- 1 Jak bardzo Arka skomplikowała sobie życie? (29 opinii)
- 2 Większa przewaga Lechii nad wiceliderem (182 opinie) LIVE!
- 3 Koniec passy Arki bez porażki (208 opinii) LIVE!
- 4 Kolejne odejścia. Dłuższy sezon Wybrzeża (3 opinie)
- 5 Gedania awansowała do 1/2 finału PP (12 opinii)
- 6 Żużel: awizowane składy, treningi i starty (129 opinii)
10. Plebiscyt Trojmiasto.pl na Najlepszego Ligowca Roku 2021. Pierwsi nominowani
Pierwsi nominowani w plebiscycie na Najlepszego Ligowca 2021 Roku w Trójmieście: (górny rząd od prawej): Alice Kunek, Mariusz Wlazły, Filip Dylewicz, (dolny rząd od lewej): Dusan Kuciak, Wojciech Piotrowicz, Adam Deja.
fot. Trojmiasto.pl/mat. prasowe
Po raz dziesiąty wybierzecie Najlepszego Ligowca Roku w Trójmieście. Głosowanie ruszy 10 stycznia w samo południe. W finale plebiscytu 2021 znajdą się najlepsi z grona 371 sportowców i trenerów, którym łącznie wystawiliście blisko 300 tys. ocen. Pierwsze nominacje otrzymują Ligowcy Miesiąca, którzy zarówno wiosną, jak i jesienią reprezentowali nasze kluby: Filip Dylewicz, Mariusz Wlazły, Alice Kunek, Adam Deja, Dusan Kuciak i Wojciech Piotrowicz.
Blisko 300 tys. not dla 370 sportowców i trenerów
W 2021 roku wystawiliście łącznie 298 694 oceny 370 sportowcom i trenerom trójmiejskich klubów. Choć liczba ocenianych spadła o ponad 50 osób, to liczba ocen wzrosła o ponad 70 tysięcy w porównaniu z 2020 rokiem.
Ligowiec Roku 2021 - komplet not dla 370 sportowców i trenerów
W minionych 12 miesiącach po każdym oficjalnym meczu mogliście wystawić noty w skali szkolnej od 1 do 6 sportowcom i trenerom 12 zespołom ligowym z sześciu dyscyplinach. Ocenialiście: koszykarki Arki Gdynia i GTK Gdynia, koszykarzy Asseco Arki Gdynia i Trefla Sopot, rugbistów Arki Gdynia, Lechii Gdańsk i Ogniwa Sopot, piłkarzy Arki Gdynia i Lechii Gdańsk, żużlowców Zdunek Wybrzeże Gdańsk, siatkarzy Trefla Gdańsk oraz piłkarzy ręcznych Torus Wybrzeża Gdańsk.
Natomiast tylko przez pół roku w tej klasyfikacji istniały: koszykarki DGT Politechniki Gdańsk oraz hokeiści Stoczniowca Gdańsk. Obie drużyny z ligowych elit zostały wycofane po sezonie 2020/21.
Trzy drogi do plebiscytu na Ligowca Roku 2021
Są trzy drogi do finału plebiscytu na Najlepszego Ligowca Roku 2021 w Trójmieście. Pierwsza to zdobycie tytułu Ligowca Miesiąca, druga - bycie najlepszym w drużynie, która zdobyła ligowy medal, ale nie miała Ligowca Miesiąca, lub trzecia - uzyskanie najwyższej noty w dyscyplinie, która nie zdobyła swojego przedstawiciela w dwóch pierwszych punktach regulaminu.
Jako pierwsi nominacje do finału otrzymują Ligowcy Miesiąca, którzy spełnili dwa kolejne kryteria:
- występowali w trójmiejskim klubie zarówno w rundzie wiosennej, jak i jesiennej;
- w dniu startu plebiscytu są nadal w trójmiejskiej drużynie, która podlega ocenie.
