszy zostało przewiezionych do Stanów Zjednoczonych. Na tej liście znalazł się również Wernher Von Braun, który wsparł swoją wiedzą budowę pocisków V-2 do rakiety Jupiter-C. To ona wyniosła w kosmos pierwszego amerykańskiego satelitę.

Wielu naukowców głośno mówi, że ludzkość zbliża się do kresu swojego istnienia na naszej planecie, ale czy to prawda? Więcej zdjęć (2)

Wielu naukowców głośno mówi, że ludzkość zbliża się do kresu swojego istnienia na naszej planecie, ale czy to prawda?

mat. prasowe History2

Wielu naukowców głośno mówi, że ludzkość zbliża się do kresu swojego istnienia na naszej planecie, ale czy to prawda?

mat. prasowe History2

Jeszcze inni szykują się na nieubłaganie zbliżający się koniec świata, od wieków wieszczą go religie i słynni prorocy. Czy jesteśmy świadkami upadku ludzkości, która na własne życzenie przybliża się m.in. pogłębianiem kryzysu klimatycznego, ku przepaści? Wielu naukowców głośno mówi, że ludzkość zbliża się do kresu swojego istnienia na naszej planecie, ale czy to prawda? Każdy wiek ma swoich wieszczów, którzy przepowiadają apokalipsę.

Naukowcy i eksperci "Witamy w świecie spisków" powrócą również do dobrze znanych, ale nadal nierozwiązanych teorii, które stały się legendą. Wśród nich ponownie przyjrzą się Wielkiej Stopie, zwłaszcza że pojawia się coraz więcej dowodów na jej istnienie i niektórzy zastanawiają się, kto stoi za utajnianiem tych informacji. Czy UFO i kosmici odwiedzają Ziemian i eksperymentują na nich? Co się wydarzyło w Roswell w 1947 roku oraz czy powinniśmy szykować się na wojnę z obcą cywilizacją?

Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź w poniedziałki o godz. 21 na kanale telewizyjnym History2, dostępnym na pozycji 506 na platformie Vectra.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Artykuł sponsorowany - brak możliwości dodawania opinii