stat

Znani mieszkańcy Trójmiasta w klipie Lipali

18 czerwca 2016 (artykuł sprzed 3 lat)
Michał Jelionek

Lechia Gdańsk

Odwiedziliśmy plan zdjęciowy teledysku.

Katarzyna Figura, Leszek Możdżer, Mirosław Baka czy Tymon Tymański - to tylko początek listy znanych osób związanych z Trójmiastem, które pojawią się w najnowszym klipie Lipali. Odwiedziliśmy plan zdjęciowy teledysku gdańskiego zespołu.Trzy dni trwała realizacja zdjęć do utworu "Chłopcy" zespołu Lipali, który jest czwartym singlem z płyty "Fasady". Przypomnijmy, że krążek został nominowany do Nagrody Muzycznej Fryderyk 2016 w kategorii rockowy album roku. Ideą klipu, w którym udział wzięło wiele osobistości mieszkających na co dzień w Trójmieście, jest pokazanie wyjątkowego charakteru Gdańska oraz jego mieszkańców.

- To jest piosenka o ludziach, którym się chce. Ci ludzie - wbrew przeciwnościom losu - idą przez świat i robią swoje, a dodatkowo czerpią z tego satysfakcję - tłumaczy Tomasz "Lipa" Lipnicki z zespołu Lipali.
Zespół zaprosił do swojego teledysku twórców kultury i sztuki oraz sportowców. Na planie zdjęciowym pojawili się: Leszek Możdżer, Katarzyna Figura, Yach Paszkiewicz, Tymon Tymański, Jakobe Mansztajn, Lawrence Ugwu, Leszek Bzdyl, Piotr Tuse Jaworski, Mirosław Baka, Natalia Partyka oraz piłkarze gdańskiej Lechii: Michał Chrapek, Michał Mak, Adam Chrzanowski i Juliusz Letniowski.

Czytaj także: Big Cyc i sportowcy nagrali klip na stadionie

Autorem scenariusza jest Andrzej Ballo, który dla każdego z gości rozpisał zabawne epizody. Motywem przewodnim teledysku jest wędrówka zespołu, która nawiązuje do słów piosenki "Idziemy wciąż, żyjemy wciąż". Lipali przemierzając ulice Gdańska, odwiedza ciekawe miejsca i napotyka na swojej drodze wspomniane osoby. W klipie nie zabraknie scen symbolizujących solidarność, odwagę, przemianę oraz wolność.

- Gdańsk zawsze był oknem na świat, tutaj zawsze bardzo wiele się działo. Ten utwór jest w pewnym stopniu oddaniem hołdu temu miastu. Jestem dumny, że tu się urodziłem, że tyle wspaniałych ludzi urodziło się właśnie w Gdańsku - dodaje wokalista.
Podczas trzydniowej realizacji zdjęć Lipali ze swoim gośćmi odwiedzili m.in. Teatr Wybrzeże, Ratusz Głównego Miasta, Stadion Energa Gdańsk, klub Wydział Remontowy, Stocznię Gdańską, Akademię Muzyczną oraz centrum twórczości WL4.

Klip powstaje we współpracy z Wydziałem Promocji, Informacji i Komunikacji Społecznej gdańskiego magistratu. Premiera teledysku przewidziana jest za około miesiąc.