Styczeń: Filip Dylewicz, koszykarz, Asseco Arka Gdynia
Luty: Mariusz Wlazły, siatkarz, Trefl Gdańsk
Marzec: Alice Kunek, koszykarka, VBW Arka Gdynia
Kwiecień: Angelika Slamova, koszykarka, VBW Arka Gdynia
Maj: Adam Deja, piłkarz, Arka Gdynia
Czerwiec: Dusan Kuciak, piłkarz, Lechia Gdańsk
Lipiec: Wojciech Piotrowicz, rugbista, Ogniwo Sopot
Sierpień: Claude Johannes, rugbista, Lechia Gdańsk
Wrzesień, Grzegorz Buczek, rugbista, Lechia Gdańsk
Październik: Dusan Kuciak, piłkarz, Lechia Gdańsk
Listopad: Marco Terrazzino, piłkarz, Lechia Gdańsk
Grudzień: Mateusz Mika, siatkarz, Trefl Gdańsk
Sześcioro nominowanych
12 tytułów Ligowca Miesiąca trafiło do 11 sportowców. Dwukrotnie najlepszy okazał się Dusan Kuciak. Pełną listę laureatów prezentujemy w tabeli.
Z tego grona sześcioro sportowców wypełniło kryterium, aby otrzymać nominację do startu w plebiscycie na Najlepszego Ligowca Roku 2021 w Trójmieście. Tylu z nich zagrało w barwach trójmiejskiego klubu przynajmniej jeden mecz wiosną i jesienią.
Według kolejności zdobycia tytułu Ligowca Miesiąca nominacje do finału plebiscytu otrzymują: Filip Dylewicz, Mariusz Wlazły, Alice Kunek, Adam Deja, Dusan Kuciak i Wojciech Piotrowicz.
Może za rok się uda?
Pięcioro ligowców miesiąca nie mogło otrzymało nominacji w tegorocznym plebiscycie, gdyż występowali tylko przez jedną rundę. Wszyscy jednak zostają w dotychczasowych klubów, a to oznacza, że w przyszłym roku staną przed kolejną szansą.
Teraz Angelika Slamova, Grzegorz Buczek, Mateusz Mika nie mogli otrzymać nominacji, gdyż z powodu kontuzji panowie nie grali przed wakacjami, a koszykarka nie pojawiła się na parkiecie w tym sezonie.
Natomiast Claude Johannes i Marco Terrazzino jeszcze nie mogli zostać uwzględnieni w całorocznym plebiscycie, gdyż do Lechii dołączyli dopiero na rundę jesienną.
Głosowanie w plebiscycie ruszy 10 stycznia o godz. 12
Głosowanie w plebiscycie na Najlepszego Ligowca Roku 2021 ruszy w poniedziałek, 10 stycznia o godz. 12. Elekcja trwać będzie przez 2 tygodnie, do niedzieli 23 stycznia.
W sobotę, 8 stycznia przedstawimy kolejnych kandydatów. Bedą to przedstawiciele dyscyplin, którzy nie mają jeszcze swoich reprezentantów: piłki ręcznej i żużla.
Przypomnijmy, że Najlepszego Ligowca Roku w Trójmieście wybierać będziecie po raz dziesiąty. Dotychczas pięciokrotnie wygrywali piłkarze, dwukrotnie żużlowcy, a jednym tytule zdobyli: koszykarz i siatkarz.
- 2012 - ADAM HRYCANIUK (koszykówka, Asseco Prokom Gdynia)
- 2013 - DELEU (piłka nożna, Lechia Gdańsk)
- 2014 - PIOTR WIŚNIEWSKI (piłka nożna, Lechia Gdańsk)
- 2015 - MATEUSZ MIKA (siatkówka, Lotos Trefl Gdańsk)
- 2016 - SŁAWOMIR PESZKO (piłka nożna, Lechia Gdańsk)
- 2017 - PAVELS STEINBORS (piłka nożna, Arka Gdynia)
- 2018 - MIKKEL BECH (żużel, Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
- 2019 - PAVELS STEINBORS (piłka nożna, Arka Gdynia)
- 2020 - RASMUS JENSEN (żużel, Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
Kluby sportowe
Zobacz także
Chłań: drugi dom, kara i świętowanie awansu
Piłkarz Lechii Ligowcem Lutego 2024
Opinie wybrane
NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.
