Zlot amerykańskich aut w Oliwie

25 października 2020, 7:15
Mateusz Groen

W sobotnie popołudnie przed restauracją MysteryMapka odbył się zlot amerykańskich samochodów. Chevrolety, Mustangi i inne znane ze słynnych amerykańskich filmów pojazdy, stanęły na parkingu restauracji w Oliwie, tworząc niecodzienną scenerię.Wydarzenie zapowiadaliśmy osobnym tekstemDzięki współpracy z Mystery Restaurant i Amcary Trójmiasto, na parkingu przed lokalem stanęły rzadko spotykane na polskich drogach pojazdy. Dodatkowo każdy uczestnik wydarzenia miał okazję spróbować specjalnie proponowanych na ten dzień amerykańskich specjałów z menu restauracji - oczywiście na wynos, ponieważ obecnie lokale gastronomiczne nie mogą działać stacjonarnie.

Podczas spotkania fanów aut z Ameryki nie zabrakło nowych modeli, które wyglądały jak rodem wyciągnięte z gier "GTA" czy "Need4Speed", ale też tych starszych, niebywale "rasowych". Mieliśmy okazję zobaczyć: kilka Mustangów, Pontiac'a Firebirda, Dodge'a, Forda LTD, Camaro ZL1, Forda, ale także potężnego GMC i kultowego Cadillaca.

Fani amerykańskiej motoryzacji podczas zlotu mogli się także wymienić informacjami na temat aut oraz porozmawiać o mechanikach, którzy specjalizują się w zagranicznych autach. Dla większości nie było to pierwsze wspólne wydarzenie, ponieważ co jakiś czas za sprawą Bartłomieja Adamczewskiego (organizatora sobotniego wydarzenia i założyciela grupy Amcary Trójmiasto), spotkania odbywają się stosunkowo często.

Takie natężenie amerykańskiej dawki motoryzacyjnej w spokojnej części Oliwy nie obyło się bez głosów ze strony okolicznych mieszkańców. Jedni zachwyceni, fotografowali niecodzienne okazy, inni skupili się na robieniu zdjęć... tablic rejestracyjnych.

Organizator wydarzenia zapewnił nas jednak, że wydarzenie zostało zorganizowane za zgodą nie tylko właścicieli restauracji, ale również sklepu znajdującego się obok. Dlatego auta parkowane były na wyznaczonym, dozwolonym terenie.

Sobotnie wydarzenie zapewniło sporo wrażeń fanom motoryzacji, a także ich rodzinom. Zlot był bezpłatny, a całość odbyła się w sposób bezpieczny. Osoby zebrane przy autach miały założone maski i starały się zachować dystans.

Czy lubisz amerykańskie auta?
63%

tak, to moje ciche marzenie, by takie posiadać

24%

tak, ale tylko lubię na nie patrzeć

13%

nie, wolę tradycyjne polskie samochody

zakończona

łącznie głosów: 303