stat

28 piłkarzy na pierwszym treningu Arki Gdynia. Brak zaskoczeń w składzie

8 stycznia 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
mad

Arka Gdynia

Piłkarze Arki Gdynia zaczęli przygotowania do rundy wiosennej ekstraklasy. Na pierwszych zajęciach pojawiło się 28 zawodników. Na testy wrócił Michael Olczyk. Byli pozyskani jesienią: Maksymilian Banaszewski, Meksykanin Rogelio Chavez i Urugwajczyk Agustin Baran. Natomiast brakowało czterech zawodników z dotychczasowej kadry, którym zezwolono na nieco dłuższe urlopy. Najpóźniej wróci Aleksandyr Kolew, który przechodzi rehabilitację.PAVELS STEINBORS Z ARKI GDYNIA BRONI TYTUŁU LIGOWCA ROKU. PRZECZYTAJ O PLEBISCYCIE

O godz. 16 we wtorek piłkarze Arki Gdynia spotkali się w klubie po przerwie, którą zaczęli po ostatnim meczu rundy jesiennej, rozegranym 21 grudnia. Trener Zbigniew Smółka miał do dyspozycji 28 piłkarzy.

Wśród trenujących był testowany w listopadzie Michael Olczyk. Urodzony w Niemczech w Dorsten w 1997 roku zawodnik gra na pozycji bocznego obrońcy i w sezonie 2017/18 występował w barwach Olimpii Grudziądz. Zagrał w 12 meczach. Zaczynał w drużynach młodzieżowych RW Dorsten i Schalke 04. Ma za sobą mecze w kadrach młodzieżowych Polski od U-17 do U-20.

Z nowych piłkarzy na zajęciach mieliśmy komplet tych, którzy mają podpisane kontrakty, a są to; Maksymilian Banaszewski, Rogelio Chavez i Agustin Baran. Przypomnijmy, że dwóch ostatnich pojawiło się w klubie na mocy współpracy z meksykańskim regionem Puebla i miastem Chignahuapan. Obie nazwy pojawiły się na nowych strojach Arki.

Natomiast do Gdyni nie trafi Dawid Kort. Pomocnik, którym Arka interesowała się już latem, po rozwiązaniu kontraktu z Wisłą Kraków przeniósł się do Grecji. Przez 2,5 roku ma grać w klubie APS Atromitos Athinon.

Z pierwszą drużyną ponownie ćwiczy Michał Żebrakowski, który poprzedni rok miał stracony z powodu kontuzji. Natomiast nowym napastnikiem, który próbować się będzie przebijać w seniorach jest niespełna 17-letni Mateusz Stępień. W tym sezonie w Centralnej Lidze Juniorów w 10 meczach strzelił 3 gole.

NORBERT HOŁTYŃ ZDOBYŁ 18 GOLI DLA REZERW ARKI. DLACZEGO NIE DOSTAŁ SZANSY W PIERWSZEJ DRUŻYNIE?

Skład Arki Gdynia na pierwszym treningu:
Bramkarze: Pavels Steinbors, Kacper Krzepisz, Michał Molenda, Marcin Staniszewski

Obrońcy: Rogelio Chavez, Adam Danch, Frederik Helstrup, Christian Maghoma, Adam Marciniak, Michael Olczyk, Tadeusz Socha, Robert Sulewski, Damian Zbozień

Pomocnicy: Nabil Aankour, Maksymilian Banaszewski, Agustin Baran, Karol Danielak, Adam Deja, Michał Janota, Mateusz Młyński, Michał Nalepa, Dawid Sołdecki, Luka Zarandia

Napastnicy: Maciej Jankowski, Jan Łoś, Rafał Siemaszko, Mateusz Stępień, Michał Żebrakowski


ZOBACZ JAK I GDZIE WYPOCZYWALI PIŁKARZE TRÓJMIEJSKICH KLUBÓW

Z dotychczasowej kadry pierwszej drużyny brakowało czterech piłkarzy: Luki Marica, Marcusa oraz Gorana Cvijanovicia. Pozwolono im dołączyć do zespołu w środę. Ponadto nie było kontuzjowanego Aleksandyra Kolewa. Bułgar dołączy do drużyny 16 stycznia, gdyż przechodzi rehabilitację po przebytym zabiegu.

Na zajęciach pojawili się zawodnicy, którzy mogą niebawem opuścić klub, czyli Adam Danch, Dawid Sołdecki i Tadeusz Socha. Pierwszy z nich może przenieść się do GKS Katowice. Zgodę na poszukiwanie klubu dostali Karol Danielak oraz Robert Sulewski, którzy także pojawili się na zajęciach.

PRZECZYTAJ DLACZEGO MEKSYKAŃSKIE MIASTO PŁACI ARCE GDYNIA

W środę piłkarzy Arki czekają badania wydolnościowe, a od czwartku zaczynają się normalne jednostki treningowe. Gdynianie będą ćwiczyć na obiektach Gdyńskiego Centrum Sportu do 18 stycznia. Dzień później wylecą na obóz do tureckiego ośrodka Gold City w Alanyi. Będą tam do 2 lutego i rozegrają 4-5 sparingów, ale klub jeszcze nie podał z kim i kiedy. Pierwszy mecz rundy wiosennej Arka zagra 10 lutego, na Stadionie Miejskim z Koroną Kielce.

SPRAWDŹ JAK ARKA GDYNIA PODĄŻA W E-SPORCIE ŚLADAMI EUROPEJSKICH POTĘG

RUCHY KADROWE ARKI GDYNIA
Przyszli:

  • Maksymilian Banaszewski (pozycja: skrzydłowy, poprzedni klub: Stal Mielec, transfer definitywny, kontrakt w Arce do 30.06.2021 z opcją przedłużenia na kolejny sezon)

  • Agustin Baran (narodowość: Urugwaj, skrzydłowy, ostatnio bez klubu, 30.06.2019 z opcją przedłużenia na kolejny sezon)

  • Rogelio Chavez (Meksyk, obrońca, ostatnio bez klubu 30.06.2019 z opcją przedłużenia na kolejny sezon)


Może przyjść:

  • Michael Olczyk (Polska/Niemcy, obrońca, Stomil Olsztyn)


Odeszli:

  • Karol Danielak (obrońca, zgoda Arki na poszukiwanie nowego klubu)

  • Robert Sulewski (obrońca, zgoda Arki na poszukiwanie nowego klubu)

  • Adrian Klimczak (obrońca, nowy klub ŁKS Łódź, transfer definitywny)

  • Andrij Bogdanow (Ukraina, pomocnik, rozwiązanie umowy za porozumieniem stron)

mad