TAKIE OPINIE SKASUJEMY.
Dodaj opinię
Odpowiedz
-
Zgłosiłeś tę opinię do moderacji -
2022-01-07 14:23
Filip - Dylu mega pozytywna osoba
zasługuję na Pozytywa Trójmieskiego Sportu, pozdrowienia
PS-G2 lata
- 5 5
Twoja opinia
Zmień treść
-
Zgłosiłeś tę opinię do moderacji -
2022-01-08 23:57
Co by było
Wasz nielubiany trener pokonał dzisiaj Igora i to jak.
2 lata
- 0 0
Twoja opinia
Zmień treść
-
Zgłosiłeś tę opinię do moderacji -
2022-01-07 14:33
Nie ma kogo wybrać. (1)
Wśród kopaczy żaden nie nadaje się do nominacji.Lekoatletyka tylko nie zawodzi,tu trzeba szukać i nominować do sportowca roku.
vde2 lata
- 4 4
Twoja opinia
Zmień treść
-
Zgłosiłeś tę opinię do moderacji -
2022-01-07 19:58
tylko lekkoatetyki nie ma w trojmiescie na dobrym poziomie plus to nie liga a indywidualna dyscyplina
2 lata
- 1 0
Twoja opinia
Zmień treść
Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Najnowsze
Gdyńska szkoła z certyfikatem Cambridge International School
KO chce w Gdyni dwóch wiceprezydentów
4- i 7-latek opuścili mamę. Pojechali do parku
Najbliższy mecz Lechii
4% | Stal Rzeszów | |
16% | REMIS | |
80% | LECHIA Gdańsk |
Najlepiej oceniani
Najlepiej typujący wyniki Lechii
Imię i nazwisko | Typ. | Pkt. | Skuteczność | |
---|---|---|---|---|
1 | Łukasz Gawlik | 30 | 65 | 60% |
2 | Piotr Matusiak | 30 | 63 | 66.7% |
3 | Karol Zubel | 30 | 62 | 56.7% |
4 | Mariusz Kamiński | 30 | 61 | 63.3% |
5 | Wojciech Tabis Tabis | 30 | 61 | 63.3% |
Tabela
Drużyny | M | Z | R | P | Bilans | Pkt. | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lechia Gdańsk | 29 | 18 | 5 | 6 | 48:22 | 59 |
2 | Arka Gdynia | 29 | 16 | 7 | 6 | 47:29 | 55 |
3 | GKS Tychy | 29 | 15 | 3 | 11 | 38:34 | 48 |
4 | GKS Katowice | 28 | 13 | 7 | 8 | 49:30 | 46 |
5 | Wisła Kraków | 29 | 12 | 10 | 7 | 53:36 | 46 |
6 | Górnik Łęczna | 28 | 11 | 12 | 5 | 30:25 | 45 |
7 | Motor Lublin | 28 | 13 | 6 | 9 | 38:35 | 45 |
8 | Wisła Płock | 29 | 12 | 9 | 8 | 41:39 | 45 |
9 | Odra Opole | 28 | 12 | 7 | 9 | 35:28 | 43 |
10 | Miedź Legnica | 29 | 10 | 11 | 8 | 38:30 | 41 |
11 | Stal Rzeszów | 29 | 11 | 6 | 12 | 41:45 | 39 |
12 | Znicz Pruszków | 29 | 10 | 4 | 15 | 26:36 | 34 |
13 | Chrobry Głogów | 28 | 9 | 6 | 13 | 29:44 | 33 |
14 | Bruk-Bet Termalica Nieciecza | 28 | 7 | 10 | 11 | 42:44 | 31 |
15 | Polonia Warszawa | 29 | 7 | 9 | 13 | 35:42 | 30 |
16 | Resovia | 29 | 8 | 5 | 16 | 32:51 | 29 |
17 | Podbeskidzie Bielsko-Biała | 29 | 4 | 10 | 15 | 23:47 | 22 |
18 | Zagłębie Sosnowiec | 29 | 2 | 9 | 18 | 19:47 | 15 |
Natomiast trzy najsłabsze drużyny zostaną zdegradowane do II ligi.
