Biało-Zielone i Posnania najlepsze w rugby

mik
7 sierpnia 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
Najnowszy artykuł o klubie Biało-Zielone Ladies Gdańsk Gdańska Gala Sportu Młodzieżowego. Niemal 200 laureatów podzieliło 167 tys. złotych
W półfinale turnieju Elite spotkali się rugbiści Ogniwa Sopot oraz Lechii Gdańsk. W półfinale turnieju Elite spotkali się rugbiści Ogniwa Sopot oraz Lechii Gdańsk.

37 zespołów wystąpiło w 24. Memoriale Edwarda Hodury, który rozegrany został na sopockiej plaży. W turnieju elite panów zwyciężyli rugbiści Posnanii, którzy w finale pokonali ubiegłorocznych triumfatorów - Lechię Gdańsk 5:4. Wśród pań sukces sprzed roku powtórzyły Biało-Zielone Ladies, a w rywalizacji amatorów najlepsi okazali się Banici z Poznania.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O HISTORII MEMORIAŁU

Do turnieju kobiet zgłosiło się 7 drużyn. Mistrzynie Polski z zeszłego roku - Biało Zielone Ladies Gdańsk trafiły do grupy z: Warsaw Ladies oraz Atomówkami BBRC i po dwóch pewnych zwycięstwach zameldowały się w półfinale. Tam rozprawiły się z Błyskawicami Wrocław, a w finale odniosły efektowne zwycięstwo nad warszawskimi Syrenkami.

- Zwycięstwo cieszy, ale w rugby plażowym przede wszystkich chodzi o dobrą zabawę. Rywalizacja schodzi na drugi plan. Po prostu cieszymy się, że możemy spotkać się w rugbowym gronie i przy okazji promować naszą dyscyplinę w nadmorskim otoczeniu - mówi Laura Abucewicz, rugbistka Biało-Zielonych.
TURNIEJ ELITE PAŃ:
Wyniki:
Grupa A: Atomówki BBRC - Warsaw Ladies 6:2, BIAŁO-ZIELONE LADIES GDAŃSK - Atomówki BBRC 7:1, BIAŁO-ZIELONE LADIES GDAŃSK - Warsaw Ladies 10:1

Grupa B: Diablice Ruda Śl. - Błyskawice Wrocław 0:5, AZS AWFis Syrenki Warszawa - Wataha Zielona Góra 6:1, Diablice Ruda Śl. - Wataha Zielona Góra 2:1, AZS AWFiS Syrenki Warszawa - Błyskawice Wrocław 2:1, Błyskawice Wrocław - Wataha Zielona Góra 11:5, AZS AWFiS Syrenki - Diablice Ruda Śl. 7:0

BIAŁO-ZIELONE LADIES GDAŃSK - AZS AWFiS Syrenki Warszawa 9:3

Klasyfikacja końcowa: 1. BIAŁO-ZIELONE LADIES GDAŃSK, 2. AZS AWFiS Syrenki Warszawa, 3. Błyskawice Wrocław, 4. Atomówki BBRC, 5. Warsaw Ladies 6. Diablice Ruda Śląska 7. Wataha Zielona Góra

W turnieju panów zaprezentowało się dziesięć drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Dwie najlepsze ekipy z każdej z nich uzyskały awans do półfinału. W pierwszym z nich trafiły na siebie Lechia i Ogniwo, które przed rokiem stanęły na podium mistrzostw Polski.

GDAŃSKIE PANOWANIE NA SOPOCKIEJ PLAŻY

W tym starciu górą byli biało-zieloni, na których w finale czekała Posnania. W spotkaniu dwóch niepokonanych tego dnia drużyn górą byli zawodnicy z Wielkopolski. Na najniższym stopniu podium stanęli rugbiści Alfy Bydgoszcz, którzy w meczu o brąz ograli gospodarzy imprezy 4:2. Trzecia z trójmiejskich ekip - AZS AWFiS Gdańsk zajęła piątą lokatę.

TURNIEJ ELITE PANÓW:
Wyniki
Grupa A: Czarni Pruszcz Gdański - Juvenia Kraków 2:3, Rugby Białystok - LECHIA GDAŃSK 1:9, Czarni Pruszcz Gdański - Alfa Bydgoszcz 1:3, LECHIA GDAŃSK - Alfa Bydgoszcz 5:1, Alfa Bydgoszcz - Juvenia Kraków 4:2, Rugby Białystok - Juvenia Kraków 2:4, Czarni Pruszcz Gd. - Rugby Białystok 6:0, LECHIA GDAŃSK - Czarni Pruszcz Gd. 8:0, Rugby Białystok - ALFA Bydgoszcz 2:5, LECHIA GDAŃSK - Juvenia Kraków 4:2

Grupa B:RC Unisław - Posnania Poznań 4:6, AZS AWFiS GDAŃSK - Skra Warszawa 3:2, Skra Warszawa - RC Unisław 4:4, OGNIWO SOPOT - AZS AWFiS GDAŃSK 7:3, Posnania Poznań - Skra Warszawa 6:1, Posnania Poznań - AZS AWFiS GDAŃSK 5:2, OGNIWO Sopot - RC Unisław 2:2, OGNIWO SOPOT - Skra Warszawa 6:3, AZS AWFiS GDAŃSK - RC Unisław 6:1, Posnania Poznań - OGNIWO SOPOT 4:1

Posnania Poznań - LECHIA GDAŃSK 5:4

Klasyfikacja końcowa: 1. Posnania Poznań 2. LECHIA GDAŃSK 3. Alfa Bydgoszcz 4. OGNIWO SOPOT 5. AZS AWFIS GDAŃSK 6. RC Unisław 7. Czarni Pruszcz 8. Juvenia Kraków 9. Skra Warszawa 10. Rugby Białystok

Najliczniej obsadzony był turniej otwarty Sopot Beach Rugby. Wzięło w nim udział aż 20 drużyn. Z założenia był skierowany do amatorów, ale na starcie stanęło też wielu byłych i czynnych rugbistów, czy drużyn klubowych z rozgrywek siódemkowych lub niższych lig "15". W finale Banici z Poznania, którzy rok temu byli drudzy, pokonali Polskie Orły 4:2.

mik

Miejsca

Opinie (7) 2 zablokowane

• W turnieju open Polskie Orły grały o 3 miejsce i wygrały. Wiec nie wiem jak mogli grać później jeszcze w finale...

• 2 2

• kibic (3)

Rok temu w finale grala Lechia z Posnania a nie z Mewa. Redaktor ogarnij sie.
    To juz koniec Lechii. Jak.przegrywaja z pyrami.to.tragedia...

• 4 8

• donat (2)

Gdzie jest Ten Mlody filarek z Lechii? JAKUB "Gabunia" Muchlado ? Nastepca Slawomira Kaszuby !!!!