Wyniki 29 kolejki
- LECHIA GDAŃSK - Polonia Warszawa 1:0 (1:0)
- Znicz Pruszków - ARKA GDYNIA 2:0 (0:0)
- Zagłębie Sosnowiec - Stal Rzeszów 0:1 (0:1)
- Podbeskidzie Bielsko-Biała - GKS Tychy 0:2 (0:1)
- Resovia - Wisła Kraków 1:1 (0:0)
- Wisła Płock - Miedź Legnica 2:1 (0:1)
- czwartek
- Motor Lublin - Chrobry Głogów
- Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Odra Opole
- GKS Katowice - Górnik Łęczna
Ostatnie wyniki Lechii
93% | LECHIA Gdańsk | |
4% | REMIS | |
3% | Polonia Warszawa |
14% | Górnik Łęczna | |
26% | REMIS | |
60% | LECHIA Gdańsk |
Najbliższy mecz Arki
94% | ARKA Gdynia | |
4% | REMIS | |
2% | Resovia |
Najlepiej oceniani
-
2.30 (50 ocen)
-
Wojciech Łobodziński (Trener)2.09 (44 oceny)
-
2.04 (47 ocen)
Najlepiej typujący wyniki Arki
Imię i nazwisko | Typ. | Pkt. | Skuteczność | |
---|---|---|---|---|
1 | Mirosław Radka | 31 | 58 | 61.3% |
2 | Sławek Surkont | 32 | 53 | 56.3% |
3 | Mariusz Kamiński | 32 | 52 | 53.1% |
4 | Marek Dąbrowski | 32 | 52 | 53.1% |
5 | Przemek Żuk | 32 | 51 | 53.1% |
Ostatnie wyniki Arki
5% | Znicz Pruszków | |
9% | REMIS | |
86% | ARKA Gdynia |
84% | ARKA Gdynia | |
12% | REMIS | |
4% | Wisła Płock |
Najbliższy mecz Ogniwa
77% | OGNIWO Sopot | |
0% | REMIS | |
23% | Juvenia Kraków |
Najlepiej oceniani
Najlepiej typujący wyniki Ogniwa
Imię i nazwisko | Typ. | Pkt. | Skuteczność | |
---|---|---|---|---|
1 | Arkadiusz Kunowski | 13 | 39 | 100% |
2 | Lech Zaremba | 13 | 39 | 92.3% |
3 | Beata Xxxv | 13 | 37 | 92.3% |
4 | Mariusz Karbowski | 13 | 36 | 100% |
5 | Artur Boberski | 13 | 36 | 92.3% |
Tabela
Drużyny | M | Z | R | P | Bilans | Pkt. | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Juvenia Kraków | 13 | 11 | 0 | 2 | 472:205 | 52 |
2 | Orlen Orkan Sochaczew | 13 | 10 | 0 | 3 | 446:214 | 50 |
3 | Ogniwo Sopot | 13 | 10 | 0 | 3 | 469:250 | 48 |
4 | Edach Budowlani Lublin | 14 | 8 | 0 | 5 | 337:317 | 35 |
5 | Awenta Pogoń Siedlce | 13 | 8 | 0 | 5 | 370:252 | 34 |
6 | Drew Pal 2 Lechia Gdańsk | 14 | 5 | 9 | 0 | 358:347 | 25 |
7 | Rc Arka Gdynia | 13 | 5 | 0 | 8 | 394:366 | 25 |
8 | Budowlani WizjaMed Łódź | 14 | 1 | 0 | 13 | 214:789 | 4 |
9 | Budo 2011 Aleksandrów Łódzki | 13 | 2 | 0 | 11 | 167:387 | -22 |
Klub Budo 2011 Aleksandrów Łódzki wycofał się z rozgrywek 27 marca 2024 roku. Wyniki uzyskane przez tę drużynę zostały utrzymane. Kolejne mecze weryfikowane są jako walkowery (25:0 i 5 punktów) na korzyść rywali 25:0, a na zespół wycofany nakładana jest kara 0:25 i -10 punktów.
W trakcie rozgrywek zmieniły nazwy:
Lechia Gdańsk na Drew Pal 2 Lechia Gdańsk
Budowlani Commercecon Łódź na Budowlani WizjaMed Łódź
Orkan Sochaczew na Orlen Orkan Sochaczew
Wyniki 15 kolejki
- ARKA GDYNIA - Budowlani WizjaMed Łódź 55:0 (36:0)
- DREW PAL 2 LECHIA GDAŃSK - OGNIWO SOPOT 12:36 (5:19)
- Edach Budowlani Lublin - Orlen Orkan Sochaczew 10:28 (3:0)
- Juvenia Kraków - Budo 2011 Aleksandrów Łódzki 25:0 (walkower)
- pauzuje: Awenta Pogoń Siedlce
Ostatnie wyniki Ogniwa
6% | DREW PAL 2 LECHIA Gdańsk | |
1% | REMIS | |
93% | OGNIWO Sopot |
99% | OGNIWO Sopot | |
0% | REMIS | |
1% | Edach Budowlani Lublin |
Najlepiej oceniani
Najlepiej typujący wyniki Arki
Imię i nazwisko | Typ. | Pkt. | Skuteczność | |
---|---|---|---|---|
1 | Zdzisław Werner | 36 | 88 | 83.3% |
2 | Radosław Dymkowski | 36 | 85 | 80.6% |
3 | Izabela Dymkowska | 36 | 83 | 83.3% |
4 | Marek Węgrzynowski | 35 | 83 | 80% |
5 | Miś Brązuś | 35 | 81 | 80% |
Tabela końcowa
M Z P Bilans Pkt. | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | KGHM BC Polkowice | ||||||
2 | PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wlkp. | ||||||
3 | VBW Arka Gdynia | ||||||
4 | Ślęza Wrocław | ||||||
5 | MB Zagłębie Sosnowiec | ||||||
6 | Polski Cukier AZS UMCS Lublin | ||||||
7 | Enea AZS Politechnika Poznań | ||||||
8 | Energa Polski Cukier Toruń | ||||||
9 | Polonia Warszawa | ||||||
10 | Basket Ekstraklasa Bydgoszcz | ||||||
11 | MKS Pruszków |
- ćwierćfinały (do dwóch zwycięstw)
- KGHM BC Polkowice - Energa Polski Cukier Toruń 2:0
- Ślęza Wrocław - MB Zagłębie Sosnowiec 2:1
- PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów - Enea AZS Politechnika Poznań 2:0
- VBW ARKA GDYNIA - Polski Cukier AZS UMCS Lublin 2:0
- półfinały (do dwóch zwycięstw)
- KGHM BC Polkowice - Ślęza Wrocław 2:0
- PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów - VBW ARKA GDYNIA 2:0
- o 3. miejsce (mecz i rewanż)
- VBW ARKA GDYNIA - Ślęza Wrocław 142:133 (62:56 i 80:77)
- finał (do dwóch zwycięstw)
- KGHM BC Polkowice - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów 2:0
Playoff
Ćwierćfinały
KGHM BC Polkowice | |
Energa Polski Cukier Toruń |
Ślęza Wrocław | |
MB Zagłębie Sosnowiec |
PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów | |
Enea AZS Politechnika Poznań |
VBW ARKA GDYNIA | |
Polski Cukier AZS UMCS Lublin |
Półfinały
KGHM BC Polkowice | |
Ślęza Wrocław |
PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów | |
VBW ARKA GDYNIA |
Finał
KGHM BC Polkowice | |
PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów |
Ostatnie wyniki Arki
97% | VBW ARKA Gdynia | |
1% | REMIS | |
2% | Ślęza Wrocław |
45% | Ślęza Wrocław | |
0% | REMIS | |
55% | VBW ARKA Gdynia |
Najbliższy mecz Arki
89% | Icon Sea Czarni Słupsk | |
0% | REMIS | |
11% | KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA Gdynia |
Najlepiej oceniani
Najlepiej typujący wyniki Arki
Imię i nazwisko | Typ. | Pkt. | Skuteczność | |
---|---|---|---|---|
1 | Marcin W. | 28 | 59 | 82.1% |
2 | Marek Węgrzynowski | 29 | 54 | 72.4% |
3 | Piotr Matusiak | 29 | 53 | 75.9% |
4 | Rafał Kowalczyk | 29 | 52 | 79.3% |
5 | Artur Dargacz | 29 | 52 | 79.3% |
Tabela
Drużyny | M | Z | P | Bilans | Pkt | |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Anwil Włocławek | 29 | 22 | 7 | 2494:2242 | 51 |
2 | Trefl Sopot | 29 | 21 | 8 | 2478:2287 | 50 |
3 | King Szczecin | 29 | 18 | 11 | 2603:2442 | 47 |
4 | Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski | 29 | 18 | 11 | 2515:2357 | 47 |
5 | Legia Warszawa | 29 | 18 | 11 | 2475:2381 | 47 |
6 | PGE Spójnia Stargard | 29 | 16 | 13 | 2386:2263 | 45 |
7 | Polski Cukier Start Lublin | 29 | 16 | 13 | 2628:2595 | 45 |
8 | WKS Śląsk Wrocław | 29 | 16 | 13 | 2295:2390 | 45 |
9 | MKS Dąbrowa Górnicza | 29 | 15 | 14 | 2777:2682 | 44 |
10 | Dziki Warszawa | 29 | 15 | 14 | 2277:2315 | 44 |
11 | Arriva Polski Cukier Toruń | 29 | 13 | 16 | 2358:2429 | 42 |
12 | Icon Sea Czarni Słupsk | 29 | 13 | 16 | 2239:2313 | 42 |
13 | Tauron GTK Gliwice | 29 | 9 | 20 | 2504:2619 | 38 |
14 | Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia | 29 | 9 | 20 | 2370:2660 | 38 |
15 | Enea Stelmet Zastal Zielona Góra | 29 | 8 | 21 | 2408:2611 | 37 |
16 | Muszynianka Domelo Sokół Łańcut | 29 | 5 | 24 | 2334:2555 | 34 |
1 października 2023 Suzuki Arka Gdynia zmieniła nazwę na Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia.
Wyniki 29 kolejki
- MKS Dąbrowa Górnicza - KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA GDYNIA 107:86 (22:16, 27:20, 33:19, 25:31)
- TREFL SOPOT - Śląsk Wrocław 79:82 (23:27, 22:11, 18:27, 16:17)
- Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski - Polski Cukier Start Lublin 96:93 (27:27, 29:16, 24:22, 16:28)
- PGE Spójnia Stargard - Enea Stelmet Zastal Zielona Góra 94:72 (27:15, 24:25, 21:13, 22:19)
- Legia Warszawa - Anwil Włocławek 96:87 (23:26, 25:14, 28:29, 20:18)
- Icon Sea Czarni Słupsk - Dziki Warszawa 59:66 (9:25, 10:13, 23:15, 17:13)
- Muszynianka Domelo Sokół Łańcut - Tauron GTK Gliwice 71:96 (15:20, 24:33, 15:25, 17:18)
- Arriva Polski Cukier Toruń - King Szczecin 92:88 (31:22, 13:26, 24:17, 24:23)
Ostatnie wyniki Arki
93% | MKS Dąbrowa Górnicza | |
0% | REMIS | |
7% | KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA Gdynia |
64% | KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA Gdynia | |
0% | REMIS | |
36% | Dziki Warszawa |
Najlepiej oceniani
Najlepiej typujący wyniki Trefla
Imię i nazwisko | Typ. | Pkt. | Skuteczność | |
---|---|---|---|---|
1 | Renata Koczyńska | 34 | 64 | 67.6% |
2 | Radosław Dymkowski | 35 | 63 | 71.4% |
3 | Ada Bert | 35 | 63 | 68.6% |
4 | Katarzyna Ziembicka | 35 | 63 | 68.6% |
5 | Wojteks 23 | 35 | 63 | 65.7% |
Tabela końcowa
M Z P Sety Pkt. | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Jastrzębski Węgiel | ||||||
2 | Aluron CMC Warta Zawiercie | ||||||
3 | Projekt Warszawa | ||||||
4 | Asseco Resovia Rzeszów | ||||||
5 | Bogdanka LUK Lublin | ||||||
6 | Trefl Gdańsk | ||||||
7 | PSG Stal Nysa | ||||||
8 | Indykpol AZS Olsztyn | ||||||
9 | PGE GiEK Skra Bełchatów | ||||||
10 | Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | ||||||
11 | Ślepsk Malow Suwałki | ||||||
12 | Barkom Każany Lwów | ||||||
13 | GKS Katowice | ||||||
14 | KGHM Cuprum Lubin | ||||||
15 | Exact Systems Hemarpol Częstochowa | ||||||
16 | Enea Czarni Radom |
- Finał (do dwóch wygranych, pierwszy mecz u niżej klasyfikowanego po sezonie zasadniczym):
- Aluron CMC Warta Zawiercie - Jastrzębski Węgiel (27 kwietnia, w pierwszym meczu 0:3)
- Mecz o 3. miejsce (do dwóch wygranych, pierwszy mecz u niżej klasyfikowanego po sezonie zasadniczym)):
- Asseco Resovia - Projekt Warszawa (26 kwietnia, w pierwszym meczu 0:3)
- O miejsca 5-8, przegrani w ćwierćfinałach play-off, dwumecze według miejsc z tabeli sezonu zasadniczego, pierwszy mecz u niżej klasyfikowanego
- o 5. miejsce
- Bogdanka LUK Lublin - TREFL GDAŃSK 3:1 oraz 3:0
- o 7. miejsce
- Indykpol AZS Olsztyn - PSG Stal Nysa 1:3 złoty set 13:15 oraz 3:1
- o miejsca 9-13, dwumecze według miejsc z tabeli sezonu zasadniczego, pierwszy mecz u niżej klasyfikowanego
- o 9. miejsce
- Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - PGE GiEK Skra Bełchatów 1:3 oraz 3:2
- o 11. miejsce
- Ślepsk Malow Suwałki - Barkom Każany Lwów 3:1 oraz 3:0
- o 13. miejsce
- GKS Katowice - KGHM Cuprum Lubin 1:3 złoty set 17:15 oraz 3:0
- Klasyfikacja końcowa na miejscach 15-16 ustalona na podstawie tabeli z sezonu zasadniczego
- Degradacja z PlusLigi: Enea Czarni Radom
Playoff
Ćwierćfinały
Jastrzębski Węgiel | |
Indykpol AZS Olsztyn |
Asseco Resovia | |
TREFL GDAŃSK |
Aluron CMC Warta Zawiercie | |
PSG Stal Nysa |
Projekt Warszawa | |
Bogdanka LUK Lublin |
Półfinały
Jastrzębski Węgiel | |
Asseco Resovia |
Aluron CMC Warta Zawiercie | |
Projekt Warszawa |
Finał
Jastrzębski Węgiel | |
Aluron CMC Warta Zawiercie |
Ostatnie wyniki Trefla
64% | TREFL Gdańsk | |
36% | Bogdanka LUK Lublin |
72% | Bogdanka LUK Lublin | |
28% | TREFL Gdańsk |
Trójmiejskie drużyny
Koszykówka
Piłka nożna
Siatkówka
Rugby
Relacje LIVE
-
Początek meczu: 19 maja 2024, godz. 20:30
-
24 kwietnia 2024, godz. 20:30
-
24 kwietnia 2024, godz. 18:00